Výborný rozbeh Jasenia a Slovenskej Ľupče

V úvodnom kole najvyššej oblastnej súťaže do toho dupli hlavne Jasenie a Slovenská Ľupča, ktorá dala Braväcovu osem. Jasenie vyčínalo v Balážoch.

I. trieda - 1. kolo

Baláže - Jasenie 0:5 (0:4)

Jednoznačná záležitosť hosťujúceho mužstva, ktoré za dvadsať minút strelilo štyri góly a zápas bol rozhodnutý. V 50. minúte zvýšil Veľký z pokutového kopu na 0:5 a od tej chvíle sa zápas len dohrával. Hostia zaslúžene vyhrali a zaslúžia si absolutórium.

Góly: 24., 30., 50. Veľký, 36., 44. Malček. ŽK: Ruško, Chaban - Veľký, Gaboň, Weisenbacher H. Pred 50 divákmi rozhodoval Majer.

Hronec - Tatran Č. Balog 1:1 (1:0)

Prvé kolo prinieslo derby medzi Hroncom a Balogom. Vo vyrovnanom stretnutí hostia vyťažili z minima maximum a podarilo sa im vyrovnať. Domáci doplatili na zlú koncovku.

Góly: 9. Náther - 87. Sitarčík. ŽK: Gromus, Frimm - Kováčik. Pred 220 divákmi rozhodoval Caban.

HRONEC: Radovič- Frimm, Kučerák, Janko, Václavík, Šnejt, Gromus, Boroš, Náther, Meškan.

T. Č. BALOG: Medveď - Švantner S., Budovec, Kováčik, Pečovský, Kvietok, Sitarčík, Turňa, Štulajter, Kliment, Švantner T.

Beňuš - Heľpa 2:0 (0:0)

Od začiatku stretnutia bola hra vyrovnaná s minimom šancí na oboch stranách. V 2. polčase sa útoky striedali z jednej strany na druhú, avšak po vylúčení hráča v 60. minúte sa domáci skonsolidovali, vytvorili si mierny tlak a v 70. minúte sa ujali vedenia. O šesť minút na to, pridal krásny gól Vozár. Domáci si tento výsledok už dokázali ubrániť teda zaslúžene vyhrali.

Góly: 70. Figľuš, 76. Vozár. ŽK: Kukuľa M. ČK: Vetrák. Pred 200 divákmi rozhodoval Lepieš.

BEŇUŠ: Kupec M.- Plieštik, Halka, Vetrák, Karlík, Zelený, Figľuš, Sarvaš, Vozár, Šperka L., Šperka M.

HEĽPA: Bulava- Oravkin, Hiriak, Ďurajda, Belan, Kukuľa J., Púplava, Riapoš, Mak, Kukuľa M.

Lučatín - Poniky 2:0 (1:0)

Domáci zo zabezpečenej obrany dirigovanej Mokrošom nepustili hostí do vážnejšej akcie. Výborný výkon Sedliakovcov neustále hrozil hosťom gólom. Až v 45. minúte, po centri zo štandartnej situácie, dal gól do šatne Garaj. V 2. polčase domáci pritlačili hostí na ich polovicu a výborne hrajúci Sedliak M. tlačil domácich útočníkov do gólových šancí, ktoré trestuhodne zahodili. Domácemu mužstvu vyšiel až pas na Turčana, ktorý obišiel obranu hostí a krížnou strelou k tyči upravil na 2:0. Za tento výkon si zaslúži pochvalu celé mužstvo.

Góly: 45. Garaj, 52. Turčan. ŽK: Hlinka - Hrušovský. Pred 150 divákmi rozhodoval Sitarčík.

LUČATÍN: Citara- Uhrík (62. Hruška), Urva, Mokroš, Lamper, Turčan, Sedliak Ján (53. Hlinka), Hraško, Sedliak M., Garaj, Prostredný (82. Fúdor).

