Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Priechod po dvoch výhrach späť na vrchole

I. FUTBALOVÁ TRIEDA BANSKÁ BYSTRICA - 20. KOLO

Slovenská Ľupča síce vyhrala nad Lučatínom, ale padla na druhú priečku. Priechod hral v predĺženom víkende dva zápasy a obidva vyhral, čo ho posunulo do čela.
Slovenská Ľupča – Lučatín
3:1 (2:0)
Za pekného slnečného počasia, pri dobrej diváckej kulise, išli v derby zápase domáci jednoznačne za víťazstvom. Korunovali to v 12. minúte gólom Majera. Potom nevyužili obrovské šance, ale predsa sa podarilo zvýšiť na 2:0 gólom Oravca. Hostia síce znížili, ale domáci hráč Oravec zabezpečil víťazstvo krásnym vymietnutím šibenice. Za predvedený výkon si všetci hráči zaslúžia pochvalu.
Góly: 32., 69. Oravec, 12. Majer – 65. Prostredný. ŽK: Oravec, Vaník – Hraško , Hlinka. Pred 300 divákmi rozhodoval Belko.
SL. ĽUPČA: Hlaváč- Svetlík, Mačkovič, Holéczy, Urbančok (84. Lipa), Oravec, Hermánek, Sandány (88. Lakomčík), Majer, Lakomčík (15. Plško), Vaník.
LUČATÍN: Citara- Uhrík (46. Hruška), Mokroš (75. Urva), Šišiak, Sedliak, Majoroš, Hlinka, Turčan, Hraško, Prostredný, Garaj.

Mýto – Heľpa 2:1 (1:0)
V zápase dobrej úrovne domáce mužstvo využilo v 15. minúte štandardnú situáciu na strelenie úvodného gólu. V 2. polčase domáci zvýšili na 2:0. Potom domáci aj hostia zahodili niekoľko vyložených gólových šancí. Hostia v závere zápasu strelili gól a skorigovali konečný výsledok na 2:1.
Góly: 15. Makuša, 74. Vrtal – 87. Hančin. ŽK: Berky. Pred 80 divákmi rozhodoval Zeman.
MÝTO: Jurina- húsenica, Piliar, Giertl M., Vrtal, kršačok, makuš, nikel, matula (87. Roháč), kleskeň (81. Daniš), Smola
HEĽPA: Bulava M. – Oravkin, Kukuľa J., Ďurajda, Bellan, Púplava (66. hančin), Bulava P., riapoš, mak, Kán, Kukuľa M. (51. Berky)

Hronec – Beňuš 3:2 (0:1)
V dobrom zápase zaslúžené víťazstvo domácich.
Góly: 52. Janko (11 m), 67. Gajdoš J., 76. Gromus – 1. Sarvaš, 48. Šperka. ŽK: Pišoja, Václavík, Gromus, Gajdoš J., Gajdoš R. – Šajgalík, Kováčik, Čutka. Pred 220 divákmi rozhodoval Gemzický.

Priechod – Jasenie 3:1 (2:1)
Po piatkovej dohrávke prvého jarného kola, v ktorom Priechod vyhral, mali hráči len jeden deň na regeneráciu síl, aj napriek tomuto hendikepu domáci nastúpili s odhodlaním vyhrať a tomu zodpovedal aj priebeh zápasu. V 12. minúte krásnym volejom otvoril skóre Ivanič. V 29. minúte po samostatnom sóle od polovice ihriska zvyšoval líder strelcov Oboril. Do prestávky sa hosťom podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu, ale to bolo z ich strany všetko.V 65. minúte spečatil na konečných 3:1 rýchlonohý Budaj.
Góly: 12. Ivanič, 29. Oboril, 65. Budaj - 39. Malček. ŽK: Oboril, Náčik – Weisenbacher H.. Pred 200 divákmi rozhodoval Žubor.
PRIECHOD: Chromek- Mesík, Babjak, Homola, Oboril, Budaj, Náčik (76. Heric), Kopic (66. Šulaj), Chaban, Štelcl, Ivanič (84. Strečok).
JASENIE: Havran- Kordík, Bukovec, Šaling, Mistrík, Demeter (81. Kochan), Weisenbacher J., Wweisenbacher H., Malček (77. Jakubec), Sekáč, Gaboň.

