Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Rakytovce suverénne vo Veľkom Krtíši

V najvyššej stredoslovenskej futbalovej súťaži si naše mužstvá vonku pripísali všetky výsledky. Rakytovce vyhrali vo Veľkom Krtíši, Kremnička remizovala v Námestove, Králiky prehrali v Kysuckom Novom Meste.

III. liga Stred

Veľký Krtíš - Rakytovce 0:3 (0:0)

Rakytovce po jednoznačnom priebehu počas celého stretnutia zvíťazili rozdielom troch gólov, keď strelecky sa presadili, v 70. min po štandardnej situácii Gašpar, v 74. min pridal upokojujúci gól Cimerman a šesť minút pred koncom stretnutia, po chybe obrancu domácich, zavŕšil víťazstvo hostí Tomčík.
Góly: 70. Gašpar, 74. Cimerman, 84. Tomčík , rozhodoval Putra, 450 divákov.
RAKYTOVCE: Vyskoč - Mala (46. Penov), Gašpar, Zátek, Kohút, Fojtík (65. Valentyni), Danilo (73. Kupčík), Cimerman, Turčan, Murín, Tomčík.

Námestovo - Kremnička 1:1 (0:1)

V priemernom stretnutí tretej ligy sa mužstvá zo začiatku oťukávali. Kremnička rozumnou hrou udržiavala stred ihriska. Futbal sa hral od šestnástky po šestnástku. Vyložené šance si obidve mužstvá nevytvorili. V 24. min z priameho kopu, z 30 m Choma perfektne trafil bránu a Kremnička viedla 0:1.
V druhom polčase domáci zvýšili trochu tlak, ale hostia sa im vyrovnávali. Domáci hrozili hlavne štandardnými situáciami. Jednu z nich sa im nakoniec v 59. min podarilo aj premeniť. Po tomto góle si hostia vytvorili ešte jednu vyloženú šancu, ktorú však Bíreš nepremenil. V posledných pätnástich minútach domáci zatlačili hosti, ale Kremnička umnou obrannou hrou ubránila výsledok.
Góly: 59. Jurky - 24.Choma. ŽK: Košťál - Hurík, Jendrišák, rozhodoval Šulgan, 250 divákov.
KREMNIČKA: Gažo - Jendrišák, Kolofík, Nemec (84. Hroš), Kovalčík, Rapčan, Choma, Hurík (80. Kiss), Palovič, Murgaš, Bíreš.

Kysucké N. Mesto - Králiky 3:1 (0:0)

Prvý polčas bol v réžii hostí, ktorí nedovolili domácim vypracovať žiadnu gólovú situáciu. Hostia hrozili brejkmi a dve strely Cabana a Kollára, len tesne minuli cieľ.
V druhom polčase po zlom odkope obrancu hostí Kollára, vyrazenú loptu dokopol do brány Vlček. V 69. min hostia nechali od pol ihriska prejsť hráča domácich Mojíka, ktorý bol pred šestnástkou faulovaný a Golian z trestného kopu slabou strelou zvýšil na 2:0. V 81. min po faule na Kollára Caban znížil na 2:1. V 84. min po dobre rozohranej akcii hostí, postranný rozhodca zastavil ich akciu signalizáciou ofsajdu, ktorý však nebol, čím veľmi ovplyvnil priebeh stretnutia, nakoľko hostia išli v štvorici sami na domáceho brankára. V 87. min . hosťujúci hráč Boris bránil v rozohrávke brankárovi hostí, ten ho vzápätí fauloval a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Golian a stanovil výsledok na 3:1.
Góly: 47. Vlček, 69. a 87. (11m) Golian, - 81. Caban (11m) ŽK: Horváth, Vlček - Caban, Piliar Majer, rozhodoval Ondruš, 100 divákov.
KRÁLIKY: Majer - Kollár, Pagáč, Piliar, Ondrejka, Martinec, Hamšík, Zlevský, Šatura, Slejzák, Caban.

Lip. Štiavnica - Nová Baňa 1:1 (0:1), Kasaj - Švec.
Dol. Ždaňa - Bytča 2:1 (1:1), Páleník 2 - Bačík.
Liet. Lúčka - Valča 3:1 (2:0), Pittner 2, Hroza - Horváth.
Zvolen - Krásno 2:0 (1:0), Bohuš, vlastný.

Makov sa odhlásil zo súťaže

Program 26. kola v sobotu 30. mája o 17.00: Rakytovce - Kysucké N. Mesto, v nedeľu o 10.30: Kremnička - Fiľakovo, o 17.00: Králiky - Zvolen, Krásno - Námestovo, Valča - D. Ždaňa, Bytča - L. Štiavnica, N. Baňa - V. Krtíš.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji