Medzibrod je už v prvej triede

Vedúci tím druhej A triedy Medzibrod dal jasnú bodku za postupom do prvej triedy. Doma rozdrvil posledný Hiadeľ a funkcionári môžu dať šiť prvotriedne dresy.

II. A trieda - 24. kolo

Šalková - St. Hory 6:2 (3:1)

V zápase dobrej úrovne sa skóre otváralo prostredníctvom dravého Tučeka, ktorý peknou strelou prekonal Onderufa. Po chybe obrany prišiel trest z kopačky hosťujúceho Hromadu. Za hostí skóroval technicky vybavený Fraňo, ktorému v zapätí kontroval Poláček. O peknú gólovú úrodu na domácej pôde Šálkovej sa postaral s chuťou hrajúci Paršo, ktorý dal pekné štyri góly. Pred 100 divákmi dobrý výkon odviedol aj hlavný rozhodca Foltáni. Vedenie FK Šalková srdečne pozýva všetkých fanúšikov na záverečný zápas tohoročnej sezóny na domácej pôde 13.júna 2009, v ktorom hostia hráčov Sásovej. Začiatok 19.00 hod.

Góly: 10. Tuček, 38., 45., 68., 71. Paršo, 56. Poláček - 34. Hromada 47. Fraňo. Pred 100 divákmi rozhodoval Foltáni.

ŠALKOVÁ: Ursíny- Ratica, Dobrík Pa., Dobrík Pe., Obuch, Repčín Ma., Čampa, Paršo, Hrnčiar, Tuček (60. Maršal), Poláček.

ST. HORY: Onderuf- Chovanec, Antal, Hromada, Brhlík, Maďar, Fraňo,
Gavalda, Lovás, Štrba, Murgaš (45. Olejár).

Nemecká - Malachov 0:4 (0:0)

Na výborne pripravenom trávniku sa hral cely polčas vyrovnaný futbal. Šance boli na oboch stranách. Domácich zápas nezastihol v najlepšej pohode, nedôsledne si držali súperových hráčov a podľa čistých šancí mohli prvý polčas aj prehrávať. Začiatok druhého polčasu mal podobný priebeh, no v 55. minúte po chybe domáceho stopéra a brankára sa hostia dostali do vedenia, o 10. minút neskôr po individuálnej akcii pridali druhy gól. Domácim hráčom akoby chýbala väčšia chuť pobiť sa o výsledok, keď v 75. minúte, kolektívne a s chuťou hrajúci Malachov strelil tretí gól, bolo rozhodnuté Okrem hráčov v poli hosťom vynikajúco zachytal nestarnúci brankár Dvorský a preto zaslúžene zvíťazili.

Góly: 55., 66. Srnka, 73. Matejka, 76. Andrejko. ŽK: Ľ. Bartoš (N).Pred 100 divákmi rozhodoval Blaško.

NEMECKÁ: Lipničan- Klinčík (48. Frčo), Koštial, Múka (60. O. Bartoš), Kováč, Černák, Sojak (70. Šarina), Rosina, Bartoš, Jablonský, Vančo.

MALACHOV: O. Dvorský- Chmelík, Kučerák, Sanitra, Klinčík, Srnka, Sečkár, Dobrota, Andrejko, Kapusta (61. Matejka), L. Dvorský.

Dúbravica - Mičiná 2:1 (1:0)

Za príjemného počasia sa hral dobrý futbal z oboch strán. Domáci si vypracovali dostatok šancí, z čoho využili len dve, ostatné ostali zahodené. Hostia zahodili 2 vyložené šance. Fair zápas z oboch strán. Rozhodca taktiež podal výborný výkon.

Góly: 32., 45. Habány - 83. Lenárt. ŽK: Martinec (M). Pred 50 divákmi rozhodoval Peter Kosec.

DÚBRAVICA: P. Gregor- J. Dvorovenko, Ľ. Pinka, M. Makan, D. Kohút, J. Maľa, R. Habány, T. Kováč, M. Lukáč, P. Pinka (78. Hlaváč), K. Kocka (56. Drako).

MIČINÁ: Klnár- Štubniak, Považanec, Marko, Paľa, Saktor, Sámel, Prostredník, Lenárt, P. Balaj (46. Ľ. Krnáč), Martinec.

Podkonice - Strelníky 1:3 (0:0)

Na veľmi dobre pripravenom ihrisku pred dobrou diváckou kulisou sa hral zápas so šťastnejším koncom pre hosťujúce družstvo.

Góly: 66. L. Barla - 61., 64. M. Moncoľ, 93. J. Debnár (11m). ŽK: Richecký (P)

Pred 150 divákmi rozhodoval Suchý.

PODKONICE: M. Barla- L. Barla, M. Barla, A. Pančík, M. Polóny, Slobodník (36. Chaban), D. Fridrich, P. Richecký, P. Polóny, T. Kmeť, Z. Barla.

STRELNÍKY: V. Debnár- M. Moncľ, D. Majer, D. Boroš, M. Majer, J. Moncoľ, F. Šimončík (46. M. Filadelfy), M. Moncoľ, Ľ. Čief (82. J. Debnár), M. Brna, M. Hronec.

