Úvodný zber bodov bol výborný

V piatej lige kraľovali domáce mužstvá, iba Radvaň a banskobystrické derby bolo výnimkou. V Šalkovej domáci nestačili na Selce a prehrali päťgólovým rozdielom. Výborne začal nováčik Priechod, poradil si s Kováčovou. Aj ostatné víťazstá patria našim tímom,

teda výborný úvod.

V. liga, skupina C - 1. kolo

Priechod - Kováčová 4:2 (0:0)

V úvodnom kole nového ročníka V. ligy sa hral atraktívny futbal zásluhou obidvoch mužstiev. V prvom polčase sa striedali šance ako na jednej, tak na druhej strane, ale gól nepadol. V druhom polčase to obidve mužsvtá gólovo rozbalili, keď hostia dvakrát viedli, ale domáci bombardér Oboril, autor troch gólov, bol vždy proti. Domácich za predvedenú hru odmenila početná divácka kulisa po záverečnom hvizde potleskom.

Góly: 50., 62., 83. Oboril, 80. Chaban - 48. Jesenský, 60. Vég, ŽK: Ružbacký, Oboril, Štelcl - Szabó, Vég, Hradňanský, Kudlík, rozhodoval Havran, 250 divákov.

PRIECHOD: Kurčík - Mesík, Babjak, Homola, Barla, Považan (46. Chaban), Ružbacký, Budaj, Štelcl, Ivanič, Oboril.

Badín - Kremnica 4:2 (2:1)

Celá hra bola od prvej minúty v réžii domácich. Z množstva šancí, ktoré si domáci vytvorili, premenili len štyri. Hostia z dvoch príležitostí dali dva góly.

Góly: 10., 18. Hrnčíř, 63., 68. Lešták - 25. Mecele, 90. Daubner, ŽK: Homola - Ďurica, rozhodoval Bariak, 250 divákov.

BADÍN: Kubajda - Janík (69. Sovák) , Gregor, Andraščík, Kunzo, Strelec (74. Löbb), Topercer (72. Masaryk), Hrnčíř, Lešták, Homola, Pánik.

Part. Č. Balog - Lovča 6:1 (4:1)

Domáci do úvodného zápasu v novej sezóne s odhodlaním zvíťaziť, čo sa im podarilo v prvej 15-minútovke dvoma peknými gólmi stiahnuť víťazstvo na svoju stranu. Hostia potom postupne hru vyrovnali, čoho vyústením bol kontaktný gól na 2:1. Domácim sa pred koncom prvého polčasu streliť dva rýchle góly, čím rozhodli zápas. V druhom polčase jasne dominovali a po pekných akciách vsietili ešte ďalšie dva góly.

Góly: 5. (11 m), 46. Turňa P., 13. Medveď M., 42. Šavlík, 43. Kostelný, 84. Rusnák - 31. Benča, ŽK: Šavlík, Turňa, rozhodoval Jo. Kyzek, 250 divákov.

PARTIZÁN Č. BALOG: Müller - Medveď T., Auxt, Kostelný, Rusnák, Šavlík, Pančík (56. Motyčka), Medveď M., Daxner, Gašperan (68. Babeľa), Turňa

Hrochoť - Žarnovica 3:2 (1:0)

Zápas dobrej úrovne začali domáci lepšie, keď do vedenia išli po premenom pokutovom kope Róbertom Slávom. Druhý gól pridal zo štandartky Michálik, keď brankárovi hostí vymietol pavučinu. Hostia aj po vylúčení neboli odovzdaným súperom, keď sa im podarilo zápas zdramatizovať a znížili Lavrovom. Domáci znova odskočili po individuálnej akcii Slavomíra Seleckého. Na konečných 3:2 ešte na záver upravil výsledok z pokutového kopu hosťujúci brankár Gašpir.

Góly: 9. (11 m) Sláva, 68. Michálik, 88. Selecký - 73. Lavrov M., 90. (11 m) Gašpir, ŽK: Považanec P., Priadka - Mojžiš, Šopa, Roško, Lavrov M., ČK: Roško, rozhodoval S. Kučera, 150 divákov.

HROCHOŤ: Mikuláš - Priadka, Dorotovič R., Baitar, Považanec P., Dorotovič J., Považanec M, Michálik, Poliak, Škamla (81. Berky), Sláva (55. Selecký).

Šalková - Selce 0:5 (0:3)

Prvý jesenný zapas dopadol úplne inak ako domáci nabudení fanúšikovia očakávali. Pred peknou kulisou pri umelom osvetlelí domáci nezvládli hlavne prvý polčas. Za polčasového stavu 0:3 už nedokázali naskočiť do zápasu a preto jesenná premiéra sa stala zároveň najväčšou blamážou šalkovského futbalu. Hostia si odvážali tri body zaslúžene, aj keď to zo začiatku tak nevyzeralo.

Góly: 20. Zátroch, 40. Dobrík Pe. (vl.), 42. Mořingl, 58., 79. Matonok M., ŽK: Dirbák, Zátroch, rozhodoval Roštár, 450 divákov.

ŠALKOVÁ: Vraneš - Najdek, Dobrík Pa., Dobrík Pe., Ratica, Pilko, Baran (30. Jančiar), Poláček (60. Macko), Šimčík (62. Bursa), Tuček, Repčín Ma.

SELCE: Lalík - Matonok P., Pokoš, Dirbák, Rakyta I., Rakyta K., Mořingl (83. Strečok), Kupec (78. Šikula), Túry, Zátroch, Matonok M.

Sásová - Pliešovce 3:1 (3:0)

Hostia prekvapili aktívnou hrou od začiatku zápasu. Potom sa domáci rozohrali a do polčasu strelili pekné tri góly. Po polčase sa prelievala hra z jednej strany na druhú, pričom domáci sa snažili zvýrazniť skóre a hostia znížiť, čo sa im v 70. minúte podarilo. Napriek tomu môžme povedať, že víťazstvo predchádzajúceho víťaza 5. ligy bolo zaslúžené. K pohodovému zápasu prispeli aj koncentrovaným výkonom všetci traja rozhodcovia.

Góly: 17., 44. (11 m) Šeliga, 39. Výlupok - 70. Zaťkov, ŽK: Farkaš, rozhodoval Kollár, 350 divákov.

SÁSOVÁ: Slobodník - Striežovský, Kurčík, Kováč, Dočkal, Turčan, Šeliga, Venglarčík (67. Marko), Gibala (61.Dlhoš), Výlupok, Vidiečan (82. Ďuriš).

14. Šalková 1 0 0 1 0:5 0

Program 2. kola v nedeľu 16. augusta o 16.00: Kováčová - Selce, Lovča - Šalková, Pliešovce - Part. Č. Balog, Žarnovica - Sásová, Lutila - Hrochoť, Kremnica - Radvaň, Priechod - Badín.

Autor: Andrea Hrnčiarová