Braväcovo - Harmanec
3:0 (1:0)
Domáci po dvoch prehrách podali výborný výkon. Na začiatku vyvinuli tlak s viacerými šancami. Gólový účet otvoril Srnka E. Na 2:0 zvýšil ukážkovým gólom Srnka M. a gólový účet uzavrel najmladší hráč Harvanka, ktorý potvrdil zaslúžené víťazstvo domácich po výbornom výkone celého mužstva.
Góly: 28. Srnka E., 64. Srnka M., 78. Harvanka. ŽK: Vajda – Kiedžuch, Lovás, Rys. Pred 240 divákmi rozhodoval Caban.
BRAVÄCOVO: Martinec- Gašperan, Bubelíny, Srnka E. (63. Turan), Švančara, Vajda, Srnka M., Harvanka, Ľupták, Košík (82. Šperka), Zelenčík.
HARMANEC: Žabka- matejka (84. Rumanovský), Katko(70. rečkovič), Kohút, Lovás, Floch (67. Slančík), rys, Rečkovič, Kiedžuch, Bíreš, Murgaš.

Baláže – Osrblie 0:5 (0:1)
Domáce mužstvo hralo bez štyroch hráčov základnej zostavy, podalo slabý výkon. Podcenili súpera, ktorý hral bojovne a vyhral.
Góly: 28., 65. Trník (11 m), 71. Fedor, 85. Štulajter, 90. Pacera. Pred 80 divákmi rozhodoval Roupec.
BALÁŽE: Kostiviar- Jablonovský, Heric, Latinák (80. Bučko), Slobodník, Čunderlík, Vavrek, Číž, Mesík, Dian, Rusko.
OSRBLIE: Pacera M.- Danove, Baran, Nemčok (75. Kupec), Trnik, Hanzlovič, Fedor (80. Trangoš), Štulajter Michal, Pacera R., Štulajter Martin , Žilík.

Poniky – Tatran Č. Balog
2:0 (1:0)
Zápas sa začal miernou prevahou hostí, čo vyústilo do strelenia vedúceho gólu. Potom sa hra vyrovnala, šance mali aj domáci, aj hostia. Ku koncu polčasu domáci opäť pritlačili a zahodili dve čisté gólové šance. Druhý polčas bol viac-menej vyrovnaný, útoky sa striedali na obidvoch stranách. No domáci po strelení druhého gólu dohrali zápas do úspešného konca.
Góly: 7. Piar, 64. Klementis. ŽK: Zátroch – Kvietok. Pred 100 divákmi rozhodoval Kučera.
PONIKY: Polievka- Maľa, Hrušovský, Potkan, Vojtek, Zátroch, Piar, Hakel, Kíšik (77. Bračo), Klementis, Trnka (24. Karkalík).
T. Č. BALOG: Pančík- Schön, Budovec, Kováčik, Kvietok Ján, Sitarčík (61. Pečovský), Kvietok Jozef, Turňa, Švantner, Potkány (67. Auxt), Kliment.

Dohrávka 15. kola: Hronec – Priechod 1:4 (0:1).
14. Harmanec 20 1 4 15 18:60 7

Program 21. kola 17. mája o 17.00: Poniky – Sl. Ľupča, T. Č. Balog – Baláže, Osrblie – Braväcovo, Harmanec – Priechod, Jasenie – Hronec, Beňuš – Mýto, Heľpa – Lučatín.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

V kraji sú na tom najhoršie okresy Banská Bystrica a Brezno

Včera zistili na Slovensku viac ako 2 200 nakazených. 210 z toho v Banskobystrickom kraji. 56 v okrese Banská Bystrica a 45 v okrese Brezno.

Bystrickí leteckí záchranári pomáhali pilčíkovi, na ktorého spadol strom

Po ošetrení ho previezli do Rooseveltovej nemocnice.

Na pomoc privolali záchranársky vrtuľník.

V Banskej Bystrici sa počíta so 60 odberovými miestami po celom meste

Mesto Banská Bystrica počíta v súvislosti s chystaným celoplošným testovaním na nový koronavírus zhruba so 60 odberovými miestami.

Odberové miesto na testovanie pacientov na ochorenie COVID-19 pred Infekčným pavilónom na Kramároch v Bratislave.