Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

Víťazstvá rozdielom troch gólov boli hitmi

Celkom sa mužstvá druhej najvyššej oblastnej súťaže zhodli. V piatich prípadoch bol rozdiel v skóre o tri góly. Mičiná a Hronsek si však úvod doma takto nepredstavovali.

II. A trieda

Tajov - Strelníky 2:1 (1:0)

V prvom kole nového ročníka sa na domácom ihrisku hral bojovný futbal na obidvoch stranách. Targoš otvoril skoré po chybe hosťujúcej obrany. V 64 minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov Masgút keď premenil pokutový kop. Hostia sa nevzdávali, Molcovom znížili a v Tajove sa schyľovalo k dráme. Keďže sa skoré už do konca zápasu nezmenilo, tri body ostali zaslúžene na domácom ihrisku.

Góly: 31. Targoš, 69. Vašgut, 11. Molcov M.ŽK: Majer D. Pred 50 divákmi rozhodoval Grupa.

TAJOV: Mesík- Uličný, Vidiečan, Hrončák, Mašgút, Pinder, Horný, Murgaš (62. Černák), Pitka (72 Ursíni), Targoš (74 Krivuš), Priš.

STRELNÍKY: Debnár V., Molocov M., Majer D. (46 Majer M), Šimončík, Matyo, Štufniak, Kováč, Molocov M., Čief, Dubner, Debnár J.

Podkonice - Hiadeľ 3:0 (2:0)

Za pekného počasia sa hral priemerný zápas. V ktorom domáci rozhodli o svojom víťazstve ešte v prvom polčase dvoma peknými gólmi. V druhom dejstve už len kontrolovali výsledok a podarilo sa im aj zvýšiť zásluhou Fridricha.

Góly: Povolný, Šajgalík, Fridrich. ŽK: Pančík- Vas, Huťka, Šuták, Vrna, Kostúr, Odek. Pred 90 divákmi rozhodoval Ján Macko.

PODKONICE: Brian - Homola, Rysecký, Pančík, Varhol, Šajgalík, Chaban, Fridrich, Faško Kováč, Povolný, Caban, Slobodník

HIADEĽ: Mikuš - Jakubčan Štefanovie, Vajs, Brodek, Huťka, Brodek, Štefanovie, Šuták Minarčik, Chovič, Ludolf, Vrna, Kostúr.

Mičiná - Dúbravica 1:4 (1:1)

Prvý polčas tohto v podstate derby zápasu bol vyrovnaný. V druhom polčase už dominovali hostia ktorý prevažne po pravej strane podnikali nebezpečné útoky po ktorých padali pekné góly. Dúbravica sa nakoniec tešila zo zaslúženého víťazstva nad Mičinou.

Góly: 5. Marko Miloš - 4., 88. Habány Roman, 50. Kocka Karol, 60. Miroslav Lukáč ŽK: 55. Saktor Boris, 31. Habány Roman. Pred 80 divákmi rozhodoval Plaško Tomáš a Bielik Šimon.

MIČINÁ: Kleniar- Paľa, Považanec, Marko, Pamel, Prostredný, Štubniak, Saktor, Krnáč Martinec, Lenart

DÚBRAVICA: Gregor- Dvorovenko, Pinka Ľubomír, Makan, Kohút, Mala, Habány, Lukáč Pinka Peter, Krahulec, Kocka

Staré Hory - Jakub 4:1 (0:1)

Domáci mali celý čas hru pod kontrolou, ale paradoxne udreli ako prvý hostia nádherným gólom z 25 metrov. Nakoniec sa však územná prevaha domácich prejavila a štyrmi gólmi v druhom polčase zobrali hosťom akúkoľvek nádej na dobrý výsledok.

Góly: Filip R., Haviar P., Babiak D., Olejár - Jezihorský. L. ŽK: Haviar. Pred 70 divákmi rozhodoval Roupec.

STARÉ HORY: Jarousek- Maďar, Kucbel, Galavda, Kaliský, Debnár, Haviar, Hromada F., Fraňo, Babiak

JAKUB: Adam- Lukacovič, Rysa, Jezihorský, Petrovič, Kmeť, Andrejko, Škvarka, Longauer, Plavec Pilák.

