Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Pohorelá si asi zariadila prvú kontumáciu

Hneď v úvodnom kole sa Pohorelá postarala a vzruch, keď nepricestovala do Hornej Lehoty a domáci ľahko prídu k trom bodom. Najviac gólov videli v Nemeckej, kde domáci vyhrali nad Šumiacom.

II. trieda B - 1. kolo

D. Lehota - P. Polhora 0:0 (0:0)

Úvod zápasu i celej sezóny nevyšiel domácemu tímu podľa predstáv. V 1. polčase ich hostia predčili poctivou obranou a lepším presingom. Po prestávke sa hra vyrovnala a domáci hrozili čoraz častejšie, ale aj po záverečnom tlaku a obrovskej šanci Hudíka zostal konečný stav bez gólu.

ŽK: Daško - Ružička Michal, Boháčik. ČK: Ružička Michal. Pred 60 divákmi rozhodoval Suchý.

D. LEHOTA: Šteller- Kazár, Krištek (46. Auxt), Hudík R., Štajer (76. Majerík), Bella M. st., Bella M. ml. (61. Daško), Hippík, Hudík M., Žilka, Schrötter.

P. POLHORA: Uriaš- Šipoš, Boháčik, Goceliak, Jargan (46. Donoval), Ružička Michal, Smugala, Vraniak, Goceliak (60. Horňák), Ružička Matúš, Cholvádt.

Polomka - Telgárt 2:0 (1:0)

Domáce mužstvo bolo lepšie, čomu nasvedčuje aj veľké množstvo striel na hosťujúcu bránu, avšak s množstvom nepresností. V 2. polčase domáci predviedli výborný kombinačný futbal, no až v 61. minúte strelili prvý gól a nebyť v 80. minúte strely do tyči, tak by sa výsledok skončil 3:0. Treba poďakovať obom mužstvám za predvedenú hru.

Góly: 15. Kaniak I., 61. Puška. Pred 80 divákmi rozhodoval Godal.

POLOMKA: Bošeľa- Kohút, Berky Marek (65. Pohančaník), Chabada, Bigoda, Kaniak, Potklan, Ďurčík (72. Schwarzbacher), Švidraň (80. Bodák), Berky Miroslav, Puška.

TELGÁRT: Červienka- Černák M., Fujka, Hrčák, Dilik, Lunter M., Krušinský P., Krušinský J., Lunter S., Demčík, Černák P.

Nemecká - Šumiac 4:1 (1:1)

Domáci hráči na ich premiérový zápas v tejto súťaži nastúpili s odhodlaním streliť čo najviac gólov. Keď sa v 15. minúte po peknej akcii dostali do vedenia, zdalo sa, že zápas bude len otázkou výšky skóre. Avšak potom sa počas celého prvého polčasu vniesla na ich nohy zbytočná nervozita. Z veľkého množstva striel takmer všetky mierili vysoko nad bránu. Hostia z ojedinelého útoku dokonca vyrovnali. Aj druhý polčas sa hral len na jednu bránu, ale domáci hráči okrem troch strelených gólov zhodili ešte obrovské množstvo šancí, možno aj na päť zápasov.

Góly: 15. Jablonský, 53. Búda, 75. Kováč, 90. Rosina - 37. Holent. ŽK: Ďuraj M. Pred 120 divákmi rozhodoval Lauer.

NEMECKÁ: Halgaš- Klinčík (61. Šarina), Frčo, Múka, Kováč T., Búda (75. Klinčík A.), Sojak (69. Kováč M.), Rosina, Bartoš, Jablonský, Vančo.

ŠUMIAC: Duraj Maroš - Fujza, Gordan, Holent (75. Chamko), Ševc (29. Ševčák), Melo Matej, Duraj Miroslav, Melo Marek, Kaniarik, Magura, Sarvaš.

9. Pohorelá 1 0 0 1 0:3 0

Program 2. kola v sobotu 15. augusta o 16.00: Telgárt - Nemecká, v nedeľu 16. augusta o 16.00: Pohorelá - Závadka, Šumiac - H. Lehota, D. Lehota - Polomka.