Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Sásová nečakane prehrala v Hrochoti

Vedúci tím piatej ligy si z horúcej pôdy v Hrochoti nepriviezol ani bod, domáci boli lepší v premieňaní šancí, čo však zmenu na prvom mieste neprinieslo. Vonku sa darilo Šalkovej a Radvani.

V. liga, skupina C - 22. kolo

Badín - Selce 4:1 (1:1)

Domáci konečne po dvoch prehratých zápasoch v domácom prostredí jednoznačne vyhrali aj napriek tomu, že hostia sa ujali vedenia. Krátko po inkasovanom góle domáci dokázali vyrovnať po chybe hosťujúceho brankára. Odvtedy bolo na ihrisku len jedno mužstvo a gólový rozdiel mohol byť aj vačší. Domáci odohrali veľmi dobrý zápas a rehabilitovali sa tak za dve pochybné kolá.

Góly: 53., 56. Hrnčíř, 28. Kulišiak, 87. Uhliarik - 25. Túry, ŽK: Strelec - Kmeť, rozhodoval Roštár, 250 divákov.
BADÍN: Kubajda - Janík (86. Giertl), Kulišiak, Dikacz, Pánik (62. Galát), Hrnčíř, Andraščík, Uhliarik, Kunzo, Sovák, Strelec (28. Masaryk).
SELCE: Ľalík - Samuelčík, Pokoš, Uhliar, Adam (77. Strečok J.), Kubina (60. Šikula), Kmeť, Dirbák, Slobodník, Matonok M., Túry.

Part. Č. Balog – Šalková 2:3 (1:2)

Zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase sa hostia javili ako lepšie mužstvo, avšak nevypracovali si čisté gólové príležitosti, dali dva lacné góly po chybe domácej obrany. Počas celého druhého polčasu bola kvalita hry na strane domácich, ktorí vyrovnali po peknej strele Kubicu v 53. minúte. Napriek veľkému tlaku a vyloženým gólovým príležitostiam sa im však nepodarilo rozhodnúť zápas vo svoj prospech. Naopak hostia po jedinej strele na bránu domácich zvíťazili.

Góly: 9. Gašperan, 53. Kubica - 18., 29. Repčín Ma., 73. Ratica, ŽK: Rusnák - Čampa, Dobrík Pa., rozhodoval Chrien, 250 divákov.
PARTIZÁN Č. BALOG: Čavoj - Rusnák, Auxt, Turňa P., Medveď M. (53. Motyčka), Kubica, Chovanec, Medveď T. (87. Očenáš), Pančík, Báboľ, Gašperan.
ŠALKOVÁ: Vraneš - Ratica, Repčín Mi. (55. Bursa), Dobrík Pa., Dobrík Pe., Čampa, Repčín Ma., Najdek (28. Jančiar), Baran, Tuček, Roško.

Kováčová - Radvaň 1:2 (0:1)

Domáce mužstvo podalo veľmi slabý výkon a ich nepresnosť v kombináciách využili hostia na strelenie úvodného gólu. Domáci ešte viac znervózneli, z čoho pramenili chyby. V druhom polčase hráči Kováčovej vsadili všetko do útoku, čo hostia využili na brejky a z jedného z nich vsietili druhý gól z kopačky Maďara. O 4. minúty hosťujúci stopér fauloval v pokutovom území, domáci Révay z 11 m kopu nezaváhal a aspoň znížil na konečných 1:2. Zaslúžené víťazstvo hostí, ktorí zápas po taktickej stránke zvládli veľmi dobre.

Góly: 89. Révay (11 m) - 44. Čipčala, 85. Maďar, ŽK: Kelemen - Porubský, rozhodoval Budinec, 150 divákov.
JAKUB RADVAŇ: Filadelfi - Lipták, Rubint, Čipčala, Palúch, Vajda, Ševčík, Országh, Porubský, Maďar (90. Kore), Bednár.

Hrochoť - Sásová 2:0 (2:0)

Hráči Hrochote potvrdili neporazitelnosť na domácom ihrisku, keď sa od začiatku s chuťou pustili do lídra súťaže zo Sásovej. Po dobrom výkone celého mužstva si vytvorili prevahu, ktorú korunovali dvoma peknými gólmi. Aj napriek vylúčeniu hráča po oduševnenom výkone sa im podarilo dotiahnuť zápas do víťazného konca.
Góly: 20. Považanec P., 24. Novák, ŽK: Škamla, Baitar - Kubina, Dočkal, ČK: Priadka, rozhodoval Kollár, 400 divákov.
HROCHOŤ: Lukáč - Selecký J., Dorotovič R., Považanec M., Považanec P. (46. Baitar), Priadka, Dorotovič J., Novák, Michálik, Uhliar (90. Havrľa), Škamla (81. Poliak).
SÁSOVÁ: Slobodník - Dočkal, Dlhoš, Turčan, Venglarčík (46. Ďuriš), Vidiečan, Gibala, Dubovický, Výlupok (31. Striežovský), Kurčík, Kubina.

Štiav. Bane - Lutila 7:0 (2:0), Holmík 3, Michalek 3, Beňo. Žarnovica - Žiar B 1:1 (1:0), góly: Šopa - Čány. Zv. Slatina - D. Hámre 1:4 (0:1), Pavlík - Frim 2, Šálka, Galeta.

14. Z. Slatina 22 3 1 18 25:56 10
Program 23. kola v sobotu 30. mája 19.00: Šalková - Hrochoť, v nedeľu 31. mája o 17.00: Zv. Slatina - Kováčová, D. Hámre - Žarnovica, Žiar B - Š. Bane, Lutila - Badín, Selce - Č. Balog, Sásová - Radvaň.
ANDREA HRNČIAROVÁ

1. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  2. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  3. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  4. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  9. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
  10. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
  1. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  3. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  4. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  5. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
  6. Prvá akumulátorová 2-stupňová snehová fréza na trhu
  7. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
  8. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  9. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Barani zlomili Liptákov až v predĺžení

Hokejisti HC'05 Banská Bystrica zvíťazili v dohrávke 19. kola Tipos extraligy nad MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:3 po predĺžení.