Streda, 4. august, 2021 | Meniny má Dominik, DominikaKrížovkyKrížovky

Sásová môže oslavovať víťazstvo

Finiš Badína prišiel neskoro. V predposlednom kole vedúce mužstvá zvíťazili a stále je medzi nimi trojbodový rozdiel, Sásová má však lepšiu vzájomnú bilanciu (2:0 a 0:0) a môže oslavovať. V tomto kole hostia vyhrali šesť zápasov.

V. liga, skupina C - 25. kolo

Dolné Hámre - Badín 0:1 (0:0)

Galetom nepremenená jedenástka v úvode zápasu predznamenala trápenie domácich. Tí mali v ďalšom priebehu niekoľko dobrých príležitostí, ale nepremenili ich. Doplatili na to pred koncom zápasu, keď utešenou strelou z diaľky rozhodol o víťazstve šťastnejších hostí Andraščík.

Góly: 86. Andraščík, ŽK: Kramár, Frim - Andraščík, Pánik, rozhodoval Fábry, 150 divákov.

BADÍN: Kubajda - Gregor, Kulišiak, Andraščík, Kunzo, Pánik (76. Galát), Masaryk, Uhliarik, Sovák, Hrnčíř, Homola.

Žiar n/H B-L. Vieska - Part. Č. Balog 1:2 (1:2)

Prvý polčas začali domáci veľmi zle a po hrubých chybách dostali dva rýchle góly. V 8. min otvoril skóre Belko na 0:1 a v 16. minúte krížnou strelou Turňa zvýšil na 0:2. V 18. min. znížil domáci Abrahám na 1:2. V 25. min mohol vyrovnať Lepšík, ale zoči-voči brankárovi zlyhal a trafil doňho. Ďalšie šance zahodil Gašparík a Šouc a hlavičku Mackuru brankár hostí vyrazil na roh. Druhý polčas mali domáci neustále prevahu, nastrelili dve brvná Mackurom a Dobrotom. Pred koncom veľká šanca zo skrumáži lopta tesne minula bránu hostí. Strelecké pokusy domácich do priestoru brány kryl brankár Müller, ktorý sa najviac pričinil na víťazstve hostí. Mladé mužstvo z Balogu dôsledne bránilo a tak si odviezlo všetky tri body z Ladomerskej Viesky. S drobnými chybami rozhodoval Melich.

Góly: 18. Abrahám - 8. Belko, 16. Turňa, ŽK: Lepšík - Pančík, rozhodoval Melich, 100 divákov.

PARTIZÁN Č. BALOG: Müller - Rusnák, Báboľ (84. Daxner), Motyčka, Belko, Kubica, Pančík, Turňa P., Pečovský, Auxt (70. Čavoj), Medveď.

Lutila - Hrochoť 5:2 (3:1)

Hostia sa ujali vedenia už v 4. minúte. Potom prebrali iniciatívu domáci, ktorí o pár minút vyrovnali a do polčasu strelili ešte 2 góly. V druhom polčase domáci pokračovali v dobrom výkone a zvýšili vedenie na konečných 5:2.

Góly: 13. Miertuš, 21. Golha, 40. Majer, 61. Danko, 79. Gordulič - 4. Sláva, 82. Michalík, ŽK: Golha - Považenec P., Mikuláš, rozhodoval Ligač, 220 divákov.

HROCHOŤ: Lukáč - Dorotovič R. (46. Havrla), Selecký J. (46. Mikuláš), Považanec M., Považanec P., Dorotovič J., Baitar, Škamla, Michalík, Uhliar, Sláva.

Selce - Jakub Radvaň 1:4 (0:1)

V prvom polčase zahodili domáci množstvo šancí, zato hostia sa ujali vedenia z prvej strely na bránu po priamom kope. V druhom polčase po chybe domáceho obrancu hostia zvýšili na 2:0. Domáci pokračovali v zahadzovaní aj tých najvyloženejších šancí. Hostia vyhrali 4:1 po štyroch využitých streleckých príležitostiach.

Góly: 60. Mořingl - 37. Országh, 55. Maďar, 63. Bednár, 76. Ševčík, ŽK: Šikula, Strečok A. - Maďar, Országh, rozhodoval Danko, 250 divákov.

SELCE: Voskár - Samuelčík (82. Strečok J.), Pokoš, Uhliar, Šikula, Túry (70. Strečok A.), Kmeť, Matonok P., Dirbák, Kubina, Rakyta (46. Mořingl).

JAKUB RADVAŇ: Filadelfi - Čipčala, Lipták, Rubint, Palúch, Porubský (84. Víglaský), Országh, Ševčík (86. Párička), Vajda, Maďar, Bednár (79. Kore).

Šalková - Sásová 1:2 (1:2)

V derby stretnutí sa hral útočný futbal, ktorý prebiehal zväčša medzi šestnástkami. V remízovom zápase nakoniec zvíťazili skúsenejší hostia.

Góly: 12. Jančiar - 23. Kentoš, 42. Kubina, ŽK: bez, rozhodoval Faber, 100 divákov.

ŠALKOVÁ: Vraneš - Šimčík, Dobrík Pe., Bursa, Ratica, Dobrík Pa., Čtvrtníček, Roško (15. Kútik), Repčín Ma., Čampa, Jančiar (25. Hrnčiar- 75. Paršo).

SÁSOVÁ: Slobodník - Kurčík, Kováč, Kentoš (22. Marko), Kubina, Šeliga, Turčan (72. Ďuriš), Dočkal, Dubovický, Vidiečan, Výlupok (10. Striežovský).

Žarnovica - Kováčová 1:3 (1:1), Hlavačka - Jesenský, Elek, Turák

Zvol. Slatina - Štiav. Bane 3:4 (1:1), Budai, Mlynár, Maliník - Holmík, Pavlík 2, Michálek

14. Z. Slatina 24 3 1 20 29:63 10

Program 26. kolo v sobotu 20. júna o 17.00: Badín - Zvol. Slatina, v nedeľu 21. júna o 17.00: Kováčová - Šalková, Sásová - Selce, Radvaň - Lutila, Hrochoť - Žiar B, Part. Č. Balog - D. Hámre, Štiav. Bane - Žarnovica.