Priechod o skóre prvý

I. FUTBALOVÁ TRIEDA BAN. BYSTRICA - 16. KOLO

Do nedele vedúca Slovenská Ľupča doma len remizovala s Hroncom a klesla na druhé miesto. V súboji posledných tímov sa zrodila málo riešiaca remíza.
Sl. Ľupča – Hronec 1:1 (0:0)
Za pekného slnečného počasia sa hral pekný futbal. Domáci nevyužili pár šancí v prvom polčase, čoho výsledkom bol nerozhodný stav 0:0. V 2. polčase boli domáci odhodlaný získať tri body, korunovali to gólom Cabana. Hostia z vymysleného priameho kopu vyrovnali, keď vymietol šibenicu Janko. Hostia ešte chceli výsledok strhnúť na svoju stranu, avšak trafili iba žrď, ani domácim sa už nič aj vďaka rozhodcovi nepodarilo.
Góly: 51. Caban – 76. Janko. ŽK: Plško, Urbančok, Vaník, Sandány – Tribula, Meškan. Pred 200 divákmi rozhodoval Kučera.
SL. ĽUPČA: Žokovan- Plško, Mačkovič, Urbančok, Oravec, Vaník, Sandány, Holéczy, Caban (67. Bravčok), Lakomčík (65. Hermánek), Lipa (46. Beňák)
HRONEC: Radovič- Frim, Kučerák, Gajdoš, Janko, Gromus (42. Antal), Šnejt, Cibuľa, Boroš (70. Piliar), Pišoja, Meškan
Priechod – Mýto 2:0 (1:0)
Túžobne očakávaný prvý jarný zápas súťaže začali domáci od úvodného hvizdu tlakom na súperovu bránu. Domáci mali niekoľko vyložených šancí, ale trestuhodne neboli premenené. Hostia ohrozovali domácich len sporadickými, ale nebezpečnými protiútokmi. V 41. minúte po štandardnej situácií sa domáci ujali vedenia hlavičkou Oborila. V 2. polčase sa obraz hry nezmenil, hralo sa viac na súperovej polovici. V 82. minúte krížnou strelou zvýšil na konečných 2:0 strelecky disponovaný Oboril. Domáci si pripísali vydreté, ale zaslúžené tri body.
Góly: 41., 82. Oboril. Pred 170 divákmi rozhodoval Mišány.
PRIECHOD: Kurčík- Mesík, Babjak, Homola, Oboril (85. Javorčík), Budaj (67. Štelso), Náčik, Barla (79. Kopic), Slobodník, Chaban, Ivanič.
MÝTO: Jurina- Húsenica, Kerestény, Giertl, Danove, Kršačok, Makuša (61. Vrtal), Nikel, Medveď, Kleskeň, Matula (71. Oleríny).
Braväcovo – Lučatín 3:1 (1:0)
Domáci hráči odohrali výborné stretnutie proti kvalitnému súperovi, už do polčasu mohli rozhodnúť, ale dva samostatné nájazdy kryl výborný brankár hostí. V 2. polčase domáci znovu pokračovali v zahadzovaní vyložených šancí . Znova dva samostatné nájazdy kryl brankár hostí. Nakoniec sa však predsa šťastena priklonila na stranu domácich a dvoma gólmi v závere otočili zápas vo svoj prospech. Zaslúžené víťazstvo už bez problémov ubránili.
Góly: 20. Zelenčík, 52. Koľaj, 87. Srnka M. – 65. Prostredný. ŽK: Bubelíny, Ľupták – Urva, Turčan. Pred 250 divákmi rozhodoval Dírer.
BRAVÄCOVO: Daxner- Šperka, Bubelíny, Koľaj, Švančara, Srnka E., Srnka M., Brenkus, Košík (70. Divok), Ľupták, Zelenčík (82. Harvanka).
LUČATÍN: Citara- Urva, Mokroš, Šišiak, Sedliak, Turčan, Selecký (75. Hruška), Hinka, Prostredný, Hraško, Garaj.
Baláže – Heľpa 3:0 (0:0)
Za pekného počasia domáce mužstvo chcelo odčiniť nepresvedčivý výsledok z minulého kola, snažili sa hneď od začiatku urobiť výsledok, avšak hostia hrozili z priamych kopov. V 2. polčase sa domácim podarilo streliť prvý gól, a potom pridali ďalšie dva a zaslúžene zvíťazili.
