Utorok, 18. január, 2022 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Vedúca dvojica sa zhodla v počte gólov

I. FUTBALOVÁ TRIEDA BAN. BYSTRICA - 17. KOLO

V najvyššej oblastnej súťaži si v pohode udržali vedúce priečky Slovenská Ľupča a Priechod. Obidva tímy vyhrali vonku, keď strelili po päť gólov. Ďalší bod vydoloval Harmanec, ale je stále posledný.
Osrblie – Sl. Ľupča 1:5 (0:1)
V 1. polčase sa viac bojovalo ako hralo. Hosťom sa podarilo skórovať zo štandardnej situácie v 26. minúte. Po zmene strán trafil utešenou strelou hráč hostí Oravec. Domáce mužstvo ešte znížilo z pokutového kopu v 74. minúte, ale to bolo z ich strany všetko. Do konca zápasu sa prejavila väčšia vôľa po víťazstve hosťujúceho mužstva.
Góly: Pacera (11m) – Oravec, Svetlík, Majer, Beňák. ŽK: Hermánek, Caban, Sandány, Svetlík. Rozhodoval Blaško, 100 divákov.
OSRBLIE: Spišiak- Hanzlovič, Baran, Nemčok, Trník, Kupec (68. Vetrák), Fedor, Žilík (68. Štulajter Michal), Pacera, Štulajter Martin, Puška.
SL. ĽUPČA: Žilkovan- Svetlík, Lipa, Mačkovič, Molčan, Oravec, Caban (60. Bravčok), Hermánek (63. Beňák), Sandány, Majer, Valach.
Harmanec – Tatran Č. Balog 1:1 (0:1)
Zápas začal z oboch strán veľmi opatrne, no už v 11. minúte sa hostia po tečovanej strele ujali vedenia. Do konca prvého polčasu sa striedali šance na oboch stranách. Do 2. polčasu nastúpili domáci odhodlaní vyrovnať, čo sa aj podarilo. Ku koncu chceli domáci, ako aj hostia, strhnúť víťazstvo na svoju stranu, k čomu mali bližšie domáci, keď trafili brvno. Zápas bol vyrovnaný a na pomery I. triedy kvalitný.
Góly: 53. Kiedžuch -11. Švantner. Pred 80 divákmi rozhodoval Dírer.
HARMANEC: Danko- Hudáček (87. Rumanovský), Rečkovič D. (55. Gregor), Kiedžuch, Matejka, Rýs (75. Rečkovič M.), Čaba, Katko, Lovás, Rečkovič P., Murgaš.
T. Č. BALOG: Medveď- Kováčik, Bukovec, Potkány, Kvietok Ján, Švantner T., Kvietok Jozef, Sitarčík, Turňa, Švantner P., Kliment.
Jasenie – Poniky 4:0 (0:0)
Domáci v netradičnej zostave sa v 1. polčase nemohli dostať do správneho tempa, po zmene strán a prestriedaní hra dostala spád a začali padať aj góly. Po vylúčení hosťujúceho hráča títo rezignovali a bolo len otázkou, akým skóre zápas skončí. Za predvedenú hru v 2. polčase si zaslúži pochvalu celé mužstvo domácich a svojej úlohy sa dobre zhostila aj mladá rozhodcovská trojica.
Góly: 47. Kordík, 63., 90. Weisenbacher J., 71. Veľký. ŽK: Malček, Jakubec – Hrušovský, Maľa. ČK: Hrušovský. Pred 100 divákmi rozhodoval Žubor.
JASENIE: Havran- Sekáč, Šaling, Kordík, Bukovec, Mistrík, Veľký, Mrník (46. Weisenbacher J.), Gaboň (46. Demeter), Maček (80. Jakubec), Parobek.
PONIKY: Kolenička- Maľa, Bračo (81. Madoš), Potkan, Hrušovský, Klementis, Piar, Hakel, Kišík, Hiadlovský, Trnka.
Beňuš – Baláže 1:0 (0:0)
