Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Hrochoť si v derby vychutnala Partizán

V piatej lige sa hrali dva bystrické derby. V Hrochoti sa tešili domáci po päťgólovej výhre, naopak, v Jakube sa radoval hosťujúci Badín. Ostatné mužstvá hrali doma a zvíťazili.

V. liga, sk. C - 19. kolo

Šalková – Žarnovica 1:0 (1:0)
Po piatkovej dohrávke 14. kola, v ktorom Šalková ťahala za kratší koniec (Selce - Šalková 2:1), bol zápas so Žarnovicou veľkým magnetom. Domáci nesklamali a disciplinovanou a priamočiarou hrou ukázali, že sú v pohode a vedia pripraviť nejednu peknú akciu pre potešenie svojho diváka. V 6. minúte peknou technickou strelou otvoril skóre výborne hrajúci nový hráč v radoch domácich Marek Repčín. Kondične a technicky dobre vyzbrojení hostia, najmä vynikajúce hrajúci Černák, neraz ohrozil zomknutú obranu domácich, ale to nestačilo a najtesnejším výsledkom si domáci zaslúžene zabezpečili potrebné 3 body.
Góly: 6. Repčín Ma., ŽK: Baran - Šmondek, Lavrov, rozhodoval Guži, 150 divákov.
ŠALKOVÁ: Vraneš- Repčín Mi., Pilko, Čtvrtníček, Čampa, Repčín Ma. (90. Jančiar), Šimčík, Najdek, Bursa (77. Ratica), Roško, Baran.

Jakub Radvaň – Badín
1:3 (1:1)
V prvom polčase domáci viedli už v 6. minúte pekným gólom Bednára. Hosťujúcemu mužstvu sa podarilo o niekoľko minút vyrovnať. V poli medzi šestnástkami mali miernu prevahu hostia. Domácich však evidentne poškodil hlavný rozhodca, ktorý neodpískal jasnú ruku v pokutovom území a tiež v druhom polčase nepotrestal zákrok zozadu na domáceho hráča. Všetko sa to odohralo za stavu 1:1, čo znamenalo ovplyvnenie výsledku.
Góly: 6. Bednár - 10. Fransicty, 81. Hrnčíř, 86. Galát, ŽK: Porubský, Bednár, Országh - Kunzo, rozhodoval Holás, 150 divákov.
JAKUB RADVAŇ: Filadelfi - Lipták, Balon, Vajda, Ševčík, Maďar, Országh, Bednár, Rubint, Porubský, Palúch.
BADÍN: Porubský -Kulišiak, Andraščík, Kunzo, Dikacz, Strelec, Francisty (78. Galát), Hrnčíř, Lešták, Sovák, Homola (62. Uhliarik), Donoval.

Selce – Zvol. Slatina 1:0 (1:0)
Chudobné víťazstvo domácich po najhoršom výkone v sezóne. V druhom polčase sa hra domácich trocha zlepšila, žiaľ, bez gólového efektu. Hostia si počas celého stretnutia nevypracovali gólovú príležitosť.
Góly: 26. Rusko, ŽK: Rusko, Mořingl, rozhodovala Tisoňová, 200 divákov.
SELCE: Ľalík - Samuelčík (48. Strečok A.), Pokoš, Uhliar, Rackovský (46. Túry), Šikula, Kmeť, Matonok P., Slobodník, Rusko (60. Rakyta), Mořingl.

Sásová – Štiav. Bane 4:2 (2:0)
Domáci od začiatku nastúpili s cieľom zvíťaziť a už v 3. minúte Dubovický otvoril skóre. Do polčasu bola hra vyrovnaná, napriek tomu domáci pred koncom polčasu zvýšili na 2:0. V druhom polčase domáci pridali a gólom Dubovického zvýšili na 3:0. Hostia však nezložili zbrane a z problematickej penalty znížili na 3:1 a ožili. Zvýšeným úsilím sa im podarilo zo štandardnej situácie streliť gól na 3:2. Domáci však zvýšili obrátky a gólom Šeligu z jedenástky rozhodli o svojom víťazstve 4:2. Pred peknou kulisou a v kultúrnom prostredí sa hral obojstranne dobrý futbal.
Góly: 3., 48. Dubovický, 40. Vidiečan, 82. Šeliga (11 m) - 58. Michálek (11 m), 72. Holmík, ŽK: Kurčík - Pavlík, Beňo, rozhodoval Melich, 350 divákov.
SÁSOVÁ: Slobodník - Dlhoš, Kentoš, Dočkal, Gibala, Turčan (89. Striežovský), Venglarčík (67. Kurčík), Kováč, Šeliga, Vidiečan (81. Ďuriš), Dubovický.
Hrochoť – Partizán Č. Balog 5:0 (1:0)
Domáci sa ujali vedenia v 2. minúte Róbertom Slávom strelou spoza šestnástky, ktorú brankár hostí neudržal. Následne si domáci vypracovali šance, avšak nepodarilo sa im ich premeniť. Hostia postupne vyrovnali hru v poli, no v druhom polčase Róbert Sláva pridal druhý gól a následne sa blysol hetrikom Tomáš Uhliar.
Góly: 2., 57. Sláva, 58., 77., 86. Uhliar, ŽK: Priadka - Medveď T., Babeľa, Šavlík, Medveď M., rozhodoval Faber, 220 divákov.
HROCHOŤ: Lukáč - Selecký J., Havrľa (46. Baitar), Považanec M., Považanec P., Priadka, Dorotovič J. (86. Poliak), Novák (86. Blaško), Michálik, Uhliar, Sláva.
PARTIZÁN Č. BALOG: Čavoj - Medveď T., Rusnák, Báboľ, Pančík (66. Daxner), Pobožný (46. Babeľa), Šavlík, Medveď M., Auxt, Turňa, Belko (46. Kubica).

Žiar B-L.Vieska - Kováčová 2:1 (0:0), Góly: Abrahám, Lepšík - Hradňanský. Lutila – Dolné Hámre 5:2 (1:2), Góly: Netolický, Škorec, Kanina R., Gordulič, Majer - Frim 2.

Dohrávané 14. kolo
Kováčová - Št. Bane 3:3 (3:2), Kudlík 2, Bolko - M. Holmík, Šimko, Michálek. Žarnovica - Badín 0:1 (0:1, Hrnčíř. Zvol. Slatina - Part. Č. Balog 3:0 (1:0), Ľupták, Brodiansky, M. Stankovič. Dolné Hámre - Hrochoť 0:1 (0:0), W. Poliak. Žiar n/H B-Ladomerská Vieska - Jakub Radvaň 4:0 (0:0), Lepšík, Mackura, Ondruš, Gašparík. Lutila - Sásová 2:3 (0:3), Hanuš, Škorec - Dubovický, M. Kováč, Kubina. Selce - Šalková 2:1 (1:1), M. Adam, Mořingl - Čampa.

14. Z. Slatina 19 3 1 15 24:49 10

Program 20. kola v nedeľu 10. mája o 16.30: Kováčová – Hrochoť, Part. Č. Balog – Radvaň, Badín – Sásová, Štiav. Bane – Šalková, Žarnovica – Selce, Zvol. Slatina – Lutila, Dol. Hámre – Žiar B-Lad. Vieska.