Hronsek - Harmanec 2:5 (0:2)

Hostia boli počas celého zápasu dôraznejší a technickejší domácich zaskočili hneď v 5. minúte keď skóroval Hudáček v priebehu prvého polčasu si vytvorili viaceré šance, ale až po chybe domácej obrany sa im v 42. minuté podarilo zvýšiť Rysom na 2:0. V druhom polčase sa chyby množili a hostia v 50. a 55. minuté Hudáčkom zvýšili na 4:0. domáci v 61. skórovali Struhárikom z pokutového kopu a hostia tiež z pokutového kopu zvýšili na 5:1. Domáci v 69. minúte Kristínom upravili na konečných 2:5. Hostia potvrdili svoje skúsenosti z vysej súťaže a zaslúžene zvíťazili.

Góly: 54. Struharik, 69. Kristin - 4. Hudáček, 45. Rys, 48. Murgaš, 52. Hudáček, 65. Kiedžuch. Pred 50divákmi rozhodoval Zeman.

HRONSEK: Tupý- Snopko Milan, Garaj Peter, Bystrianský Braňo, Magóny Kristián, Piecka, Bystrianský Peter, Sabo (84 Patrik Snopko), Garaj Martin, Pstruhárik,

HARMANEC: Danko- Kohút, Lovás ,Babjak (61. Martiška), Rýs (87 Bíreš), Rečkovič Pavol, Rečkovič Dušan, Hudáček, Kiedžuch, Gregor (82. Rumanovský), Murgaš

Malachov - H. Pršany 5:2 (3:0)

Domáci boli v druhom polčase lepším mužstvom o čom svedčia aj tri strelené góly. Hostia však v druhom polčase zápas nevypustili a snažili sa streliť gól čo sa im aj v 56. minúte podarilo v čase najväčšieho náporu hostí strelili pekné góly Kapusta a Matejka, a tak o zápase bolo rozhodnuté. Hostia v nadstavenom čase upravili výsledok na konečný stav. Napriek tomu, že išlo o derby zápas mal slušnú úroveň.

Góly: 15., 33., 81., Kapusta - 44. Očenáš, 64.Matejka ,56. Ondrek, 90. Trizna. ŽK: Rybarský. Pred 100divákmi rozhodoval Hikker.

MALACHOV: Dvorský- Chmelík, Kučerák, Očenáš, Matoušek (58. Sečkár Radislav), Daniš, Sečkár Róbert, Dobrota, Baranyai (46 Matejka), Kapusta, Dvorský.

H. PRŠANY: Siorec- Murin, Murin Z, Kosák, Trizňa, Brašeň, Rybársky, Rys, Martinec, Murín. P (82 Dobrota), Pejko (46 Ondrek), Kanka.

Riečka - Šalková B 1:3 (1:2)

1. Malachov 1 1 0 0 5:2 3 2. Harmanec 1 1 0 0 5:2 3 3. St. Hory 1 1 0 0 4:1 3 4. Dúbravica 1 1 0 0 4:1 3 5. Podkonice 1 1 0 0 3:0 3 6. Šalková B 1 1 0 0 3:1 3 7. Tajov 1 1 0 0 2:1 3 8. Strelníky 1 0 0 1 1:2 0 9. Riečka 1 0 0 1 1:3 0 10. Hronsek 1 0 0 1 2:5 0 11. H. Pršany 1 0 0 1 2:5 0 12. Mičiná 1 0 0 1 1:4 0 13. Jakub 1 0 0 1 1:4 0 14. Hiadeľ 1 0 0 1 0:3 0

Program 2. kola v sobotu 15. augusta o 16.00: Šalková B - H. Pršany, v nedeľu 16. augusta o 16.00: Harmanec - Malachov, Jakub - Hronsek, Dúbravica - St. Hory, Hiadeľ - Mičiná, Strelníky - Podkonice, Riečka - Tajov.

9. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  10. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania 2 717

Renomovaní slovenskí tvorcovia a obľúbení slovenskí a českí herci. Muž so zajačími ušami je prísľubom kvalitného filmového zážitku. Môžete si ho pozrieť už v regionálnej predpremiére.

(pw) 7 h
Máme záujem nielen naštartovať spoluprácu regionálnych firiem s vedecko-výskumnými subjektami, ale aj akcelerovať budovanie inovačného ekosystému v kraji,“ povedal predseda BBSK Ján Lunter (vpravo).

Pripravené sú inovačné poukážky vo výške od dvetisíc eur až do 15-tisíc eur.

(TS) 9 h
Karatisti sa po dlhšom čase zúčastnili súťaže Pohár SŠŠ v karate.

Banskobystrické CMK si zo súťaže odnieslo 27 medailí.

LL 10 h

V okrese Brezno hrozí prívalová povodeň. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý preto vydal výstrahu prvého stupňa.