Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Lupča prehrala, Priechod zvýšil náskok

V najvyššej oblastnej súťaži Priechod zvýšil bodový rozdiel od druhej Slovenskej Ľupče už na štyri body, lebo tá nepochodila v Ponikách, kde prehrala najtesnejším rozdielom.

(Zdroj: MICHAL KOLLÁRIK)

Poniky - Sl. Ľupča 1:0 (1:0)

Zápas veľmi dobrej úrovne, hlavne v 1. polčase domáci produkovali útočný futbal, ktorý okorenil gólom M. Klementis po prekrásnej akcii na jeden dotyk. Okrem tejto akcie zahodili domáci do polčasu ešte dve vyložené gólové šance. V 2. polčase sa striedali útoky na oboch stranách, no bližšie k streleniu poisťovacieho gólu mali domáci, keď nastrelili žrď a zahodili ešte niekoľko sľubných príležitostí. Výsledok zápasu sa už nezmenil. Do zápasu dobre zapadla aj trojica rozhodcov.

Góly: 36.Klementis. ŽK: Holéczy, Oravec.Pred 120 divákmi rozhodoval Dírer.

PONIKY: Kolenička- Maľa, Hrušovský, Potkan, Vojtek (88. Karkalík), Zátroch P., Piar, Hakel, Kíšik, Zátroch J., Klementis.

SL. ĽUPČA: Hlaváč- Svetlík, Plško, Mačkovič, Holéczy, Urbančok (78. Lipa), Oravec, Hermánek, Sandány M. (85. Bravčok), Majer, Beňák.

T. Č. Balog - Baláže 5:3 (2:1)

Domáci sa ujali vedenia v 23. minúte, kedy po faule na Klimenta premenil pokutový kop Švantner. Keď v 31. minúte ten istý hráč upravil na 2:0 všetko nasvedčovalo tomu, že Tatran hladko zvíťazí, to však nebolo pravdou. Hostia ešte do polčasu znížili a v úvode 2. polčase dvoma gólmi otočili výsledok. Domáci sa v 66. minúte podarilo vyrovnať a v závere Štulajter 2 gólmi spečatil zaslúžené víťazstvo domácich.

Góly: 25., 31. Švantner P., 66. Kvietok Ján, 85., 89. Štulajter - 43., 53. Mesík, 48. Dian. ŽK: Kostiviar, Slobodník, Latinák.Pred 200 divákmi rozhodoval Baka.

T. Č. BALOG: Medveď- Sitarčík, Budovec, Kováčik M.(46. Švantner S.), Švantner P., Kvietok Ján, Turňa (65. Potkány), Kvietok Jozef, Švantner P., Štulajter, Kliment (Kováčik P.)

BALÁŽE: Kostiviar- Jablonovský, Latinák, Slobodník, Čunderlík, Mesík L., Chaban, Mesík I., Dian, Rusko D., Rusko P.

Osrblie - Braväcovo 2:1 (0:1)

V zápase, v ktorom obom mužstvám išlo o záchranu zvíťazilo mužstvo, ktoré sa o to pobilo trošku viac. Hostia išli do vedenia gólom Srnku M.. Tak sa skončil aj 1. polčas. V 2. polčase domáce mužstvo zatlačilo hostí na ich polovicu, za čo bolo odmenené dvoma gólmi v súperovej sieti. Prvý a vyrovnávajúci gól strelil Štulajter M, ktorému sa podarilo streliť aj víťazný gól.

Góly: 65., 72. Štulajter Martin - 35. Srnka M. ŽK: Nemčok, Fedor - Harvanka, Lupták, Košík, Gašperan.Pred 120 divákmi rozhodoval Lepieš.

OSRBLIE: Pacera- Danove (88. Trangoš), Baran, Nemčok, Trnik, Hanzlovič, Fedor, Štulajter Michal, Pacera R., Štulajter Martin, Žilík (85. Kupec).

