Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Debakel futbalistov Podbrezovej v Trenčíne

Minulý týždeň boli plánované dve kolá, Podbrezová odohrala len jeden zápas. Šláger 24. kola sa skončil úspechom trenčianskych farieb. Po bezgólovom prvom polčase hráči AS potvrdili svoju dominanciu štyrmi gólmi.

TRENČÍN. Hosťujúca defenzíva dlho držala pohyblivých Trenčanov na uzde. Prvé varovanie prišlo v 54. min., keď si na trestný kop z hĺbky poľa nabehol Križko, hlavou prekonal Hanáka, ale gól pre ofsajd neplatil. Domáci boli s pribúdajúcimi minútami čoraz nebezpečnejší a v 58. min. prienik Depetrisa neostal bez následkov - Trenčín viedol 1:0. Podobný rukopis niesol aj druhý gól Hlohovského, ktorý strelou spoza šestnástky prekonal Hanáka druhý raz. V 87. min. hostia zamotali domácej obrane hlavu, Bartoš na hranici šestnástky šikovne posunul loptu na Kožičku, ale ten v súboji s brankárom Volešákom neuspel. Vzápätí prišli veľké chvíle Ererosa, ktorý nastúpil od 80. minúty. Po rýchlom protiútoku po ľavej strane obišiel aj brankára Hanáka a strelil tretí gól. O necelé dve minúty sa prehnal ihriskom ako rýchlik a z uhla spečatil výsledok na 4:0.
Hlasy trénerov
Ivan Galád, AS Trenčín: ,,Na dnešný zápas sme mali jasný strategický zámer, ktorý sme realizovali. Veľmi dôležité bolo, že sme si zanalazovali chyby posledných troch dní a dobre sme sa pripravili na zápas.“
Raffale Quaranta, Podbrezová: ,,Gratulujem Trenčínu, domáci mali dnes väčšiu vôlu po víťazstve ako my. Je to ťažko pochopiteľné, že mužstvo, ktoré inkasuje za celú súťaž 15 gólov, dostane v jednom zápase štyri góly. Prvý polčas sme hrali v obrannej fáze celkom dobre, ale smerom dopredu sme si nevytvorili takmer nič. Po druhom góle sme sa zbytočne všetci hrnuli do útoku a vytvárali sme priestor pre domácich, ktorí strelili z protiútokov dva góly. Týmto zápasom sa súťaž pre nás nekončí, máme pred sebou ešte osem stretnutí, čaká nás ešte veľa roboty. Svoje mužstvo som dnes nespoznával, nebola to Podbrezová, ako ju ja poznám.“

Dohrávané 19. kolo
Humenné - Ružomberok B 0:1 (0:0). 54. R. Števko. Michalovce - Dun. Streda B 2:0 (0:0). 47. Kozár, 73. Marián Adam. Prievidza - Inter Bratislava 2:2 (1:0). 5. Masár, 90.+ Šlosár - 72. A. Hodek, 77. Mihálik. Trenčín - Košice B 1:0 (1:0). 1. Depetris. R. Sobota - Lučenec - 22. apríla. Šaľa - Podbrezová - 21. apríla.

24. kolo
AS Trenčín - ŽP Šport Podbrezová 4:0 (0:0)
Góly: 87. a 89. Ereros, 58. Depetris, 77. Hlohovský. ŽK: 41. Gergel, 58. Depetris, 70. Hlohovský - 19. Gajdošík, 33. Gottwald, 54. M. Turňa. Rozhodovali Leško, E. Weiss, Hrčka, 1721 divákov.
AS TRENČÍN: AS: Volešák - Godál, Križko, Ševela, Kleščík - Gergel, Knapp, Lukšík, Kubík (42. Čirik) - Depetris (80. Ereros), Hlohovský (90. Bubenko)
ŽP ŠPORT: ŽP ŠPORT: Hanák - Snitka, Gajdošík, J. Kostelný, Savič - M. Turňa, Šulek (65. Pich), Svintek (55. Kožička), Chomistek - Gottwald, Kiška (71. Bartoš)
Michalovce - Rim. Sobota 1:1 (1:1). 41. Marián Adam - 5. M. Čižmár, ŽK: 36. Kovalík, 46. Jevľanov, 70. Vajda - 32. Michal Filo st., 82. Živanovič, rozhodovali: Šimon - Chládek, Slebodník, 990 divákov.
Dun. Streda B - Inter Bratislava 1:3 (0:3). 76. Bognár - 8. a 16. P. Sedlák (prvý z 11m), 33. Burza, ŽK: 89. Bognár - 88. Maroši, rozhodovali: Šipoš - Sluk, Vorel, 280 divákov.
Košice B - Prievidza 2:0 (0:0). 60. Serečin, 90.+ Škutka, ŽK: 89. Ferreira - 50. Burčík, rozhodovali: Královič - Benko, Petríček, 100 divákov.
Humenné - Lučenec - odložené, Ružomberok B - Šaľa - preložené na 29. apríl o 16.00

12. D. Streda B 24 1 4 19 15:70 7
Program 25. kola v sobotu 18. apríla o 10.30: Inter – Trenčín, o 16.00: Lučenec – D. Streda B, Podbrezová – Ružomberok B, Prievidza – Michalovce, R. Sobota – Humenné, Šaľa – Košice B.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Hygge ako životný štýl
  2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  4. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  6. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  7. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  8. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 751

Skríningové testovanie sa v meste uskutoční cez víkend.

3 h
Zvážnica z Králik na Skalku je rozbitá, pri zjazdoch hrozia nepríjemné úrazy.

Nahnevaní bežkári sa už obrátili listom aj na vedenie obce Králiky, aby začalo konať.

Preteky zrušili pre silný vietor a sneženie.

Výstrahu pre okresy Banská Bystrica a Brezno zvýšil Slovenský hydrometeorologický ústav na druhý stupeň.

7 h

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Brezne.