Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Lupča prehrala, Priechod zvýšil náskok

V najvyššej oblastnej súťaži Priechod zvýšil bodový rozdiel od druhej Slovenskej Ľupče už na štyri body, lebo tá nepochodila v Ponikách, kde prehrala najtesnejším rozdielom.

(Zdroj: MICHAL KOLLÁRIK)

Poniky - Sl. Ľupča 1:0 (1:0)

Zápas veľmi dobrej úrovne, hlavne v 1. polčase domáci produkovali útočný futbal, ktorý okorenil gólom M. Klementis po prekrásnej akcii na jeden dotyk. Okrem tejto akcie zahodili domáci do polčasu ešte dve vyložené gólové šance. V 2. polčase sa striedali útoky na oboch stranách, no bližšie k streleniu poisťovacieho gólu mali domáci, keď nastrelili žrď a zahodili ešte niekoľko sľubných príležitostí. Výsledok zápasu sa už nezmenil. Do zápasu dobre zapadla aj trojica rozhodcov.

Góly: 36.Klementis. ŽK: Holéczy, Oravec.Pred 120 divákmi rozhodoval Dírer.

PONIKY: Kolenička- Maľa, Hrušovský, Potkan, Vojtek (88. Karkalík), Zátroch P., Piar, Hakel, Kíšik, Zátroch J., Klementis.

SL. ĽUPČA: Hlaváč- Svetlík, Plško, Mačkovič, Holéczy, Urbančok (78. Lipa), Oravec, Hermánek, Sandány M. (85. Bravčok), Majer, Beňák.

T. Č. Balog - Baláže 5:3 (2:1)

Domáci sa ujali vedenia v 23. minúte, kedy po faule na Klimenta premenil pokutový kop Švantner. Keď v 31. minúte ten istý hráč upravil na 2:0 všetko nasvedčovalo tomu, že Tatran hladko zvíťazí, to však nebolo pravdou. Hostia ešte do polčasu znížili a v úvode 2. polčase dvoma gólmi otočili výsledok. Domáci sa v 66. minúte podarilo vyrovnať a v závere Štulajter 2 gólmi spečatil zaslúžené víťazstvo domácich.

Góly: 25., 31. Švantner P., 66. Kvietok Ján, 85., 89. Štulajter - 43., 53. Mesík, 48. Dian. ŽK: Kostiviar, Slobodník, Latinák.Pred 200 divákmi rozhodoval Baka.

T. Č. BALOG: Medveď- Sitarčík, Budovec, Kováčik M.(46. Švantner S.), Švantner P., Kvietok Ján, Turňa (65. Potkány), Kvietok Jozef, Švantner P., Štulajter, Kliment (Kováčik P.)

BALÁŽE: Kostiviar- Jablonovský, Latinák, Slobodník, Čunderlík, Mesík L., Chaban, Mesík I., Dian, Rusko D., Rusko P.

Osrblie - Braväcovo 2:1 (0:1)

V zápase, v ktorom obom mužstvám išlo o záchranu zvíťazilo mužstvo, ktoré sa o to pobilo trošku viac. Hostia išli do vedenia gólom Srnku M.. Tak sa skončil aj 1. polčas. V 2. polčase domáce mužstvo zatlačilo hostí na ich polovicu, za čo bolo odmenené dvoma gólmi v súperovej sieti. Prvý a vyrovnávajúci gól strelil Štulajter M, ktorému sa podarilo streliť aj víťazný gól.

Góly: 65., 72. Štulajter Martin - 35. Srnka M. ŽK: Nemčok, Fedor - Harvanka, Lupták, Košík, Gašperan.Pred 120 divákmi rozhodoval Lepieš.

OSRBLIE: Pacera- Danove (88. Trangoš), Baran, Nemčok, Trnik, Hanzlovič, Fedor, Štulajter Michal, Pacera R., Štulajter Martin, Žilík (85. Kupec).

BRAVÄCOVO: Daxner- Gašperan, Bubelíny, Srnka E., Švančara, Vajda, Srnka M., Harvanka, Košík, Ľupták, Zelenčík.

Harmanec - Priechod 0:1 (0:0)

Zápas bol veľmi dobrej úrovne. V 1. polčase mali domáci viac z hry, ale hostia, ktorí sú takticky veľmi vyspelí, hrozili z brejkov. Domáci ešte zahodili niekoľko vyložených šancí, no nakoniec sa im 82. minúte podarilo strhnúť víťazstvo na svoju tranu.

Góly: 82. Oboril. ŽK: Náčik, Ivanič.Pred 150 divákmi rozhodoval Kosec.

HARMANEC: Danko- Matejka (75. Gregor), Katko, Bíreš, Lovás, Chloch, Rýs (Rečkovič M.), Rečkovič P., Kiedžuch, Hudáček, Slančík (60. Čičmanec).

PRIECHOD: Kurčík- Mesík, Náčik, Strečok, Barla (60. Šulaj), Babjak, Slobodník (60. Heric), Chaban, Ivanič, Oboril, Budaj.

Jasenie - Hronec 2:0 (0:0)

Vyrovnaný zápas dvoch vyspelých mužstiev vyústil v samom závere do zbytočného tvrdého zákroku hráča hostí Janka, na čo doplatil tržnou ranou na hlave hráč domácich Kordík, ktorý musel vyhľadať nemocničné ošetrenie. Zápas sám o sebe sa musel páčiť početnej diváckej kulise. Domáci strhli zaslúžené víťazstvo na svoju stranu, po vydarených futbalových akciách.

Góly: 55. Weisenbacher H., 78. Weisenbacher J.. ŽK: Frimm.Pred 200 divákmi rozhodoval Blaško.

JASENIE: Havran- Sekáč, Šaling, Kordík, Bukovec, Mistrík, Demeter (46. Mrník), Veľký (46. Jakubec), Weisenbacher J., Parobek, Weisenbacher H. (84. Kochan).

HRONEC: Chládek (65. Pobožný)- Frimm, Kučerák, Gajdoš R., Grómus (46. Václavík), Boroš, Janko, Šnejt, Gajdoš J., Piliar, Meškan.

Beňuš - Mýto 3:2 (1:1)

Začiatok zápasu sa niesol v nervozite, šance sa striedali na oboch stranách . Hostia išli v 35. minúte do vedenia, potom domáci zahodili päť vyložených šancí, ale na koniec v 45. minúte vyrovnali Šajgalíkom na 1:1. V 2. polčase domáci zatlačili súpera, dali gól na 2:1, potom sa nepochopiteľne stiahli do obrany, čo hostia využili a vyrovnali. Ale šťastena sa v 90. minúte priklonila na stranu domácich , keď strelecky disponovaný Šajgalík dal na 3:2.

Góly: 45., 90. Šajgalík, 57. Sarvaš - 35. Piliar, 70. Kršačok. ŽK: Plieštik - Kleskeň, Matula. ČK: Kleskeň.Pred 250 divákmi rozhodoval Sitarčík.

BEŇUŠ: Kupec- Plieštik, Nosko, Vetrák, Šajgalík, Kováčik (46. Zelený), Sarvaš, Vozár, Šperka, Štulajter (66. Berčík ), Čutka.

MÝTO: Giertl P.- Húsenica, Piliar (60. Kerestény), Giertl M., Vrtal, Kršačok, Makuša, Nikel, Matula, Kleskeň, Smola (90. Medveď)

Sl. Ľupča - Heľpa, Lučatín - Beňuš, Mýto - Jasenie, Hronec - Harmanec,
Priechod - Osrblie, Braväcovo - T. Č. Balog, Baláže - Poniky NE 10.30.
Predohrávka: Poniky - Braväcovo 27. mája (streda) o 17.00.

10. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 082

V národnej kultúrnej pamiatke priblížia históriu veže, bude v nej aj podlažie venované generálovi M. R. Štefánikovi.

V novom zariadení vznikne osem pracovných miest.

Ondřej Chvěja (FK Pohronie)

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v ďalšom prípravnom zápase prehrali s FK Pohronie 2:3.