Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Medzibrod zvýšil náskok, Dúbravica mu nestačí

V druhej triede prišlo k zmene na druhej priečke. Dúbravica prehrala druhý zápas za sebou a padla na tretiu priečku. Vystriedali ju Strelníky, ktorým sa darí oveľa lepšie a stali sa prenasledovateľmi vedúceho Medzibrodu.

Šalková – Podkonice 3:0 (1:0)
Lepšie technicky pripravení domáci zaslúžene zvíťazili a potešili tým hŕstku najvernejších.
Góly: 33., 76. J. Šimčík, 83. Karas. ŽK: J. Šimčík – Polňony, Richecký. Pred 70 divákmi rozhodoval Zvaro.
ŠALKOVÁ: Bella- Najdek (46. Bartošík), Dobrík (46. Roško), Čtvrtníček, Paršo, Kútik (71. Maršál), Budač, Obuch, Karas, J. Šimčík, M. Šimčík.
PODKONICE: Barla- Homola, Mesík, Richecký, Tučan, Petrovič, Fridrich, Pančík, Slobodník (46. Polóny), Kmeť, Mušuka (77. Chaban).

Riečka – Nemecká 3:2 (2:1)
Domáci na začiatku zápasu vyvinuli tlak na hostí, ktorý bol korunovaný dvoma gólmi. Hostia postupne hru vyrovnali a v 38. minúte znížili náskok domácich na jeden gól. V 58. minúte, po dobre zahranom rohovom kope, hostia vyrovnali na 2:2. Domáci pri tomto tlaku na bránku nevyužili dve vyložené gólové šance. Nakoniec v 71. minúte vyústil od domácich víťazný gól. Útoky sa striedali na oboch stranách, no domáci si víťazstvo udržali.
Góly: 3. P. Kohár, 26. R. Ráno, 71. M. Petráň – 38., 52. Ľ. Jablonský. ŽK: M. Peráň, J. Náčin – I. Kunčík, F. Čerhák, J. Frčo. T. Rosina. Pred 70 divákmi rozhodoval Gajdoš.
RIEČKA: Elíáš- Petráň, Širka, Náčin, Sásik (73. Krahulec), Kohár (90. J. Lukačovič), Spišiak (33. Hromada), Šimčík, Ráno, Šporka, Pataj.
NEMECKÁ: Lipničan- Kunčík, Koštiak (Bartoš), Soják, Kováč, Čerhák, Frčo, Rosina, O. Bartoš (Ľ. Bartoš), Jablonský (Jarina), Vančo.

Medzibrod – Staré Hory 0:0
Domáci po minulotýždňovej výhre v Nemeckej podali slabý, nezodpovedný výkon a tým sklamali svojich fanúšikov a funkcionárov. Pred 120 divákmi rozhodoval Suchý.
MEDZIBROD: Sekereš- Vaník, Mi. Huťka, Ma. Huťka, Prievalský, J. Huťka, Gregor, Ľupták (46. Hirka), Sokol, Chrastina (46. Haviar), Zeman.
ST. HORY: Jaroušek- Murgaš, Olejár (46. Antoš), Maďar, Brhlík, Debnár (71.Aantal), Fraňo, Gavalda, Štulajter, Štrba, Babjak.

Horné Pršany – Mičiná
0:2 (0:0)
Vo vyrovnanom zápase vyhrali šťastnejší hostia.
Góly: 60. I. Marko, 64. Prostredník. Pred 15 divákmi rozhodoval Majer
H. PRŠANY: Šorec- Muríň, Trizna, Dobrota, Ondrek, Rybársky, Rýs, Snopko, Rafaj, Kanka, Búri.
MALACHOV: Kleniar- Štubniak, Považanec, Marko, J. Štubniak, Sámel (78.Zachar), Prostredník, Saktor (45. Krnáč), Saliba, Lenárd, Martinec.

Hronsek – Strelníky 1:5 (0:0)
Za peknej diváckej kulisy sa v prvom polčase zo strany obidvoch mužstiev hral bojovný futbal bez vytvorenia si vyložených gólových príležitostí. Bližšie ku gólu boli hostia v 37. minúte, keď po štandardnej situácii hosťujúci hráč hlavičkoval vedľa domácej brány. V druhom polčase domáci „zaspali“ úvod a za 10 minút po chybách v obrane inkasovali tri góly, ktoré strelili v 47. minuté Čief, 49. Moncoľ, a 55. minúte opäť Čief. Domáci síce znížili v 56. minúte Kýšikom na 1:3, avšak hostia dovŕšili vývoj stretnutia v závere dvomi gólmi Debnára a Svintek do víťazného konca. Víťazstvo hosťujúceho mužstva je zaslúžené, domáci futbalisti sklamali svojich fanúšikov v druhom polčase.
Góly: 56. Kýšik - 47., 55. Čief, 49. Moncoľ, 78. Svintek, 90. Debnár. ŽK: P. Garaj, Moravčík, Tupý – Filadelfy. ČK: Šabo. Pred 80 divákmi rozhodoval Melicher.
HRONSEK: Klimáček- P. Garaj (85. Majský), Šabo, Kýšik, Martinec, M. Garaj, Bystrianský (70. Maruškin), Moravčík, Tupý, Šulek (65. Makóny), Struhárik.
STRELNÍKY: R. Majer- Mi. Moncoľ, D. Majer, Boroš, M. Majer (67. Debnár), Štubňa, Ma. Moncoľ, Čief (83. J. Debnár), Filadelfy (72. J. Moncoľ), Hronec, Svintek.

14. Hiadeľ 18 0 4 14 17:57 4

Program 19. kola v nedeľu 3. mája o 16.30: Hronsek – Šalková B, Strelníky – H. Pršany, Mičiná – Hiadeľ, Malachov – Medzibrod, St. Hory – Riečka, Nemecká – Tajov Dúbravica – Podkonice. Dohrávka 15. kolo: St. Hory – Hronsek 8. mája /piatok/ o 16.30 ( Melicher – Majer, Ambróš). Predohrávka 22.kolo: Podkonice – Malachov 8. mája /piatok/ o 16.30 (Kubančík – Zeman, Foltáni).