Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Železiari porazili bývalého corgoňligistu

Podbrezovskí futbalisti sú po troch kolách na treťom mieste v prvej lige. Rozhodlo o tom najtesnejšie víťazstvo nad excorgoňligovými Zlatými Moravcami, ktoré zdolali doma. Aj tréner hostí Štefan Horný skonštatoval, že zaslúžene.

BREZNO. Po úvodnom, desaťminútovom oťukávaní vyslal v zápase prvú strelu na bránu expodbrezovčan Róbert Tomko, ale nemieril presne. V 11. min. sa mohli radovať domáci, no Tirer z ľavého rohu šestnástky nevyužil ideálnu prihrávku a trafil iba do vybiehajúceho brankára Brezinu. Na ľavej strane ViOn-u ,,horelo" aj v 15. min., keď si na loptu nabehol Klučiar, ale mieril vysoko nad. Vzápätí vyslal druhú - už presnejšiu strelu na Hanáka Tomko, ale domáci gólman loptu vyrazil na roh. V 32. min. Hanák dlhým výkopom vysunul do behu Tirera, ktorý z hranice šestnástky nezaváhal a strelou k ľavej žrdi prekonal brankára Brezinu - 1:0. Domácu poistku mohol v závere prvého polčasu zblízka pridať Nosko, ale Brezina zachránil.

Hostia sa v druhom polčase snažili byť aktívnejší, ale prvú šancu po zmene strán mali domáci. V 52. min. Karásek zľava prihral Tirerovi, ktorý sa zo 7 metrov dobre oprel do lopty, ale obrancovia jeho pokus zrazili. Hostia dvakrát zamestnali domácu obranu strelami z trestných kopov, v 80. min. nádejne vyzerajúcu kombinačnú akciu zahatal bezpečnostným odkopom Chomistek. V samom závere mohli domáci rozhodnúť po spolupráci striedajúcich hráčov. Kostúrik v šestnástke priťukol Kulíkovi, ktorý z ideálnej parkety netrafil bránu. Hostia to ponechali bez trestu, pretože sa nepresadili ani v nadstavenom čase a na Horehroní tak utrpeli prvú prehru v sezóne.

Hlasy trénerov

Raffaele Quaranta, ŽP Šport: ,,Po prehratom zápase v Dolnom Kubíne sme mali proti kvalitnému súperovi veľkú motiváciu. V prvom polčase sme mali tri - štyri príležitosti, ale strelili sme iba jeden gól. V druhom polčase sa nám nepodarilo streliť druhý gól, prišiel stres, ale hrali sme dobre a získali sme dôležité tri body."

Štefan Horný, FC ViOn: ,,Domáci vyhrali zaslúžene, najmä za výkon v prvom polčase. Som sklamaný z výkonu svojho mužstva. Tento zápas nám nevyšiel, neviem si to vysvetliť. Kazili sme ľahké lopty, prehrávali osobné súboje, nepresadili sme sa zo štandardiek."

I. futbalová liga - 3. kolo

ŽP Šport Podbrezová - FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (1:0)

Gól: 32. Tirer. ŽK: 75. Gottwald - 68. Náther. Rozhodovali Straka - Laskovský, Benko, 1270 divákov.

ŽP ŠPORT: Hanák - Klučiar, Nosko, Gajdošík, Harvilko - Chomistek, Kožička, Svintek, Tirer (84. Kulík), Karásek (64. Hlinka) - Gottwald (78. Kostúrik)

FC ViOn ZLATÉ MORAVCE: Brezina - Pavlenda, Pe. Farkaš, Pa. Majerník, Štrbák (35. Candrák) - Kuračka, Náther, Hözl, Tomášek (69. Orávik) - Chren, R. Tomko

LAFC Lučenec - MFK Dolný Kubín 5:0 (2:0)

Góly: 5. a 80. Boháčik, 30. a 81. L. Hricov, 66. Golian, ŽK: 38. Siman, 66. Drengubiak (obaja Dolný Kubín), rozhodovali: Prešinský - Brendza, Vindiš, 520 divákov.

AS Trenčín - FK Púchov 2:2 (2:2)

Góly: 19. Adi, 28. V. Horváth (z 11 m) - 22. a 24. M. Luhový, ŽK: 30. V. Horváth, 78. Godál, 84. Kubík - 28. Meliš, 90. Brezničan, rozhodovali: Kráľovič - Bóllo, Mikulaj, 801 divákov.

Slovan Duslo Šaľa - MFK Ružomberok B 0:2 (0:2)

Góly: 6. a 17. M. Babic, ŽK: 59. M. Vyskoč - 84. Šachňuk, rozhodovali: Leško - Jankovič, Ádám, 458 divákov.

MŠK Rimavská Sobota - MFK Tatran AOS Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0)

Gól: 49. J. Líška, ŽK: 49. J. Líška, 70. J. Zvara, 81. Morháč - 22. Lišivka, 70. Kapláň, rozhodovali: Eperješi - Bobko, Lieskovský, 480 divákov.

FKM Prievidza - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (0:0)

Góly: 62. J. Pekár - 85. Ľubarskij (z 11 m), ŽK: 84. Furka - 82. Ruskovský, rozhodovali: Fajčík - T. Somoláni, Petríček, 415 divákov.

Poradie strelcov

1. Martin Luhový (Púchov) - 3 góly

2. Tomáš Boháčik, Lukáš Hricov (obaja Lučenec), Fanendo Adi (Trenčín), Michal Babic (Ružomberok) - 2 góly

6. Michal Gottwald, Roman Chomistek, Jozef Tírer (všetci Podbrezová) - 1 gól.

12. Šaľa 3 0 0 3 0:4 0

Program 4. kolo v sobotu 1. augusta o 16.30: FK Púchov - MFK Ružomberok B, MFK Tatran AOS L. Mikuláš - FK Mesto Prievidza, MFK Dolný Kubín - MŠK R. Sobota, FC ViOn Z. Moravce - LAFC Lučenec, AS Trenčín - ŽP Šport Podbrezová, v nedeľu 2. augusta o 16.30: MFK Zemplín Michalovce - Slovan Duslo Šaľa.