Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Vedúca dvojica kráčala víťazným krokom

Počasie sa vydarilo, niektoré družstvá sú však ešte nerozohrané a doplatili na to prehrami. Poriadny prídel si odviezli Horné Pršany z Nemeckej, vedúca dvojica tiež vyhrala na nulu.

II. trieda A - 15. kolo
Mičiná – Šalková 1:0 (0:0)
Priemerným zápas, v ktorom za ideálnych podmienok vďaka obetavosti oslávenca Jána Považanca a dobrému výkonu domáceho brankára Mičiná vyhrala. Síce v tomto derby zápase hráči domáceho mužstva množstvo šancí zahodili.
Góly: 72. Ľ. Krnáč. Pred 50 divákmi rozhodoval Šimko.
MIČINÁ: Kleniar- Marko, Považanec, Paľa, Sámel, Prostredník, J. Štubniak, M. Štubniak, Straka (60. Krnáč), Martinec, Saktor
ŠALKOVÁ: Bella- P. Dobrúik, J. Dobrík, Chovan, Obuch, Šimčík, Kútik, Rožko, Paršo (48. Maršál), Hrnčiar (70. Debnár), Gero

Malachov – Strelníky
2:1 (2:1)
Domáce mužstvo si hneď v prvom polčase vypracovalo náskok, o rýchlych akciách a góloch. Hosťom sa v závere polčasu podarilo znížiť skóre. Keďže v druhom polčase ani domáci ani hostia množstvo šancí nepremenili, záverečný výsledok sa rovnal polčasu.
Góly: 10. M. Kapusta, 21. M. Andrejko – 30. M. Moncoľ. ŽK: Chmelík, Klinčík – Hronec. Pred 80 divákmi rozhodoval Vaník.
MALACHOV: O. Dvorský.- Chmelík, Kučerák, Cimerman, Klinčík, Daniš, Sečkár, Dobrota, Andrejko, M. Kapusta (80. R. Sečkár), L. Dvorský (85. Matejka).
STRELNÍKY: R. Majer- M. Moncoľ, D. Majer, Boroš, M. Majer (35. Svintek), Štubniak, M. Moncoľ, Čief, Brna, Filadelfy, Hronec.

Nemecká – H. Pršany
5:0 (2:0)
Domáci začali zápas veľkým tlakom a už za 7 minút si vypracovali 3 gólové šance, ktoré zostali pre slabý doraz nevyužité. Hostia v prvom polčase nastrelili 2x do žrde a to bolo z ich strany všetko. Domáci otvorili skóre zápasu až v 30. minúte a do konca prvého polčasu už mali hru vo svojich rukách. Druhý polčas začali znovu s veľkým náporom a keď v 54. minúte strelil Rosina 3. gól, zápas bol už len otázkou výšky skóre. Domáca Nemecká zahrala dobre ako kolektív, no zahadzovanie obrovského množstva šancí sa im v ťažších zápasoch nemusí vyplatiť.
Góly: 30., 34. Rosina, 35. Sojak, 75. Ľ. Bartoš, 81. T. Kováč. ŽK: T. Kováč. ČK: Pred 75 divákmi rozhodoval Roupec.
NEMECKÁ: Lipničan- Klinčík, Koštial, Múka, T. Kováč, Čermák (75. Bobok), Ľ. Bartoš, Rosina, O. Bartoš (61. Jablonský), Sojak (45. Ľ. Kováč), Vančo.
H. PRŠANY: Šorec- Muríň, Trizna, Dobrota, Ondrek, Rybánsky, Rys, Smutný, Snopko, Miartaš, Kartokovič.

Dúbravica – Hiadeľ 4:0 (1:0)
Za pekného slnečného počasia sa nehral atraktívny futbal. Odzrkadlilo sa to začiatkom sezóny. Domáci strelili po 2 vylúčeniach hosťujúcich hráčov a vyhrali 4:0.
Góly: 20. A. Drako, 56., 66. Kohút, 75. Makan. ŽK: Drako, Makan – Štefanovie, 69. Huťka, Ľ. Brodek, Mikloš. ČK: Kostúr, T. Brna. Pred 100 divákmi rozhodoval Žubor.
DÚBRAVICA: J. Krahulec- Ľ. Pinka, M. Makan, D. Kohút, J. Maľa, R. Habány, A. Drako, M. Lukáč (75. J. Nesteš), P. Pinka, M. Karkalík, K. Kocka.
HIADEĽ: V. Mikloš- M. Mlynarčík (75. Mi. Štefanovie), Z. Srniak, M. Fúdor, P. Vajs, P. Kostúr, Ľ. Brodek, T. Brna, Mir. Štefanovie, Ma. Štefanovie, L. Huťka (73. V. Zakopčan).

Podkonice – Medzibrod
0:3 (0:1)
Za pekného počasia sa pred peknou diváckou kulisou hral zápas priemernej úrovne. Napokon šťastnejší hostia vyhrali po chybách domácej obrany.
Góly: 11. M. Gregor, 70. V. Zeman, 80. I. Hirka. ŽK: Z. Barla, P. Mesík, A. Pančík. Pred 200 divákmi rozhodoval Ján Suchý.
PODKONICE: M. Barla- P. Mesík (84. J. Chaban), J. Faško, A. Pančík, L. Barla, M. Polóny, D. Fridrich, P. Rihecký, M. Mušuka (46. M. Bodzik), T. Kmeť, Z. Barla.
MEDZIBROD: M. Tonhajzer- Huťka, Chrastina, P. Sokol, M. Huťka, Z. Prievalský (84. J. Huťka), I. Hirka, Haviar (46. V. Zeman), M. Vaník, M. Gregor, P. Ľupták (65. P. Sokol).

Tajov – Riečka 1:0 (0:0)
Derby zápas sa hral vo vyrovnanom tempe z pohľadu oboch mužstiev. Cely zápas sa striedali šance na oboch stranách. V 91. minúte sa po hlavičke Zmajkoviča ujal Tajov vedenia a víťazstvo si už udržal.
Góly: 91. Zmajkovič. ŽK: Mažgút – Náčin. Pred 250 divákmi rozhodoval Kučera.
TAJOV: Mesík- Mažgút, Slobodník (81. Vidiečan), Vaterka, Turák, Ursíny (71. Pažout), Binder, Zmajkovič, Kucka (70. Rončák), J. Biely, Horný.
RIEČKA: Eliáš (89. Čermák)- Petran, Širka, Necpal, Náčin, Sásik (72. Ráno), Kohár, Hromada, Spišiak, Šimčík, Šporka.

St. Hory – Hronsek
Odložený pre nespôsobilý terén na 8. mája.
14. Hiadeľ 15 0 3 12 14:48 3

Program 16. kola v sobotu 11. apríla o 19.00: Šalková B – Tajov, v nedeľu 12. apríla o 15.30: Riečka – Podkonice, Medzibrod – Dúbravica, Hiadeľ – Nemecká, H. Pršany – St. Hory, Hronsek – Malachov, Strelníky – Mičiná.