Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

V dôležitejšom zápase play-off vysoká prehra

Banskobystrickí basketbalisti vyrobili na záver nadstavbovej časti ďalšie príjemné prekvapenie. Porazili Prievidzu, s ktorou sa stretli aj v štvrťfinále play-off, ale v ňom už vysoko prehrali.

PRIEVIDZA. V stredajšom poslednom zápase nadstavby, ktorý nemal veľkú dôležitosť, si obidva tímy odovzdávali vedenie. V 2. min bolo 7:2 pre domácich, v 7. min už hostia viedli 15:10. V 27. min bol stav stretnutia 48:39, ale o šesť minút už svietilo na ukazovateli skóre 52:62 a o ďalšie tri minúty zase 61:62. U domácich išlo väčšinou len o záblesky dobrej hry, o ktoré sa zaslúžili najlepší strelci. Hostia hrali veľmi rýchly basketbal, dobre sa prejavil Rendla. Už v 7. min musel pre dva úmyselné fauly odstúpiť domáci Ridzoň, v zápase citeľne chýbal Prievidžanom aj zranený Bosák. ,,Každé víťazstvo poteší. Im nehral Bosák, nám Merritt. Skúšali sme si niektoré taktické varianty, ktoré by mohli na Prievidžanov platiť. Eliminovali sme niektorých hráčov, donútili sme vyfaulovať sa Ridzoňa, na druhej strane podkošový Szalay si dobre zahral a zastrieľal. Výsledku však nemôžeme venovať veľkú pozornosť, stretnutia play-off sa hrajú inakšie. Ukázalo sa však, ako sa naši hráči budú správať v danom prostredí. V štvrťfinále to bude o skúsenostiach,“ povedal tréner Bystrice Ľubomír Doušek.
Zlý krok do play-off
Domáci mali výborný nástup do stretnutia: vo 4. min viedli 13:0. Potom sa však hostia spamätali, postupne ukrajovali z náskoku súpera a v 15. min bolo vyrovnané - 31:31. Vzápätí však prevzali taktovku kvalitného zápasu opäť Prievidžania. Strelecky sa im mimoriadne darilo v tretej štvrtine, v ktorej zvíťazili nad Banskobystričanmi o 22 bodov a položili tým základ celkového úspechu.
,,Niekedy to bolo strašné, chlapci nedokázali trafiť do koša. K tomu sa pridala slabá obrana a Prievidzu sme dvakrát posadili na koňa. Najskôr v nešťastnom úvode, keď sme hrali ustráchane a nenašiel sa žiadny hráč, ktorý by zobral zodpovednosť do svojich rúk. V druhej štvrtine sme síce dokázali vyrovnať, keď chlapci zlepšili obranu, presingom donútili súpera chybovať, ale trvalo to iba krátko. Už v úvode druhého polčasu prišla šnúra domácich podobná tej z prvej časti a potom sme už nedokázali Prievidzi vzdorovať. Tréner Doušek skúšal striedaniami privodiť zvrat, ale už to nešlo. V tretej štvrtine sme doslova vybuchli, keď sme ju prehrali o 22 bodov. Sklamal ma Hovaňák a všetci ostatní sa nezmohli ani na štandard,“ povedal generálny manažér Vladimír Matejčík. Bystričania majú štyri dni na spamätanie sa, vo štvrtok nastúpia na palubovke v hale na Štiavničkách na odvetu. ,,V pondelok dostali voľno, nech sa z toho poriadne vyspia. Doma sme lepší a môžeme Prievidzu poraziť,“ dodal Matejčík.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  3. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  6. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  7. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!

Po komunitnom testovaní príde skríningové. Mesto ho chystá na víkend

Záujemcovia budú môcť využiť rezervačný systém, ktorý sa osvedčil uplynulé dni počas komunitného cieleného testovania.

Plošné testovanie na Covid-19:Zdravotník odoberá vzorku.

Breznianska nemocnica očkuje svojich ľudí, koncom januára by chcela rizikové skupiny

Nemocnica s poliklinikou v Brezne v pondelok očkuje svojich zamestnancov v zmysle poradia, ktoré určuje ministerstvo zdravotníctva.

Vakcína Comirnaty sa musí skladovať až pri mínus 70 stupňoch Celzia.

V Brezne je jediné mobilné odberné miesto, masívne testovanie pripravujú cez víkend

Počas týždňa nevie podľa primátora Abela zdravotnícky personál na testovanie poskytnúť ani breznianska nemocnica.

Testovanie na koronavírus SARS-CoV-2 v Českej republike.