PONIKY: Kolenička- Maľa J., Madoš J. (63. Hiadľovský), Karkalík, Vojtek, Hrušovský, Madoš P. (76. Bračo), Hakel, Klementis, Halama, Maľa V.

Slovenská Ľupča - Braväcovo 8:0 (5:0)

Domáci začali nátlakovou hrou, z ktorou do 15. minúty viedli 2:0, čo odštartovalo hotový gólostroj, kedy do prestávky pridali ďalšie 3 góly. V 2. polčase domáci hrali svoju hru, z čoho logicky pramenili aj ďalšie góly. Domácim treba poďakovať za dory výkon a fanúšikom za vzorné povzbudzovanie.

Góly: 6., 45.,51., 70. Hermánek, 14. Urbančok, 25. Oravec, 44. Vaník, 56. Majer. ŽK: Urbančok - Košík, Srnka, Brenkus, Zelenčík. Pred 200 divákmi rozhodoval Spišák.

SL. ĽUPČA: Žokovan- Mačkovič, Holéczy, Urbančok, Oravec, Lupták, Hermánek, Sandány, Majer, Lakomčík Marián (46. Svetlík), Vaník (63. Bravčok).

BRAVÄCOVO: Pobiš- Gašperan, Turan, Radoc (63. Ambróz), Švančara, Brankus, Srnka, Divok (46. Nemčok), Košík (59. Martinec), Lupták, Zelenčík.

Mýto p/Ď - Osrblie 1:1 (0:0)

Vo vyrovnanom stretnutí sa v 85. minúte hostia ujali vedenia. Domáci zlepšenou hrou v poli si vypracovali niekoľko gólových príležitostí, ktoré korunovali v 88. minúte strelením vyrovnávajúceho gólu.

Góly: 88. Botoš - 85. Pacera R. ŽK: Matula - Baran, Ćutka, Pacera M. Pred 150 divákmi rozhodoval Kolofík.

MÝTO: Jurina - Húsenica, Piliar, Giertl. Botoš, Kochan, Vrtal, Nikel, Matula, Kleskeň, Smola.

OSRBLIE: Pacera M. - Žilík, Vetrák, Baran, Trnik, Čutka, Fedor, Kupec, Pacera R., Štulajter, Latinák.

Michalová - Medzibrod 1:1 (1:1)

V súboji nováčikov sa hral svižný futbal. Obe mužstvá nevyužili niekoľko príležitostí, a tak nakoniec sa stretnutie nemohlo skončiť inak, ako deľbou bodov.

Góly: 12. Lapin - 35. Haviar R. Pred 200 divákmi rozhodoval Dírer.

MICHALOVÁ: Muránsky - Baláž (46. Vraniak), Krupa st., Berčík, Goceliak, Ostrihoň, Kupec, Krupa ml., Trnavský (46. Kučerák), Lapin, Suja.

MEDZIBROD: Tomhajzer- Huťka M., Huťka J., Sokol, Smida, Prielavský, Hirka, Haviar R., Gregor, Sokol (59. Vaník), Haviar P.

1. S. Lupča 1 1 0 0 8:0 3 2. Jasenie 1 1 0 0 5:0 3 3. Beňuš 1 1 0 0 2:0 3 4. Lučatín 1 1 0 0 2:0 3 5. Hronec 1 0 1 0 1:1 1 6. Mýto 1 0 1 0 1:1 1 7. Michalová 1 0 1 0 1:1 1 8. Medzibrod 1 0 1 0 1:1 1 9. Osrblie 1 0 1 0 1:1 1 10. Č. Balog 1 0 1 0 1:1 1 11. Poniky 1 0 0 1 0:2 0 12. Heľpa 1 0 0 1 0:2 0 13. Baláže 1 0 0 1 0:5 0 14. Braväcovo 1 0 0 1 0:8 0

Program 2. kola 16. augusta o 16.00: Jasenie - Medzibrod, Osrblie - Michalová, Braväcovo - Mýto, Poniky - S. Ľupča, Heľpa - Lučatín, T. Č. Balog - Beňuš, Baláže - Hronec NE 14.00.