Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Železiari doma iba remizovali s Púchovom

Futbalisti ŽP Šport Podbrezová po prehre v Trenčíne v predchádzajúcom kole chceli doma bodovať naplno. V prvom polčase však inkasovali gól, na začiatku druhého síce vyrovnali, ale viac šancí nepremenili.

BREZNO. V úvodných minútach sa obidva tímy snažili o ofenzívny futbal, obrany však boli lepšie a útočníci sa do šancí nedostávali. V 6. min vnikol odvážne do pokutového územia Chomistek, ale vybojoval len rohový kop. Domáci postupne získavali prevahu, ale chýbali presné prihrávky na útočníkov, ktorí boli dobre strážení. Ani pokusy zo štandardných situácii neviedli k úspechu, brankár Púchova ovládal svoje územie výborne. Jeden z mála streleckých pokusov z diaľky, o ktorý sa pokúsil Svintek v 26 min, išiel vysoko nad bránu hostí. Po polhodine hry prišla pohroma na železiarov. Rozhodca prísne odpískal proti domácim faul a Svintek s Gajdošíkom dostali za protesty žlté karty. Chovanec rozohral trestný kop na hlavu Radiča, ktorý trafil k pravej žrdi Hanáka a hostia viedli. V 35. min sa Kulik pokúsil prekvapiť Pláničku z uhla, ten chytil. V 37. min Tirerov center Tubonemi jemne tečoval, ale vedľa brány. V 44. min Tirer z uhla od autovej čiary namieril pod brvno púchovskej brány, Plánička zabránil gólu za cenu vlastného zranenia.

Po prestávke železiari začali náporom a v 50. min po faule Meliša na Tirera kopal sám Tirer zo 17 metrov priamy kop a perfektne trafil po zemi k ľavej žrdi Pláničku. Vlastne z protiútku zakončoval z desiatich metrov Radič, Gajdošík vyhlavičkoval na roh. V 55. min si Tirer s Tubonemim zopakovali akciu z prvého polčasu, Plánička bol na mieste. V 65. min Kulik priklepol v pokutovom území Tubonemimu, ktorý však vysoko prestrelil. O minútu Tirer z 22 metrov natiahol Pláničku, ktorý vyrazil na roh. Tlak domácich však strácal na sile, čo Púchov využíval na brejky. Veľkú šancu mal v 73. min Ondrička, Hanák vyrazil na roh, po ňom chytil strelu Štefúna. O štyri minúty ho neprekonal ani Chovanec. V 89. min mohol rozhodnúť Tirer, jeho strela spoza šestnástky tesne minula pravú žrď Pláničku. O niekoľko sekúnd vystrelil z uhla Turňa, Plánička vyrazil na svoju žrď, odkiaľ sa lopta odrazila do poľa. V závere slabý rozhodca nastavil len dve minúty, čo bolo domácim málo. Strelu Harvilka brankár hostí vyrazil na roh, penaltu neodpískal rozhodca Valášek ani po fauloch na Laksíka a Gajdošíka v nadstavenom čase.

Hlasy trénerov

Ján Roháč, asistent, ŽP Šport: ,,Územná prevaha z našej strany bola, len končila pred šestnástkou. Súper hral v defenzíve veľmi dobre, s veľkým počtom hráčom., Vytvorili sme si šance, ale nepremenil sme ponúkané situácie. Hrali sme do plných, vo veľkom počte sme sa vysúvali dopredu a súperovi sme otvorili priestor pre brejky.."

Pavol Strapáč, Púchov: ,,Prišli sme doodhrať čo najkvalitnejší zápas. Podbrezová bojuje o vedúce priečky, má veľmi dobré mužstvo. Mali sme však dobrú defenzívu a podarilo sa nám v prvom polčase streliť vedúci gól, čo bolo dobré. S výsledkom som nakoniec spokojný, remízu beriem, podľa mňa je zaslúžená."

I. futbalová liga - 5. kolo

ŽP Šport Podbrezová - FK Púchov 1:1 (0:1)

Góly: 50. Tirer - 32. Radič.. ŽK: 31, Gajdošík, 31, Svintek - 37. Radič, 39. Švec, 59. Chovanec. Rozhodovali: Valášek - Brendza, Kubica, 1 120 divákov

ŽP ŠPORT: Hanák - P. Turňa, Gajdošík, Kožička, Harvilko - Chomistek, Svintek, Tirer, Kulík (71. Podio)- Kostúrik (74. Laksík), Tubonemi.

FK PÚCHOV: Plánička - Meliš, Švec, Radič, Vanák - Riška (80. Brezničan), Štefún, Novisedlák, Chovanec (90. Jurga) - Martin Luhový, Mrázek (56. Ondrička).

Lučenec - Trenčín 0:0. ŽK: 44. Čögley, 59. Hlohovský (obaja Trenčín), ČK: 46. Balaško (Lučenec), rozhodovali: Sedlák - Benko, Lieskovský, 940 divákov.

Šaľa - Liptovský Mikuláš 2:1 (0:0). 51. Peťovský, 65. Lancz - 61. P. Tomko, ŽK: 21. Cíferský, 43. Kasaj, 47. Lancz, 90. P. Zajac - 64. I. Lišivka, 69. P. Tomko, 89. M. Olejár, rozhodovali: Horváth - Čiernik, Bóllo, 358 divákov.

Rimavská Sobota - Zlaté Moravce 2:1 (1:0). 40. a 67. Líška - 73. Kuračka, ŽK: 34. Gibala, 54. Siheľský, 67. Líška, 69. Levický, 86. Vargic, 90. Živanovič - 22. Tomášek, 33. Hözl, 58. Peter Farkaš, ČK: 55. Chren (Zlaté Moravce) za faul zozadu, rozhodovali: Kružliak - R. Sluk, Košecký, 550 divákov.

Prievidza - Dolný Kubín 0:3 (0:1). 45. Siman, 63. R. Kráľ, 89. Čarnota, ŽK: 28. J. Pekár, 43. M. Sobota, 70. Šnirc - 50. Siman, rozhodovali: Michlian - Balko, Bobko, 780 divákov.

Ružomberok B - Michalovce 1:2 (1:0). 34. Bielák (z pok. kopu) - 57. Vajda, 84. Sninský, ŽK: 64. Bielák, 75. Ondrík - 33. Mižík, 48. Mateusz Pyrka, rozhodovali: Kráľovič - Ádám, Cuninka, 385 divákov.

12. Šaľa 5 1 0 4 2:8 3

Program 6. kola v sobotu 15. augusta o 16.30: Podbrezová - Lučenec, Púchov - Michalovce, L. Mikuláš - Ružomberok B, D. Kubín - Šaľa, Trenčín - R. Sobota, o 19.30: Z. Moravce - Prievidza.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 37 072