Pondelok, 20. september, 2021 | Meniny má Ľuboslav(a)KrížovkyKrížovky

Podbrezovčania remizovali v Michalovciach

V dohrávanom zápase 21. kola prvej futbalovej ligy si doviezli hráči ŽP Šport Podbrezová remízu z Michaloviec a v tabuľke ostali tretí, tri body za vedúcim Interom.

MICHALOVCE. Hostia boli od úvodu lepším, pohyblivejším a aktívnejším tímom. Vždy, keď sa dostali na dostrel domáceho brankára Ferenca, zaváňalo to nebezpečím. V prvej desaťminútovke aktívny Ivan Bartoš dvakrát mierne vystrašil domácu ofenzívu, ale k priamemu zakončeniu sa nedostal, a tak domáci prečkali útočné chúťky hostí bez následkov. Železiari predviedli v prvom polčase dobrú hru, k spokojnosti im chýbalo naozaj iba gólové zakončenie. Hostia začali aktívne aj v druhom polčase, vypracovali si tri vyložené príležitosti, no neboli takí efektívni, ako domáci. Tí skórovali v 56. minúte po štandardnej situácii, keď po centri z ľavej strany na vzdialenejšiu žrď strelil Jevľjanov prvý gól.
Hostí to nepoložilo a ich odpoveď prišla o necelú štvrťhodinu. Železiari zaútočili po pravej strane. Matúš Turňa vyslal skvelú prihrávku do behu na Snitku, ktorý pred bránkou našiel ideálne postaveného Bartoša - 1:1. Hostia sa snažili doviesť súboj do víťazného konca a najbližšie k definitíve mal v 85. min. Matúš Turňa. Gabriel Snitka mu po protiútoku naservíroval ideálnu loptu, ale jeho volej v sieti neskončil. Hostia si na Zemplíne vypracovali oveľa viac príležitostí, ako domáci, ale keďže premenili iba jednu - ako domáci, súboj sa napokon skončil deľbou bodov.

Raffaele Quaranta, tréner ŽP Šport Podbrezová: ,,V prvom polčase sme mali niekoľko sľubných príležitostí, žiaľbohu, gólom sa neskončili. V druhom polčase súper strelil gól zo štandardky, čo sa nám často nestáva, pretože máme jednu z najlepších obrán v lige. Po tomto šoku sme spravili dvojité striedanie, ktoré nám vyšlo, lebo za niekoľko minút sme vyrovnali po peknej akcii Snitka - Bartoš. Remíza je vzhľadom na priebeh zápasu spravodlivá.“

Dohrávka 21. kola I. ligy
Zemplín Michalovce - ŽP Šport Podbrezová 1:1 (0:0)
Góly: 57. Jevľjanov - 72. Bartoš. ŽK: 54. Chomistek, 58. Gajdošík. Pred 1125 divákmi rozhodoval Michlian.
ZEMPLÍN: Ferenc - Vajda, Kovalík, Coulibaly, Krakovský - Šitov, Gamkrelidze, Sninský, Jevľjanov, Viskup - Mar. Ádam.
ŽP ŠPORT: Hanák - M. Turňa, Gajdošík, Kostelný, Savič - Snitka, Svintek (68. Šulek), Kožička, Chomistek - Kiška (68. Kostúrik, 85. Tirer), Bartoš.

12. D. Streda B 21 1 4 16 14:64 7
Program 23. kola v sobotu 4. apríla o 15.30: Podbrezová – D. Streda B, Lučenec – Michalovce, Prievidza – Šaľa, R. Sobota – Košice B, Trenčín – Ružomberok B.