Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Bystričania doma len remizovali

Mužstvá nášho regiónu v tretej najvyššej republikovej súsťaži doma neuspeli. Obidva banskobystrické kolektívy len remizovali v domácom prostredí. Viac sa darilo podbrezovskému béčku posilnenému o áčkarov, ktoré vyhralo v Humennom.

II. liga Východ - 3. kolo

Dukla B. Bystrica B - Trebišov 0:0

V prvom polčase Dukla B začala celkom dobre, zatlačila súpera a už v 3. min po rohovom kope bolo opečiatkované brvno bránky hostí. V 10. min Považanec dal z 20 m tesne vedľa a v 35. min nemal šťastie ani Nemec. Do konca prvého polčasu sa hra vyrovnala a prebiehala medzi šestnástkami.

V druhom polčase domáci začali znova tlačiť súpera, no ani po vyložených šanciach, ktoré mal Laksík a v 90. min Snitka nedokázala dať gól. Po dvoch prehrách si Dukla v treťom zápase vypracovala viac šancí a herne sa zlepšila.

ŽK: Hlinka - Topolčák, rozhodoval Hádek, 85 divákov.

Dukla B. Bystrica: Grambličk - Vician, Hlinka, Chmelík, Brašeň, Snitka, Vajda (72. Borbely), Považanec, Laksík (65. Vinčič), Chomístek (46. Gálik), Nemec.

MFK B. Bystrica - Čadca 1:1 (0:0)

Domáce mužstvo po neúspechu v Trebišove, chcelo doma naplno zabodovať. Vytvorilo si aj dostatok gólových príležitostí, ale nedokázalo ich zužitkovať. Hlavne Rožník, mal na svojich kopačkách tri góly, no v rozhodujúcich chvíľach chyboval. Hosťom vyhovoval remízový stav a v 73. min nechala domáca obrana hosťujúceho Šidla prejsť od polky ihriska cez rohovú zástavku až na územie šestnástky, z kadiaľ ľavou nohou prehodil Vyskoča. Domácim sa podarilo vyrovnať v 82.min, keď Kupčík odrazenú loptu z voleja napálil k žrdi a nedal šancu Gavlákovi. Hostia odišli z Rakytoviec spokojní s bodom, naopak domáci sa musia zlepšiť hlavne v koncovke.

Góly: 82. Kupčík - 73. Šidlo. ŽK: Lorinc - Gavlák, Novotný, rozhodoval Cifrík, 390 divákov.

MFK B. Bystrica: Vyskoč - Fojtík, Zátek, Gašpar, Čabala, Sojka (46. Bobrovský), Kupčík, Cimerman, Lörinc, Starší (84. Húšťava), Rožník.

Humenné - ŽP Šport Podbrezová B 0:3 (0:0)

Hostia začali aktívne, často dostávali omladený domáci tím pod paľbu a tlak. Celý prvý polčas neúspešne dobýjali domácu bránku, veľmi blízko ku gólu mal v 19. min. Kožička, ktorý trafil do žrde. Domáci sa len nečinne neprizerali, ale niekoľkokrát aj pohrozili a v prvom polčase to bolo na šance 3:5. Hostia boli po prestávke oveľa efektívnejší. Dve strely na bránku domácich znamenali dva góly. Náskok železiarov poistil striedajúci Nikel, ktorý mal neskôr na kopačke aj štvrtý gól. Posledné slovo mal hosťujúci Podio, ale jeho trestný kop brankár Matkobiš so štastím vyrazil do žrde.

Góly: 49. Juraj Pančík, 62. Kožička, 86. Nikel. ŽK: 30. Baránek, 77. Ovšianik - 25. Podio, 79. Tubonemi, 85. Hanák. Pred 440 divákmi rozhodoval Anguš.

ŽP ŠPORT B: Hanák - P. Turňa, Gajdošík, M. Horváth, Harvilko - J. Pančík, Kožička, Podio, Kočan (62. Rajovič) - Sedliak (75. Nikel), Tubonemi (88. Púchy)

Zvolen - Lipany 1:1 (0:0). 80. Tyčiak - 70. Andraščík, rozhodoval: Marhefka, 250 divákov.

Stará Ľubovňa - Žilina B 1:0 (0:0). 83. Dlugoš, ČK: 89. Hricko (Stará Ľubovňa) po druhej ŽK, rozhodoval: R. Weiss, 275 divákov.

Vranov - Spišská N. Ves 4:1 (3:1), 24. Kulich, 42. Vožný, 45. Baran, 51. Paraska - 6. Standnich, rozhodoval: Mriglot, 480 divákov.

Moldava - Košice B 2:1 (1:0). 36. M. Kováč, 78. M. Seman (z pok. kopu) - 83. M. Kováč (vl. gól), rozhodoval: Havíra, 2500 divákov.

Prešov jun - Poprad 3:2 (2:2). 39. a 66. Pribula, 3. Janes - 11. Maťaš, 38. Monka, rozhodoval: Molitoris, 300 divákov.

16. Košice B 3 0 0 3 1:7 0

Program 4. kola v sobotu 22. augusta o 17.00: Lipany - Trebišov, Poprad - Moldava, Spišská N. Ves - Prešov B, Zvolen - St. Ľubovňa, v nedeľu 23. augusta o 10.30: Košice B - Humenné, Ličartovce, Žilina B - Vranov, o 17.00: Čadca - Dukla B. Bystrica B, Podbrezová B - MFK B. Bystrica.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 291

Bude mať ešte kto do straníckej centrály v Banskej Bystrici - Novom svete chodiť?

Viacerí členovia Kotlebovcov po spore s predsedom zvažujú odchod zo strany.

30m
Starostlivosť o pacientov s ochorením Covid-19 na OAIM - Oddelenie anesteziológie a intenzívnej medicíny v nemocnici v Galante.

Na Slovensku však pribudlo takmer 200 obetí koronavírusu.

1 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.