BRAVÄCOVO: Daxner- Gašperan, Bubelíny, Srnka E., Švančara, Vajda, Srnka M., Harvanka, Košík, Ľupták, Zelenčík.

Harmanec - Priechod 0:1 (0:0)

Zápas bol veľmi dobrej úrovne. V 1. polčase mali domáci viac z hry, ale hostia, ktorí sú takticky veľmi vyspelí, hrozili z brejkov. Domáci ešte zahodili niekoľko vyložených šancí, no nakoniec sa im 82. minúte podarilo strhnúť víťazstvo na svoju tranu.

Góly: 82. Oboril. ŽK: Náčik, Ivanič.Pred 150 divákmi rozhodoval Kosec.

HARMANEC: Danko- Matejka (75. Gregor), Katko, Bíreš, Lovás, Chloch, Rýs (Rečkovič M.), Rečkovič P., Kiedžuch, Hudáček, Slančík (60. Čičmanec).

PRIECHOD: Kurčík- Mesík, Náčik, Strečok, Barla (60. Šulaj), Babjak, Slobodník (60. Heric), Chaban, Ivanič, Oboril, Budaj.

Jasenie - Hronec 2:0 (0:0)

Vyrovnaný zápas dvoch vyspelých mužstiev vyústil v samom závere do zbytočného tvrdého zákroku hráča hostí Janka, na čo doplatil tržnou ranou na hlave hráč domácich Kordík, ktorý musel vyhľadať nemocničné ošetrenie. Zápas sám o sebe sa musel páčiť početnej diváckej kulise. Domáci strhli zaslúžené víťazstvo na svoju stranu, po vydarených futbalových akciách.

Góly: 55. Weisenbacher H., 78. Weisenbacher J.. ŽK: Frimm.Pred 200 divákmi rozhodoval Blaško.

JASENIE: Havran- Sekáč, Šaling, Kordík, Bukovec, Mistrík, Demeter (46. Mrník), Veľký (46. Jakubec), Weisenbacher J., Parobek, Weisenbacher H. (84. Kochan).

HRONEC: Chládek (65. Pobožný)- Frimm, Kučerák, Gajdoš R., Grómus (46. Václavík), Boroš, Janko, Šnejt, Gajdoš J., Piliar, Meškan.

Beňuš - Mýto 3:2 (1:1)

Začiatok zápasu sa niesol v nervozite, šance sa striedali na oboch stranách . Hostia išli v 35. minúte do vedenia, potom domáci zahodili päť vyložených šancí, ale na koniec v 45. minúte vyrovnali Šajgalíkom na 1:1. V 2. polčase domáci zatlačili súpera, dali gól na 2:1, potom sa nepochopiteľne stiahli do obrany, čo hostia využili a vyrovnali. Ale šťastena sa v 90. minúte priklonila na stranu domácich , keď strelecky disponovaný Šajgalík dal na 3:2.

Góly: 45., 90. Šajgalík, 57. Sarvaš - 35. Piliar, 70. Kršačok. ŽK: Plieštik - Kleskeň, Matula. ČK: Kleskeň.Pred 250 divákmi rozhodoval Sitarčík.

BEŇUŠ: Kupec- Plieštik, Nosko, Vetrák, Šajgalík, Kováčik (46. Zelený), Sarvaš, Vozár, Šperka, Štulajter (66. Berčík ), Čutka.

MÝTO: Giertl P.- Húsenica, Piliar (60. Kerestény), Giertl M., Vrtal, Kršačok, Makuša, Nikel, Matula, Kleskeň, Smola (90. Medveď)

Sl. Ľupča - Heľpa, Lučatín - Beňuš, Mýto - Jasenie, Hronec - Harmanec,
Priechod - Osrblie, Braväcovo - T. Č. Balog, Baláže - Poniky NE 10.30.
Predohrávka: Poniky - Braväcovo 27. mája (streda) o 17.00.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?