Tajov - Hronsek 2:1 (2:0)

Začiatok zápasu bol v znamení niekoľkých šancí na oboch stranách. Domáci využili dve. V 20. minúte dal gól Zmajkovič na 1:0, v 32. na 2:0 Mažgut. Druhý polčas sa hral nervózne a po chybe domácich hostia skórovali v 76. minúte Martincom na 2:1. Zápas sa dohral pod tlakom hostí, ktorí chceli zvrátiť výsledok, čo sa im nepodarilo a domáci zvíťazili.

Góly: 20. Zmajkovič, 32. Mažgut - 76. Martinec. ŽK: Chrobák, Kyšík, Strhárik (H). Pred 70 divákmi rozhodoval Stanislav Ryša.

TAJOV: Mesík- Vidiečan, Rončák (86. Kečkeméti), Mažgut, Pipka, Zmajkovič, Krivuš, Čermák, Horný, Kucka (60. Biely), Murgaš.

HRONSEK: Klimáček- Šabó, P. Garaj (46. Majerský), Kyšik, Makóny, Vovanský (53. Pršanec), Chrobák, Martinec, Tupý, M. Garaj, Struhárik.

Riečka - H. Pršany 2:0 (1:0)

V prvom polčase sa prelievala hra z jednej polovičky na druhu, aj keď miernu prevahu mali domáci, ktorí korunovali prvý polčas na 1:0. V druhom polčase hostia nepremenili 11-metrovy kop a domáci pridali na obrátkach, no aj tak nepremenili najmenej 5 vyložených šancí. Až v 81. minúte premenil Spišiak na 2:0. Výborný výkon podal rozhodca, ktorý rozhodoval korektne.

Góly: 20. J. Náčin, 81. P. Spišiak. ŽK: M. Rys, I. Rybársky (H). ČK: B. Miartuš (H). Pred 90 divákmi rozhodoval Spišák.

RIEČKA: Eliáš- Krahulec, Náčin, Ráno, Necpal, Hromada, Šimčík, Širka, Kohár (46. P. Spišiak), Šporka (46. Lukačovič), Sásik.

H. PRŠANY: Šorec- Kosák, Tryzna, Dobrota, Ondrák, Brašeň, Rybársky (69. Búry), Rys, Snopko, Miartuš, Kanka.

Medzibrod - Hiadeľ 8:1 (3:0)

Na kvalitne pripravenom trávniku pred peknou diváckou návštevou v susedskom derby sa hral futbal dobrej úrovne. Hostia pokiaľ kondične vládali, držali krok s domácimi. V druhom polčase už domáci dominovali a okrem gólov nevyužili niekoľko gólových príležitostí.

Góly: 14., 25., 66. Zeman, 60., 69. Haviar, 39. Mi. Huťka, 58. Gregor (11m), 79. J. Huťka - 85. Brna. ŽK: Haviar - Mlynarčík. Pred 220 divákmi rozhodoval Sitarčík.

MEDZIBROD: Tonhajzer- Sokol, Lupták (60. Prievalský), Ma. Huťka, P. Sokol, Mi. Huťka, Gregor, J. Huťka, Haviar, Chrastina (74. Leško), Zeman.

HIADEĽ: Mikloš- Mlynarčík, Brna, Chomič, A. Brodek, Huťka, Fúdor, Vajs, Ľ. Brodek, Štefanovie, Milan (46. Srniak).

1. Medzibrod 24 17 4 3 81:34 55 2. Riečka 24 15 2 7 58:38 47 3. Strelníky 24 13 7 4 55:31 46 4. Nemecká 24 14 2 8 59:43 44 5. Tajov 24 13 4 7 52:31 43 6. Dúbravica 24 13 4 7 51:30 43 7. Šalková B 24 13 1 10 54:42 40 8. Malachov 24 10 4 10 43:40 34 9. Mičiná 24 11 1 12 32:42 34 10. St. Hory 24 7 7 10 45:49 28 11. Podkonice 24 6 3 15 31:49 21 12. H. Pršany 24 5 4 15 28:71 19 13. Hronsek 24 4 3 17 28:68 15 14. Hiadeľ 24 1 6 17 25:74 9

Program nasledujúceho 25. kola v nedeľu 14. júna o 17.00: Medzibrod - Šalková B SO, Hiadeľ - Riečka, H. Pršany - Tajov, Hronsek - Podkonice, Strelníky - Dúbravica, Mičiná - Nemecká, Malachov - St. Hory.

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Národná diaľničná spoločnosť pripravila opravu mosta na R1 v Banskej Bystrici

Most na rýchlostnej ceste R1, ktorý je súčasťou mestskej estakády v Banskej Bystrici, prejde veľkou opravou.

Železiari na východe neuspeli, o všetkom rozhodol jeden gól

Futbalisti Podbrezovej vo svojom druhom tohtotýždňovom vystúpení vyšli strelecky naprázdno.