Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Do tretice remíza, Dukla konečne s gólom

Futbalisti banskobystrickej Dukly pokračujú v remízovom ťažení v najvyššej súťaži. Teraz v tradičnom stredoslovenskom derby uhrali bod v Ružomberku, konečne však strelili gól, o čo sa zaslúžil Bruško. Pre zaujímavosť sa ocitli vedľa Dubnice, ďalšieho člen

a F Partner.

Od začiatku to bol zaujímavý futbal s mnohými vzrušujúcimi momentmi na oboch stranách, no na vážnejšiu šancu si museli diváci počkať až do 17. min, a hneď bol z toho gól. Seye vysunul Pečovského, ten presne prihral Bruškovi, ktorý zblízka nedal domácemu brankárovi Hajdúchovi šancu - 0:1. V 25. min Ďubekov trestný kop z hranice veľkého vápna letel len tesne vedľa žrde banskobystrickej bránky. Krátko nato bol na konci akcie domácich Sivčevič, jeho prízemnú strelu Boroš kryl. Domáci pokračovali v snahe o vyrovnanie, ale Dukla ich úsilie účinne eliminovala aktívnou hrou po celej ploche ihriska. V 40. min skúšal šťastie krížnou strelou Lačný, no nemieril presne. V závere prvého polčasu bol v šanci Seye, ktorý stroskotal na domácich zadákoch.

Príťažlivé futbalové predstavenie pokračovalo aj po prestávke. Dobrú príležitosť nevyužil Seye, vzápätí na druhej strane pohrozil Peter Majerník, Boroš sa však zaskočiť nedal. Ružomberčania bojovali, ale veľké chcenie im až príliš zväzovalo nohy a um. Naopak, Banská Bystrica kontrolovala dianie na ihrisku, pôsobila kompaktnejšie a sebavedomejšie. Nezlomná vôľa Liptákov napokon predsa len slávila úspech. V 72. min Ďubek z ľavej strany našiel Lačného, ktorý si spomenul na svoju úspešnú lanskú streleckú jar a pohotovo po zemi vyrovnal - 1:1. V 82. min uvidel Ďuriš po druhej žltej karte aj červenú, no ani početnú prevahu nedokázal MFK využiť na vsietenie vytúženého víťazného gólu. Napokon sa stretnutie pod Čebraťom skončilo spravodlivou remízou 1:1.

Hlasy trénerov

Viliam Hýravý, Rožomberok: ,,Premárnili sme prvý polčas. Hrali sme veľmi zle. Banská Bystrica lepšie kombinovala a bola futbalovejšia. Hostia mali veľa priestoru, nedostupovali sme. Najväčšia tragédiou bolo, že gól sme opäť inkasovali po našej štandardnej situácii, po rohovom kope. Nechali sme súpera kombinovať a mal aj veľa priestoru na protiútoky. Po prestávke sme chceli súpera zatlačiť, no podarilo sa nám to až po takých 15 minútach. Po vyrovnávajúcom zásahu sme boli lepším mužstvom. Mali sme tlak, aj šance, no nie veľké. Pri troche šťastia sme mohli dať víťazný gól, no na druhej strane aj inkasovať. Remíza je asi zaslúžená."

Jozef Jankech, Banská Bystrica: ,,Výsledok zodpovedá priebehu zápasu. V prvom polčase sme boli lepším mužstvom. Za stavu 1:0 sme mali ešte ďalšiu veľkú šancu, no nepremenili sme ju. V druhom polčase nás súper pritlačil, začali sme hrať nervózne, vracali sme lopty, nevedeli sme, čo máme hrať. Zápas mal dobrú úroveň a nechýbalo v ňom nasadenie. Výsledok 1:1 musíme brať. Tak, ako sme mohli vyhrať, sme napokon mohli aj prehrať. Ružomberok si v závere vytvoril značný tlak, ale bez väčších šancí."

Corgoň liga - 3. kolo

MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:1)

Góly: 72. Lačný - 17. Bruško, ŽK: 86. A. Sloboda, 90.+ Peter Majerník - 27. Adámik, 44. Bruško, 60. Michal Ďuriš, ČK: 82. Michal Ďuriš (Banská Bystrica) po druhej ŽK, rozhodovali: P. Hrčka - Ružbarský, Košecký, 2835 divákov.

RUŽOMBEROK: Hajdúch - Gallo, J. Maslo, Peter Majerník, Ďubek - Zošák, A. Sloboda, Sivčevič (46. Lovás, 51. Kotora), Pilár - Kukoľ (72. Kuhajdík), Lačný.

DUKLA: Boroš - Turňa (74. Snitka), Adámik, Poljovka, Savič - M. Kuzma (72. Pich), Bruško (86. Chmelík), Pečovský, M. Pančík ml. - Michal Ďuriš, Seye.

MFK Petržalka - DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (0:0)

Gól: 61. F. Kiss, bez kariet, rozhodovali: Horváth - Chládek, Vorel, 1872 divákov.

MFK Košice - FC Nitra 0:1 (0:1)

Gól: 45.+ Šimončič, ŽK: 51. Milinkovič, 79. S. Kišš - 37. B. Labant, 57. Hroššo, 81. Šimonek, 86. Martin Tóth, rozhodovali: Samotný - D. Hrčka, Čiernik, 1100 divákov.

Tatran Prešov - MFK Dubnica nad Váhom 0:0

ŽK: 66. P. Kobylík, 82. J. Diviš, 89. Drakul - 24. Držík, 39. Porázik, 62. Grendel, 87. Igaz, ČK: 89. M. Filo ml. (Dubnica) za udretie protihráča, rozhodovali: Valášek - Balko, Kubica, 3560 divákov.

Poradie strelcov

1. Pavol Masaryk, Juraj Halenár, Ján Kozák ml. (všetci Slovan), Milomir Sivčevič, Štefan Zošák, Miloš Lačný (všetci Ružomberok), Tomáš Zápotoka (Dubnica), Ľuboš Belejík, Marek Penksa, Matej Ižvolt (všetci Prešov), Ondřej Šourek (Žilina), Arnold Šimonek, Róbert Rák, Miloš Šimončič (všetci Nitra), Ján Novák, Dávid Škutka (obaja Košice), Ivan Belák, Milan Pavlovič, Stanislav Velický (všetci Senica), Samuel Koejoe (Dunajská Streda), Filip Kiss (Petržalka), Tomáš Bruško (Dukla) - 1 gól

12. D. Streda 3 0 1 2 1:4 1

Program 4. kola v sobotu 1. augusta o 19.30: Dukla B. Bystrica - Petržalka, Senica - MFK Dubnica, D. Streda - Tatran Prešov, FC Nitra - MFK Ružomberok, Slovan Bratislava - MFK Košice, MŠK Žilina - Spartak Trnava.