Piatok, 5. marec, 2021 | Meniny má FridrichKrížovkyKrížovky

Uškovičov hetrik predĺžil sériu víťazstiev na tri

Futbalisti banskobystrickej Dukly pokračovali v dobrých výkonoch a ani proti družobnému klubu z F Partner neokúsili trpkosť prehry. Dubnicu zdolali rozdielom, keď už v prvom polčase sa dvomi gólmi zaskvel Dušan Uškovič a v druhom hetrik skompletizoval.

BANSKÁ BYSTRICA. Domáci futbalisti sa od úvodných minút s chuťou pustili do Dubnice a už v 6. min musel brankár hostí Dropčo vyrážať strelu Kuzmu na roh. Potom sa zastreľovali Uškovič a Pečovský po zemi, neboli úspešní. V 20. min Bruško našiel ideálne Uškovičia, ktorý z metra otvoril skóre. O dve minúty musel znovu zasahovať Dropčo po strele Plevu a Kuzmovi zabránil skórovať sklzom pod nohy Ondráš. Hostia vystrelili až v 25. min, no Grendel mieril vysoko nad. Z protiútoku Seye posadil loptu na hlavu Uškoviča, domáci kanonier prehlavičkoval. O chvíľu si to vynahradil. Bruško ho poslal za obranu Dubnice a Uškovič pohodlne obstrelil vybiehajúceho Ďurča. V 36. min Bruško trafil z priameho kopu do náručia Ďurča, Seye trafil vysoko nad a v 39. min Uškovič trafil z uhla žrď. V 43. min mal po Pančíkovom centri na nohe gól Bruško, mieril vedľa poloprázdnej brány.

Po prestávke domáci vedomí si náskoku začali pohodlnejšie, čo využil v 48. min Duga na prvú strelu Dubnice medzi žrde. Bystričania ožili až po desiatich minútach, ale Uškovičova strela išla vedľa. Na druhej strane Luptákov pokus z priameho kopu sa od múra odrazil na roh. No hostia nemali vo svojom strede strelca kvalít Uškoviča. V 65. min mu Pečovský s rozumom posunul loptu a Uškovič po zemi k pravej žrdi prekonal Ďurča. Podobným spôsobom sa mohol presadiť striedajúci Ďuriš v 75. min, jeho strelu zastavila pre zmenu ľavá žrď brány hostí. Záverečné minúty už veľa nepriniesli. Hostia sa síce pokúšali o skorigovanie výsledku, no domáci ich do ničoho poriadneho nepustili, sami sa už do ofenzívy veľmi netlačili.

Hlasy trénerov

Jozef Jankech, Dukla: ,,Bolo to zaslúžené víťazstvo. Okrem začiatku druhého polčasu sme boli jasne lepším tímom. Okrem troch gólov sme nepremenili ďalšie množstvo šancí. Som rád, že podávame dobré výkony a dúfam, že v tomto trende budeme pokračovať. Teší ma strelecká forma Uškoviča, možno mu pomohlo, že na istý čas vypadol zo základnej zostavy."

Ľuboš Nosický, Dubnica: ,,Víťazstvo domácich bolo zaslúžené. Gólový rozdiel zodpovedá dianiu na ihrisku. Dukla dominovala fyzicky, na kvalitu jej kádra nemáme. V drese Dukly hralo päť našich bývalých hráčov a podali veľmi dobrý výkon."

Corgoň liga - 6. kolo

Dukla B. Bystrica - MFK Dubnica 3:0 (2:0)

Góly: 20., 26. a 65. Uškovič. ŽK: Uškovič, Adámik. Rozhodovali: Eperješi - Weiss, Petríček. Divákov: 2 979.

DUKLA: Boroš - M. Turňa (82. Gajdoš), Adámik, Poljovka, Pleva - Seye, Bruško (72. Hučko), Pečovský, M. Pančík - Uškovič, M. Kuzma (66. M. Ďuriš).

DUBNICA: Ďurčo - Obert, Nosek, Ondráš, Duga - Držík - T. Zápotoka, Grendel (77. Vavrík), Šulek (77. Matejov), Lupták - Porázik (61. T. Zápotoka).

Senica - Dunajská Streda 0:1 (0:0). Gól: 87. Homola (vlastný), ŽK: 22. Piroska, 41. Laurinc - 26. Helísek, 33. Adiaba, 64. Majus, rozhodovali: Smolák - R. Sluk, Kubačka, 3299 divákov.

Nitra - Prešov 1:0 (1:0). Gól: 34. Šimončič, ŽK: 89. Kóňa - 66. Pozo, 76. Vršajevič, 81. Farbák, rozhodovali: Šuniar - Csabay, D. Hrčka, 3320 divákov.

Žilina - Ružomberok 1:0 (0:0). Gól: 65. Rilke, ŽK: 66. Rilke, 82. Jež (obaja Žilina), rozhodovali: D. Sedlák - Ružbarský, Košecký, 4655 divákov.

Slovan Bratislava - Petržalka 1:1 (1:1). Góly: 45. Halenár - 33. Hodek, ŽK: 23. Dosoudil - 41. Majtán, ČK: 81. Obžera (Slovan) za faul na Johancsika, rozhodovali: Hriňák - Slyško, Chládek, 4454 divákov.

Poradie strelcov

1. Pavol Masaryk (Slovan), Dušan Uškovič (Banská Bystrica) - 5 gólov.

12. Róbert Pich, Tomáš Bruško, Viktor Pečovský (všetci Banská Bystrica) - 1 gól.

12. Dubnica 6 0 3 3 3:9 3

Program 7. kola v sobotu 22. augusta o 17.30: Ružomberok - Trnava, o 19.30: Dun. Streda - Dukla B. Bystrica, Dubnica - Nitra, v nedeľu 23. augusta o 17.30: Petržalka - Žilina, o 19.30: Prešov - Slovan, Košice - Senica.

1. Si maturant? Vyber si kvalitu a príď študovať pod Zobor!
  2. Študuj ekonómiu na špičkovej škole a odštartuj svoju kariéru!
  3. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tradíciou!
  4. Študuj perspektívne programy!
  5. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
  6. Nové číslo Historickej revue
  7. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
  8. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
  9. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?