Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky

Sásová potvrdila vedenie v Badíne

Najväčšia pozornosť sa sústredila na derby v Badíne, kde domáci tím prehral so Sásovou, ktorá potvrdila ambície postúpiť. Ďalšie derby bolo jednoznačnou záležitosťou Partizána Č. Balog. Ostatným našim mužstvám sa vonku nedarilo, Hrochoť

V. liga, sk. C - 20. kolo

Štiavnické Bane – Šalková 3:3 (1:2)
Po veľmi dobrom prvom polčase hostia odchádzali do kabín s jednogólovým náskokom. V druhom polčase domáci pritlačili hostí pred ich bránu, ale tí vyrážali do rýchlych protiútokov, z ktorých mohli vyťažiť viac ako jeden gól. V smolnom závere hostia inkasovali gól už v nadstavenom čase, a preto sa body rozdeľovali.
Góly: 17. Repčín Ma., 23. Najdek, 87. Baran - 35., 80. Pavlík, 93. Holmík, ŽK: Roško, rozhodoval Holas, 150 divákov.
ŠALKOVÁ: Vraneš- Najdek, Roško, Šimčík, Čampa, Repčín Ma.,Repčín Mi., Ratica, Pilko, Bursa, Baran.

Badín – Sásová 0:2 (0:0)
Pred peknou kulisou, v horúcom počasí, sa hral v derby zápase opatrný futbal. V prvom polčase boli futbalovejší domáci, ktorí si vytvorili dve-tri gólové príležitosti, z ktorých jedna skončila na žrdi a dve zmaril brankár hostí. Hostia vyčkávali a v druhom polčase, po štandardnej situácii, Vidiečanom otvorili skóre zápasu. Od tohto momentu na ihrisku existovalo prakticky iba jedno mužstvo a hra sa prelievala na obidve strany. Hostia na konci zápasu, po vyšachovaní domácej obrany, uzavreli skóre na 2:0. Celkovo v zápase zvíťazili vysoko efektívnejší hostia.
Góly: 55. Vidiečan, 85. Šeliga, ŽK: Andraščík, rozhodoval Medveď, 300 divákov.
BADÍN: Porubský -Kulišiak, Andraščík, Kunzo, Dikacz, Strelec, Francisty (78. Galát), Hrnčíř, Lešták, Sovák, Homola (62. Uhliarik), Donoval.
SÁSOVÁ: Slobodník - Dlhoš, Kentoš, Kováč, Dočkal, Turčan, Venglarčík (60. Výlupok), Šeliga, Kubina (85. Gibala) Vidiečan (63. Kurčík), Dubovický.

Žarnovica – Selce 2:0 (1:0)
Domáci boli po celý zápas lepším mužstvom, zahodili množstvo šancí, čo sa im mohlo vypomstiť. Ich víťazstvo nakoniec spečatil minútu pred koncom Hlavačka.
Góly: 4. Lavrov M., 89. Hlavačka, ŽK: Štefanka, Číž, Nasvetr - Kmeť, Adam, Slobodník, rozhodoval Melich, 100 divákov.
SELCE: Ľalík - Túry (80. Strečok J. ml.), Adam, Uhliar, Pokoš, Slobodník, Matonok P., Rackovský, Matonok M. (70. Voskár), Šikula, Kmeť.

Kováčová – Hrochoť 5:0 (2:0)
Domáci využili v úvode zápasu dve zaváhania hosťujúcej obrany a po akciách na jeden dotyk už bolo 2:0. Potom prevzali taktovku hostia, najmä Sláva dal domácej obrane zabrať. Žiaľ, zápas negatívne poznačil v 41. minúte nezmyselný zákrok Slávu, ktorý kopol bez lopty domáceho hráča a vyslúžil si zaň červenú kartu. V druhom polčase hostia prekvapujúco ovládali hru aj o desiatich hráčoch. Domáci ich však do vyložených šancí nepúšťali a do otvorenej obrany pohodlne zvyšovali skóre až na konečných 5:0.
Góly: 7. , 77., 86. Koreň, 10. Jesenský, 83. Turák, ŽK: Elek, Majerčík - Novák, Dorotovič R., Uhliar, ČK: Sláva, rozhodoval Bencúr, 350 divákov.
HROCHOŤ: Lukáč - Selecký J., Baitar (12. Dorotovič R.), Považanec M., Považanec P., Poliak (46. Škamla), Dorotovič J., Novák, Michálik, Uhliar (82. Havrla), Sláva.

Partizán Č. Balog – Radvaň 6:1 (5:0)
Domáce mužstvo si v prvom polčase vytvorilo dostatočný náskok, o ktorý sa pričinil najmä strelecky disponovaný Gašperan. V druhom polčase kontrolovali hru, vytvorili si množstvo príležitostí, ale neboli takí efektívni v koncovke ako v prvom polčase.
Góly: 20., 25., 37., 40. Gašperan, 44. Turňa (11 m), 56. Auxt - 75. Ševčík, ŽK: Kubica, Šavlík, Pančík, Belko - Bednár, Balon, rozhodoval R. Košarník, 250 divákov.
PARTIZÁN Č. BALOG: Čavoj - Rusnák, Auxt, Turňa, Šavlík (59. Očenáš), Kubica, Pečovský, Medveď T. (74. Chovanec), Pančík (59. Belko), Báboľ, Gašperan.
JAKUB RADVAŇ: Filadelfi - Rubint, Balon, Palúch (75. Víglaský), Čipčala, Vajda, Ševčík, Országh, Lipták, Maďar (66. Kore), Bednár (46. Porubský).

Zvolenská Slatina – Lutila 0:2 (0:1), Golha, Majer.
Dolné Hámre – Žiar B-Lad. Vieska 3:2 (1:2), Kramár, Kapusta, Beták J. - Čány, Abrahám.

14. Z. Slatina 20 3 1 16 24:51 10

Program 21. kola v sobotu 16. mája o 17.00: Jakub Radvaň – Hrochoť, o 19.00: Šalková – Badín, v nedeľu 17. mája o 17.00: Dol. Hámre – Kováčová, Žiar B-Lad. Vieska - Zvol. Slatina, Lutila – Žarnovica, Selce – Štiav. Bane, Sásová – Partizán Č. Balog.