Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Podlavice šokujúco prehrali vo Veľkom Blhu

Podlavice cestovali na ihrisko predposledného tímu v úlohe favorita, ale domáci ich zaskočili. Naopak Brusno si pripísalo cenné víťazstvo nad Poltárom.

IV. liga Juh - 17. kolo
Brusno – Poltár 3:2 (1:1)
Hráči oboch tímov podali snaživý výkon počas celého zápasu, avšak šťastie sa priklonilo na stranu domácich. V 5. min Haviar nepremenil vyloženú šancu, keď z piatich metrov prestrelil. Hostia sa ujali vedenia Melicherom v 27. min zo štandardnej situácie. V 43. min Soják z diaľky strelou k pravej žrdi prekvapil brankára hostí. Najkrajší gól stretnutia zaznamenal Ďuraja krížnou strelou v 65. min, keď trafil približne z 30 metrov. V 70. min, po nedorozumení domácich a po malej domov Ďurajka znovu skóroval, ale do vlastnej siete. Ku koncu zápasu Brusno zvýšilo tlak na bránu Poltára a Haviar upravil stav na konečných 3:2 pre domácich.
Góly: 43. Soják, 65. Ďurajka, 80. Haviar - 27. Melicher, 70. Ďurajka (vlastný). ŽK: Segeč (Poltár). Rozhodoval Kúchen, 180 divákov.
BRUSNO: Kečkeš - Lehocký, Tuharský, Luptovčiak (56. Giertl), Belko, Švidráň (56. Chrenovský), Sokol (80. Smida), Soják, Haviar, Ďurajka, Kováč.

Veľký Blh – Podlavice 2:1 (0:0)
Podlavice boli herne lepšie, ale domáci veľkou bojovnosťou držali vyrovnaný priebeh. Prvý polčas skončil síce bez gólov, ale mužstvá si vypracovali niekoľko šancí, viac hostia, nikto však nemal šťastie v koncovke. Po prestávke sa dlho pokračovalo v nezmenenom tempe, až v 66. min sa mohli radovať domáci futbalisti, keď Baldovský konečne dopravil loptu do siete. Hostia však po desiatich minútach vyrovnali a mali aj na viac, ale nemali šťastie. Naopak, Valkučák tri minúty pred koncom poslal favorita do kolien. Lepšie mužstvo prehralo.
Góly: 66. Baldovský, 87. Valkučák - 76. Tišliar. ŽK: Drugda - Loučka. Rozhodoval Železník, 150 divákov.
PODLAVICE: Vaculčiak - Marko, Pšenica, Rumanovský, Kollár, Loučka (66. Navrátil), Selecký, Volf, Tišliar, Špirka, Jobko.

Kalinovo – Revúca 2:0 (0:0). Štefánik (11 m), Ďuriško. Ružiná – Hnúšťa 3:0 (2:0). Pavlík, Béreš, Doležel. Dolná Strehová – Jesenské 4:1 (1:1). Korbel 2 (1 z 11 m), M. Kminiak 2 - Iskra. Banská Štiavnica – Hajnáčka 3:2 (1:0). Kminiak 2, Budinský - Nagy, Czené. Hliník n/Hronom– Tisovec 0:2 (0:0). Tóth, Slaný (vlastný)
14. Hnúšťa 16 3 1 12 18:47 10
Program 18. kolo v nedeľu 26. apríla o 16.00: Podlavice – Ružiná, Tisovec – Brusno, Revúca – Hliník, Poltár – Ban. Štiavnica, Hajnáčka – Dol. Strehová, Jesenské – Veľký Blh, Hnúšťa – Kalinovo.

5. Hygge ako životný štýl
  6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 962

Registračný formulár je otvorený aj počas celého dnešného dňa.

Skríningové testovanie bude v Banskej Bystrici pokračovať zajtra.

Antigénové testovanie na koronavírus.

Niektoré obce nášho regiónu testujú na nezvyčajných miestach. Napríklad v horehronskej obci Beňuš sa testuje v dome smútku.

Testovanie v základnej škole na Radvanskej.

Mesto zverejnilo prvé priebežné čísla zo skríningového testovania.