Góly: 55., 78. Chaban, 80. Heric. ŽK: Oravkin. Pred 50 divákmi rozhodoval Marček.
BALÁŽE: Kostiviar, Čunderlík, Heric, Jablonovský, Slobodník, Dian (58. Mesík I.), Kenický, Chaban, Latinák (79. Vavrek), Rusko D., Rusko P.
HEĽPA: Málik- Ďurajda, Mak, Kukuľa J., Kán, Košťál (46. Kučerák), Riapoš, Berky ä60. Bošeľa), Oravkin, Belan (81. Púpľava) , Kukuľa.
Poniky – Beňuš 4:2 (2:1)
Zápas sa začal vyvíjať v prospech domácich od 20. minúty, keď prevzali iniciatívu. Dovtedy sa útoky striedali na oboch stranách a hostia dokonca nevyužili čistú gólovú príležitosť, ktorú bravúrne zneškodnil domáci brankár. V rozpätí 10 minút padli tri góly, ktoré strelil strelecky disponovaný Zátroch P. Druhý polčas bol pomerne rozháraný s množstvom nepresností, útoky sa striedali zo strany na stranu, ale domáci ukontrolovali výsledok a zápas dotiahli do víťazného konca.
Góly: 20., 26., 56. Zátroch P., 75. Zátroch J. – 30. Štulajter, 76. Stančík. ŽK: Maľa V., Zátroch P. – Štulajter, Nosko. Pred 150 divákmi rozhodoval Kosec.
PONIKY: Kolenička- Maľa J., Bračo (45. Maľa V.), Potkan, Hrušovský, Zátroch P., Hakel, Kíšik (88. Karkalík), Zátroch J., Trnka (90. Madoš).
BEŇUŠ: Kupec- Plieštik, Nosko, Čutka, Stančík, Sarvaš (79. Kňazík), Berčík, Karlík (51. Kováčik), Vozár, Šperka, Štulajter (60. Zelený).
T. Č. Balog – Jasenie 0:0 (0:0)
Domáci mali celý zápas územnú prevahu, hralo sa na polovici hostí, ale domáci mali málo šancí a tie, čo si vytvorili, tak nepremenili. Hostia sa zamerali na zdržiavaciu taktiku. Podarilo sa im uhrať lichotivý výsledok. Zápas bol dosť nervózny, k čomu prispel nepresnými verdiktami rozhodca.
ŽK: Kováčik P., Kvietok Jozef, Potkány – Malček, Oravec, Parobek. ČK: Oravec. Pred 450 divákmi rozhodoval Lepieš.
T. Č. BALOG: Pančík- Kvietok Ján, Kováčik M., Budovec, Kliment, Kvietok Jozef, Švantner P., Auxt, Švantner T., Turňa J., Kováčik P. (69. Potkány)
JASENIE: Havran- Sekáč, Kordík, Oravec, Šaling (58. Parobek), Weisenbacher H. (75. Demeter), Mistrík, Veľký, Malček (51. Jakubec), Gaboň, Weisenbacher .
Osrblie – Harmanec 1:1 (0:0)
V dobrom zápase sa zrodila zaslúžená remíza, aj keď hostia mohli pri troche šťastia v 90. minúte vyhrať, no obrovskú šancu nepremenili.
Góly: 63. Štulajter Martin (11m) – 47. Kiežduch D.. ŽK: Štulajter Michal – Babjak, Martuška. Pred 100 divákmi rozhodoval Roupec.
OSRBLIE: Spišiak- Tluštik (65. Štulajter Michal), Baran, Nemčok, Trnik, Kupec, Fedor, Žilík, Pacera, Štulajter, Puška.
HARMANEC: Žabka- Katko, Bíreš (70. Rečkovič M.), Lovás, Babjak (39. Martuška), Rýs (90. Čaba), Rečkovič P., Kiežduch D., Hudáček, Rečkovič D., Murgaš.
14. Harmanec 16 1 2 13 16:51 5
Program 17 . kola v nedeľu 19. apríla o 16.00: Osrblie – Sl. Ľupča, Harmanec – T. Č. Balog, Jasenie – Poniky, Beňuš – Baláže, Heľpa – Braväcovo, Lučatín – Priechod, Mýto – Hronec.