Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Rakytovce sú v druhej lige

V predposlednom kole najvyššej stredoslovenskej súťaže sa rozhodlo o postupujúcom. Rakytovce vyhrali v Bytči a keďže Zvolen prehral v Námestove, raci idú vyššie. V L. Lúčke Hamšík inzultoval rozhodcu a zápas nedohrali.

III. liga Stred - 29. kolo

Bytča - Rakytovce 0:2 (0:2)

Rakytovce pripravené na ťažký súboj s piatym súperom tabuľky, už od začiatku stretnutia dokazovali svoje postavenie v tretej lige. V 11. min po rohovom kope Zátek nekompromisne zavesil pod brvno Klecovej brány na 0:1. Do polčasu hostia ešte zvýšili v 42. min Kupčíkom, ktorý ľavou nohou z hranice šestnástky, nedal šancu domácemu brankárovi.

Hostia druhý polčas kontrolovali hru pod ťarchou možného postupu už v tomto kole, dohrávali so zabezpečenou obranou a podnikali rýchle protiútoky. Nakoľko niektoré príležitosti domácich vychytal spoľahlivý Vyskoč a po zaváhaní Zvolena, sa Rakytovce po roku vracajú do druhej ligy a znásobili tak postup svojich dorastencov, taktiež postupom mužov.

Góly: 11. Zátek, 42. Kupčík. ŽK: Klimík, Penov, rozhodoval Mastiš, 150 divákov.

RAKYTOVCE: Vyskoč - Čabala, Zátek, Danilo, Mala (46. Cimerman), Fojtík, Valentyni (58. Hric), Kupčík, Gašpar, Penov, Starší (78. Schmidtmayer).

Lietavská Lúčka - Králiky 2:1 - nedohrané

Hostia začali lepšie ako domáci, avšak v 13. min z priameho kopu sa domáci ujali vedenia. V 16. min obrana hostí neodkopla loptu a hostia zvýšili na 2:0. Od tohto stavu prevzali iniciatívu hostia, ktorú korunovali kontaktným gólom v 37. min. Okrem tohto gólu mal hráč Hamšík ešte dve vyložené šance, ktoré nepremenil. V 45. min postranný rozhodca signalizoval faul hráča hostí Hamšíka, ktorý však nikto nevidel a na prekvapenie všetkých mu rozhodca udelil červenú kartu. Po udelení červenej karty Hamšík rukami odstrčil rozhodcu a ten zápas ukončil.

Góly: 13. Luchý, 16. Roza - 37. Caban, ŽK: Šupina, Dzurňák - Ondrejka, Šatura. ČK: Hamšík , rozhodoval Moják, 50 divákov.

KRÁLIKY: Škubák - Kollár, Pagáč, Ondrejka, Martinec, Hamšík, Zlevský, Belko, Šatura, Slejzák, Caban.

Lipt. Štiavnica - Kremnička 1:0 (0:0)

V prvom polčase hostia nevyužili prevahu a niekoľko sľubných príležitostí, avšak v druhom polčase ich domáci využili. Stretnutie prebiehalo zbytočne v nervóznej atmosfére, k čomu prispel aj rozhodca nepresnými verdiktmi.

Góly: 64. Dzuriak, ŽK: Halák, Jurčo - Kolofík, Hejčík, rozhodoval Knapec, 150 divákov.

KREMNIČKA: Juračka - Kolofík (81. Kolofík), Hurík, Kovalčík, Jendrišák (72. Bíreš), Murgaš, Palkovič, Kubát, Palovič (81. Hroš), Choma, Hejčík.

Nová Baňa - Valča 3:2 (1:1), Mánik, Tužinský, Pecho - Novosedliak, Staňo.

Dolná Ždaňa - Krásno 4:0 (0:0), Páleník 2, Sekereš, Mikuška.

Fiľakovo - Kys. N. Mesto 3:0 kontumačne - hostia nepricestovali

Námestovo - Zvolen 1:0 (1:0), Jurky.

Predohrávané 30. kolo: Kremnička - Veľký Krtíš 4:2 (1:1)

Po vyrovnanom prvom polčase, kedy hostia nezužitkovali niekoľko gólových akcií, sa v druhom polčase zaslúžene ujali vedenia domáci. Výborný výkon podal Choma, ktorý strelil hetrik a takisto tradične v bráne podržal mužstvo Juračka.

Góly: 23., 83. (11m) a 84. Choma, 51. Hurík - 44. Krnáč, 89. Zachar (11m). ŽK: Jendrišák, Rapčan, Murgaš, Choma, Hurík - Zachar, Horn, Ondrekov. ČK: Horn, rozhodoval Budát, 100 divákov.

KREMNIČKA: Juračka - Kolofík, Hurík, Rapčan, Jendrišák, Murgaš, Palkovič, Kubát, Kovalčík (46. Hejčík), Choma, Palovič (85. Bíreš).

Dohrávané 16. kolo: Dolná Ždaňa - Kys. N. Mesto 5:0 (0:0), Boldiš 2, Mikuška, Žiak, Sekereš.

Makov sa odhlásil zo súťaže

Program 30. kola v sobotu 20. júna o 17.00: Rakytovce - Námestovo, v nedeľu 21. júna o 17.00: Králiky - D. Ždaňa, Zvolen - Fiľakovo, Kys. N. Mesto - L. Lúčka, Krásno - L. Štiavnica, Valča - Bytča.

1. Päť chýb pri zateplení strechy
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

V kraji sú na tom najhoršie okresy Banská Bystrica a Brezno

Včera zistili na Slovensku viac ako 2 200 nakazených. 210 z toho v Banskobystrickom kraji. 56 v okrese Banská Bystrica a 45 v okrese Brezno.

Bystrickí leteckí záchranári pomáhali pilčíkovi, na ktorého spadol strom

Po ošetrení ho previezli do Rooseveltovej nemocnice.

Na pomoc privolali záchranársky vrtuľník.

V Banskej Bystrici sa počíta so 60 odberovými miestami po celom meste

Mesto Banská Bystrica počíta v súvislosti s chystaným celoplošným testovaním na nový koronavírus zhruba so 60 odberovými miestami.

Odberové miesto na testovanie pacientov na ochorenie COVID-19 pred Infekčným pavilónom na Kramároch v Bratislave.