Domáce mužstvo po dvoch prehrách chcelo konečne zabodovať. V 1. polčase zatlačili hostí do obrany, ale nervozita v dôležitom zápase im zväzovala nohy. V 2. polčase začali náporom, čo vyústilo gólom Stančíka v 46. minúte. Potom bol zápas plný nepresností a zbytočných vylučovaní hosťujúcich hráčov, kvôli rečneniu s rozhodcom.
Góly: 46. Stančík. ŽK: Berčík – Rusko, Latinák, Chaban, Kenický. ČK: Chaban, Rusko, Kenický. Pred 100 divákmi rozhodoval Sitarčík.
BEŇUŠ: Kupec- Plieštik, Vetrák, Kňazík, Zelený, Kováčik, Šperka, Berčík, Sarvaš (61. karlík), Vozár, Stančík, Čutka.
BALÁŽE: Kostiviar – Jablonovský, Rusko D., Latinák (58. Mesík L.), Slobodník, Čunderlík, Mesík I. (79. Vavrek), Chaban, Dian, Číž (54. Kenický), Rusko P.
Heľpa – Braväcovo 2:2 (1:1)
Prvý polčas v réžii domácich a druhý polčas v réžii hostí. Hostia sa ujali ako prví v 25. minúte, keď sieť napol Ľupták, domácim sa podarilo ešte v 1. polčase vyrovnať. V 2. polčase skórovali opäť títo dvaja hráči.
Góly: 33., 86. Berky M. – 25, 58. Ľupták L.
Lučatín – Priechod 3:5 (0:3)
Diváci sa právom tešili na zápas. Technicky kvalitný súper a bojovný výkon domácich priniesli na oboch stranách pred bránami vzruch. Škoda, že do priebehu zápasu zasiahli rozhodcovia, ktorí v 14. minúte neodpískali dvojnásobný ofsajd a z neho Budaj dostal hostí do vedenia. V 16. minúte zvýšili hostia z pokutového kopu, a keď im ešte v 37. minúte vyšla jedna z mála akcií, zdalo sa, že je po zápase. V 2. polčase domáci pridali, stavili na útok a problémy obrane robili najlepší hráči na ihrisku, rýchly Hraško s Turčanom, ktorí sa postarali aj o góly domácich. V 59. minúte dostal dlhú loptu do 16-ky Turčan a výborne brankára prehodil hlavou. V 72. minúte Turčan naservíroval na hlavu Hraškovi a ten sa nemýlil ani v 90. minúte, keď prízemnou strelou znížil na konečných 3:5.
Góly: 59. Turčan, 72., 90 Hraško – 14., 75. Budaj, 16., 38. Ivanič (11 m), 47. Štecl. ŽK: Šišiak, Uhrík – Chaban, Náčik. ČK: Chaban. Pred 200 divákmi rozhodoval Belko.
LUČATÍN: Citara- Uhrík, Mokroš, Hruška, Sedliak, Hraško, Majer (46. Sauka), Šišiak (76. Adam), Urva, Turčan, Majoroš.
PRIECHOD: Chromek (19. Turčík)- Mesík, Homola, Babjak, Náčik, Štecl (74. Javorčík), Kopic, Chaban, Oboril (62. Barla), Budaj, Ivanič.
Mýto – Hronec 1:0 (1:0)
V slušne hranom derby zápase domáce mužstvo strelilo úvodný gól. Hosťom sa i napriek zvýšenej aktivite v 2. polčase nepodarilo zvrátiť výsledok zápasu.
Góly: 32. Smola. ŽK: Pobožný, Cibuľa. Pred 150 divákmi rozhodoval Kubančík.
MÝTO: Jurina- Húsenica, Kerestény, Giertl, Danove, Kršačok, Makuša (78. Zajac), Nikel, Matula (72. Medveď), Kleskeň, Smola.
HRONEC: Radovič – Frimm, Kučerák, Gajdoš, Václavík, Cibuľa (76. Grómus), Šnejt, Piliar, Gajdoš, Pišoja, Pobožný (55. Boroš).
14. Harmanec 17 1 3 13 17:52 6

Program 18. kola v nedeľu 26. apríla o 16.00: Sl. Ľupča – Mýto, Hronec – Lučatín, Priechod – Heľpa, Braväcovo – Beňuš, Baláže – Jasenie NE 10.30, Poniky – Harmanec, T. Č. Balog – Osrblie, dohrávka: Osrblie – Beňuš v piatok 1. mája o 16.30.