Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Nulová séria Dukly pokračuje už piaty zápas

Banskobystrickí futbalisti pokračujú v dobrých výkonoch a tri body si priviezli z Prešova, aj keď Uškovič nedal penaltu. Po troch remízach si pripísali dve víťazstvá a brankár Boroš dostal zatiaľ iba jeden gól.

PREŠOV. Prešovčania zbabrali ďalší zápas v tejto sezóne. Doma ani na druhý pokus nielen nebodovali, ale dokonca herne úplne sklamali. Po zápase ich vyprevádzal piskot nespokojného publika. Dukla celý zápas pôsobila kompaktnejším a zohratejším dojmom. Futbalisti spod Urpína o sebe viac vedeli, nekazili toľko prihrávok, ako ich súper. Mali tak aj herne navrch. V 16. min Prešovčania predviedli jednu z mála pohľadných akcií. Katonovu strelu lavačkou Boroš efektne vyrazil. Potom skúšal z diaľky ešte Drakul, neskôr sa neujala ani Pozova akcia a ani Hanekov pokus, ktorý preletel tesne nad brvnom. V 33. min Uškovič črtajúcu sa šancu ešte nezúročil, no o 11 minút neskôr Pečovský parádne vystrelil a lopta skončila v pravom hornom kúte brány bezmocného Diviša - 0:1.

Po prestávke sa očakával nápor Prešova. Ten však neprišiel ani po zmenách v zostave. Nakoniec bližšie ku gólom boli hostia. V 88. min fauloval Hanek Plevu, za čo uvidel druhú žltú kartu, následne červenú a musel ísť predčasne pod sprchy. Uškovičovu strelu z bieleho bodu Diviš chytil. Tento fakt ale už nič nezmenil na zaslúženej výhre hostí.

Hlasy trénerov

Roman Pivarník, Prešov: ,,Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper s dobre organizovanou defenzívou a rýchlym prechodom do útoku. Do prestávky sme hrali staticky, v zhustenom priestore si naši hráči nevedeli dať rady. Po prestávke to už bolo o čosi lepšie, ale prišli ďalšie problémy. Zranil sa Josl a naše zámery so striedaním plány nabúrali."

Jozef Jankech, Dukla: ,,Mužstvo pokračovalo vo výkonoch z predošlých zápasov. Najmä do prestávky hralo dobre, v pohybe. V druhom polčase domáci trochu pritlačili, ale hru sme mali aj naďalej pod kontrolou. Dobre sme kombinovali a zo šancí, ktoré sme mali, nejaký gól mal predsa len padnúť. Aj tak sme vyhrali celkom zaslúžene, no jednogólová výhra dianie na ihrisku celkom nevyjadruje."

Corgoň liga - 5. kolo

Prešov - Dukla B. Bystrica 0:1 (0:1)

Gól: 44. Pečovský, ŽK: 15. Pozo, 22. Josl, 70. Hanek - 45. M. Pančík ml., 53. Seye, 90+ Michal Ďuriš, ČK: 88. Hanek po druhej ŽK (Prešov), rozhodovali: Trutz - Slyško, Chládek, 2450 divákov.

PREŠOV: J. Diviš - Farbák, Hanek, Čep, Josl (66. Vršajevič) - Pozo - Katona, P. Kobylík (57. Poliaček), Drakul (57. Ižvolt) - M. Penksa - Belejík.

DUKLA: Boroš - Turňa, Adámik, Poljovka, Savič - Seye, Bruško (79. Pleva), Pečovský, M. Pančík ml. - Marek Kuzma (65. Michal Ďuriš), Uškovič (90+ Pich).

Petržalka - Nitra 0:0. ŽK: 80. R. Konečný, 86. Majtán - 55. Šimončič, 77. Štetina, ČK: 30. Hroššo (Nitra) za hru rukou mimo šestnástky, rozhodovali: Fajčík - Ružbarský, Kubačka, 880 divákov.

Trnava - Senica 3:0 (3:0). 2. Bernáth, 21. Kožuch, 44. Bernardini, ŽK: 87. Gogolák - 22. R. Mihálik, 32. Juhász, ČK: 46. R. Mihálik po druhej ŽK, rozhodovali: Pavlík - Csabay, Petríček, 5482 divákov.

Dubnica - D. Streda 1:3 (0:2). 85. Šulek - 21. a 90. Koejoe, 36. NďKendo, ŽK: 42. Nosek, 90. Ondráš - 76. Majus, 85. Seelaus, rozhodovali: Chmura - Vorel, Jankovič, 2840 divákov.

12. Dubnica 5 0 3 2 3:6 3

Program 6. kola v sobotu 15. augusta o 16.30: Senica - D. Streda, o 19.30: Dukla B. Bystrica - Dubnica, Nitra - Prešov, Slovan Bratislava - Petržalka, Žilina - Ružomberok. V nedeľu 16. augusta o 19.30: Trnava - Košice.

1. Ako sa mení dynamika firiem?
  2. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
  3. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
  4. Po Slovensku na motorke
  5. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  6. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  7. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  8. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  1. Začíname prikrmovať: Ako vybrať detskú ovocnú výživu?
  10. Slovensko v operácii Barbarossa 4 363

Štátny podnik Lesy SR, ktorý sídli v Banskej Bystrici, otvoril symbolicky na Deň detí lesnú školu, ktorá ponúka zážitkové učenie o lese a lesníctve.

11. jún
V Brezne opravujú cestu na námestí.

Mesto začalo s opravou miestnej komunikácie na severnej časti námestia, ktorá je rozdelená na dve etapy. Celkové ukončenie rekonštrukčných prác je naplánované do 13. augusta.