Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Gólové hody priniesli až štyri a pol gólu na zápas

I. FUTBALOVÁ TRIEDA BANSKÁ BYSTRICA - 18. KOLO

Pekné strelecké hody pripravili futbalisti najvyššej oblastnej súťaže. Spolu padlo 32 gólov, čo je priemer 4,6 na zápas. Najviac sa činili v Priechode a v Hronci, naopak, iba jeden gól videli v Balážoch.
Slovenská Ľupča – Mýto
4:0 (0:0)
Domáci mali v 1. polčase síce územnú prevahu, ale vyložené šance nepremenili. Ich prevaha však siahala len po pokutové územie. V 2. polčase však domáci začali hrať svoju hru, čo korunovali gólom Majera. V 69. minúte po peknej akcii zakončil chladnokrvne Vaník. Následne z pokutového kopu upravil Urbančok na 3:0 a v 90. minúte najlepší hráč domáceho mužstva spečatil výsledok na 4:0. Hostia si za predvedenú hru zaslúžia pochvalu takisto, ako aj rozhodcovia.
Góly: 47., 90. Majer, 61. Vaník, 86. Urbančok. ŽK: Holéczy, Hermánek, Oravec – Matula, Giertl. Pred 150 divákmi rozhodoval Baka.
SL. ĽUPČA: Žokovan- Svetlík, Mačkovič, Lipa (46. Beňák), Holéczy, Urbančok, Oravec, Hermánek, Majer, Lakomčík, Vaník.
MÝTO: Jurina- Húsenica, Kerestény (69. Makuša), Giertl M., Danove, Kršačok, Medveď, Nikel, Matula (46. Giertl P.), Kleskeň, Smola.

Priechod – Heľpa 6:0 (2:0)
Domáci od začiatku pristúpili k zápasu zodpovedne, nepodcenili súpera, ktorého zatlačili na ich vlastnú polovicu. Gólový účet domáci otvorili v 12. minúte peknou strelou Štelcla. O dve minúty neskôr menil skóre najlepší strelec súťaže Oboril. V 2. polčase domáci pridali ďalšie góly, zápas mali vo svojej réžii a hostí nepustili do žiadnej gólovej šance.
Góly: 12. Štelcl, 14. Oboril, 50. Barla, 77. Ivanič, 88., 90. Náčik. ŽK: Kmeť – Malík. Pred 200 divákmi rozhodoval Belko.
PRIECHOD: Kurčík P. – Mesík, Babjak, Homola, Oboril, Kmeť (63. Kopic), Náčik, Barla, Slobodník (85. Demjan), Štelcl, Ivanič (80. Strečok).
HEĽPA: Malík- Oravkin, Belan, Ďurajda, Kukuľa, Berky (48. Bulava), Riapoš, Mak, Kučerák (65. Púplava), Koštál (82. Hančin), Kán.

Braväcovo – Beňuš 1:3 (0:2)
V derby zápase zaslúžene vyhralo mužstvo hostí. Domácim hráčom nie je čo vyčítať, dreli, bojovali, žiaľ, na body to nestačilo. Na zápase bola pekná divácka kulisa, presná rozhodcovská trojica, na túto súťaž kvalitné stretnutie, teda všetko, čo treba ku skvelému zápasu, žiaľ, so zlým koncom pre domácich.
Góly: 60. Gašperan – 22. Sarvaš, 36. Šajgalík, 71. Šperka. ŽK: Gašperan, Švančara – Sarvaš, Šperka. Pred 280 divákmi rozhodoval Mišáni.
BRAVÄCOVO: Daxner- Gašperan, Bubelíny, Divok (46. Košík), Švančara, Vajda (66. Šperka), Srnka M., Brenkus, Srnka E., Ľupták, Zelenčík (77. Harvanka).
BEŇUŠ: Kochan – Plieštik, Nosko, Vetrák, Šajgalík, Kováčik (65. Štulajter), Berčík, Sarvaš (75. Zelený), Vozár, Šperka (60. Karlík), Čutka.

Baláže – Jasenie 1:0 (0:0)
Za pekného počasia sa hral zápas bez veľkých šancí, hra sa odohrávala medzi šestnástkami. V 2. polčase domáci dali gól a tým aj zvíťazili, ale remíza by bola spravodlivejšia.
Góly: 72. Čunderlík. ŽK: Mistrík, Weisenbacher J., Demeter. Pred 70 divákmi rozhodoval Žubor.
BALÁŽE: Kostiviar- Slobodník, Heric, Čunderlík, Jablonovský (90. Bučko), Dian, Rusko, Mesík L. (69. Vavrek), Latinák (76. Hrdina), Mesík I., Číž.
JASENIE: Havran – Sekáč, Kordík, Bukovec, Šaling, Weisenbacher H., Mistrík (76. Demeter), Veľký, Gaboň (70. Mrník), Jakubec, Weisenbacher J. (Paroubek).

Tatran Č. Balog – Osrblie
3:1 (1:0)
Domáci chceli po dvoch remízach v tomto zápase naplno bodovať a tento zámer sa im začal dariť v 37. minúte, keď sa ujali vedenia po strele Sitračíka. V 2. polčase dvoma zlepenými gólmi po hlavičke Turňu a strele Klimenta prakticky rozhodli o výsledku. Hosťom sa v 90. minúte podarilo ešte skorigovať výsledok z pokutového kopu na konečných 3:1.
Góly: 37. Sitarčík, 60. Turňa, 62. Kliment – 90. Pacera (11m). ŽK: Sitarčík – Žilík, Slúštik. Pred 250 divákmi rozhodoval Dírer.
T. Č. BALOG: Medveď- Kováčik, Budovec, Kvietok Ján, Sitarčík, Turňa, Kvietok Jozef, Švantner P., Švantner T., Kliment (80. Potkány), Štulajter (75. Auxt).
OSRBLIE: Spišiak- Danove, Baran, Nemčok, Trník (73. Slúšik), Vetrák (80. Hanzlovič), Štulajter M., Pacera, Štulajter M., Žilík.

14. Harmanec 18 1 3 14 18:57 6

Program 19. kola 3. mája o 16.30: Tatran Č. Balog – S. Ľupča, Osrblie – Poniky, Harmanec – Baláže, Jasenie – Braväcovo, Beňuš – Priechod, Heľpa – Hronec, Lučatín – Mýto. Dohrávka 15. kola: Hronec – Priechod 8. mája (piatok) o 17.00.

1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Počet nakazených prekročil hranicu 3 tisíc za jeden deň

ide o slovenský absolútny rekord s mimoriadnou dynamikou rastu 94 percent voči minulej sobote. V Banskobystrickom kraji to bolo 315 prípadov.

Dneškom sa zatvárajú aj zariadenia na južnej strane Chopku

Ide o reakciu na preventívne opatrenia v súvislosti s COVID - 19.

Chopok, v pozadí Ďumbier

Stredoslovenské múzeum mapuje súčasné obdobie pandémie

Stredoslovenské múzeum (SSM) v Banskej Bystrici spúšťa výzvu pre Banskobystričanov, ktorej cieľom je zachytiť aktuálnu situáciu v meste prostredníctvom spomienok či fotografií.