Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Nulová séria Dukly pokračuje už piaty zápas

Banskobystrickí futbalisti pokračujú v dobrých výkonoch a tri body si priviezli z Prešova, aj keď Uškovič nedal penaltu. Po troch remízach si pripísali dve víťazstvá a brankár Boroš dostal zatiaľ iba jeden gól.

PREŠOV. Prešovčania zbabrali ďalší zápas v tejto sezóne. Doma ani na druhý pokus nielen nebodovali, ale dokonca herne úplne sklamali. Po zápase ich vyprevádzal piskot nespokojného publika. Dukla celý zápas pôsobila kompaktnejším a zohratejším dojmom. Futbalisti spod Urpína o sebe viac vedeli, nekazili toľko prihrávok, ako ich súper. Mali tak aj herne navrch. V 16. min Prešovčania predviedli jednu z mála pohľadných akcií. Katonovu strelu lavačkou Boroš efektne vyrazil. Potom skúšal z diaľky ešte Drakul, neskôr sa neujala ani Pozova akcia a ani Hanekov pokus, ktorý preletel tesne nad brvnom. V 33. min Uškovič črtajúcu sa šancu ešte nezúročil, no o 11 minút neskôr Pečovský parádne vystrelil a lopta skončila v pravom hornom kúte brány bezmocného Diviša - 0:1.

Po prestávke sa očakával nápor Prešova. Ten však neprišiel ani po zmenách v zostave. Nakoniec bližšie ku gólom boli hostia. V 88. min fauloval Hanek Plevu, za čo uvidel druhú žltú kartu, následne červenú a musel ísť predčasne pod sprchy. Uškovičovu strelu z bieleho bodu Diviš chytil. Tento fakt ale už nič nezmenil na zaslúženej výhre hostí.

Hlasy trénerov

Roman Pivarník, Prešov: ,,Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper s dobre organizovanou defenzívou a rýchlym prechodom do útoku. Do prestávky sme hrali staticky, v zhustenom priestore si naši hráči nevedeli dať rady. Po prestávke to už bolo o čosi lepšie, ale prišli ďalšie problémy. Zranil sa Josl a naše zámery so striedaním plány nabúrali."

Jozef Jankech, Dukla: ,,Mužstvo pokračovalo vo výkonoch z predošlých zápasov. Najmä do prestávky hralo dobre, v pohybe. V druhom polčase domáci trochu pritlačili, ale hru sme mali aj naďalej pod kontrolou. Dobre sme kombinovali a zo šancí, ktoré sme mali, nejaký gól mal predsa len padnúť. Aj tak sme vyhrali celkom zaslúžene, no jednogólová výhra dianie na ihrisku celkom nevyjadruje."

Corgoň liga - 5. kolo

Prešov - Dukla B. Bystrica 0:1 (0:1)

Gól: 44. Pečovský, ŽK: 15. Pozo, 22. Josl, 70. Hanek - 45. M. Pančík ml., 53. Seye, 90+ Michal Ďuriš, ČK: 88. Hanek po druhej ŽK (Prešov), rozhodovali: Trutz - Slyško, Chládek, 2450 divákov.

PREŠOV: J. Diviš - Farbák, Hanek, Čep, Josl (66. Vršajevič) - Pozo - Katona, P. Kobylík (57. Poliaček), Drakul (57. Ižvolt) - M. Penksa - Belejík.

DUKLA: Boroš - Turňa, Adámik, Poljovka, Savič - Seye, Bruško (79. Pleva), Pečovský, M. Pančík ml. - Marek Kuzma (65. Michal Ďuriš), Uškovič (90+ Pich).

Petržalka - Nitra 0:0. ŽK: 80. R. Konečný, 86. Majtán - 55. Šimončič, 77. Štetina, ČK: 30. Hroššo (Nitra) za hru rukou mimo šestnástky, rozhodovali: Fajčík - Ružbarský, Kubačka, 880 divákov.

Trnava - Senica 3:0 (3:0). 2. Bernáth, 21. Kožuch, 44. Bernardini, ŽK: 87. Gogolák - 22. R. Mihálik, 32. Juhász, ČK: 46. R. Mihálik po druhej ŽK, rozhodovali: Pavlík - Csabay, Petríček, 5482 divákov.

Dubnica - D. Streda 1:3 (0:2). 85. Šulek - 21. a 90. Koejoe, 36. NďKendo, ŽK: 42. Nosek, 90. Ondráš - 76. Majus, 85. Seelaus, rozhodovali: Chmura - Vorel, Jankovič, 2840 divákov.

12. Dubnica 5 0 3 2 3:6 3

Program 6. kola v sobotu 15. augusta o 16.30: Senica - D. Streda, o 19.30: Dukla B. Bystrica - Dubnica, Nitra - Prešov, Slovan Bratislava - Petržalka, Žilina - Ružomberok. V nedeľu 16. augusta o 19.30: Trnava - Košice.

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  2. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  3. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  4. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Dali by ste dieťaťu cigaretu? Mnohí áno

Dali by ste dieťaťu cigaretu, ak by si ju vypýtalo? Väčšina z nás áno. Dokumentuje to sociálny experiment a mystery shopping, ktoré zastrešila vzdelávacia iniciatíva NA VEKU ZÁLEŽÍ.

Blíži sa k nám arktický vzduch, k najchladnejším bude patriť náš región

Pre okresy Banská Bystrica a Brezno platí výstraha druhého stupňa, teploty môžu klesať až na mínus 22 stupňov.

Komunitné testovanie v Banskej Bystrici: 8 459 otestovaných, 72 pozitívnych

Odborníci sa zhodli, že komunitné testovanie zamestnancov z okresu Banská Bystrica malo význam.