Nováčik Priechod si poradil aj s Badínom

Nováčik vstúpil do súťaže veľmi dobre. Využil výhodu domáceho prostredia a po Kováčovej zdolal aj Badín, ktorý bol druhý v minulom ročníku. Z vonku si doviezli body Šalková a Balog.

V. liga skupina C - 2. kolo

Kováčová - Selce 2:1 (1:0)

Zápas bol od začiatku viac futbalový, keď sa domáce mužstvo už na začiatku dostalo do vedenia. Následne mali domáci ďalšiu šancu, no na čiare hosťujúci hráč zachránil. Potom sa do šancí dostavali aj hostia, no brankár sa predviedol. V 2. pol domáci hrali iniciativnejsie, z čoho pramenil 2. gól domácich. V 63. min vylúčili domáceho kapitána, čo súper chcel využiť a čiastočne sa im to podarilo, keď znížili, avšak to bolo ich strany nakoniec všetko. V 87. minúte došlo k vylúčeniu hosťujúceho hráča, čím sily vyrovnali.

Góly: 10. Koreň, 53. Gajdoš - 75. Slobodník. ŽK: Gajdoš, Vegh, Bolko M. - Zátroch, Rakyta I. ČK: Vegh - Adam. Rozhodoval Hlaváčik, 250 divákov.

SELCE: Lalík - Matonok P., Pokoš, Dirbák, Rakyta I., Rakyta K., Mořingl , Kupec (26. Zátroch), Túry (46. Kubina 59. Adam), Matonok M.,Slobodník.

Lovča - Šalková 1:2 (1:0)

Zápas začali lepšie domáci, keď už v 12. minúte, po peknej kombinácii, otvoril skóre Magula. V ďalšom priebehu nevyužili svoje šance Paučo a Benča. Hostia ohrozovali domácu bránu v prvom polčase len strelami z väčších vzdialeností. V druhom dejstve využili hráči Šálkovej dve štandartné situácie a otočili stav stretnutia na konečných 2:1.

Góly: 12. Magula - 55. Šimčík, 69. Jančiar. Rozhodoval Fazekaš, 200 divákov.

ŠALKOVÁ: Bella - Chovan, Dobrík Pa., Dobrík Pe., Ratica, Pilko, Baran, Jančiar, Šimčík . Bursa (70. Paršo), Repčín Ma. (46. Macko), Najdek M. (57. Tuček).

Pliešovce - Č. Balog 2:3 (2:0)

Hostia pokracovali v nepresvedcivych vykonoch minulej sezony na superovych ihrsikach. Po skolackych chybach v obrane prehravali v 38. minute uz 2:0. Domacio este okrem golov nastrelili 3x kontrukciu brany. Po raznom dohovore cez polcasovu prestavku hostia skore otocili a v 93. minute Milošom Bábeľom strelili vitazny gol.

Góly: 52. M. Gašperan, 58. M. Medveď, 90+ M. Babeľa. ŽK: M. Rusnák, Pančík, P. Pečovský. Pred 200 divákmi rozhodoval Juraj Chrien.

Č. BALOG: P. Muller, Pečovský, Kostelný (40. M. Medveď), T. Medveď (74. Pančík), Rusnák, Auxt, Šavlík, Motyčka, Gašperan (80. Babeľa), P. Turňa, M. Daxner.

Žarnovica - Sásová 2:1 (1:1)

Domáci po ojedinelej akcii otvorili skoré. Hostia odpovedali zvýšeným dôrazom a aktivitou, čoho výsledkom bolo vyrovnanie do konca prvého polčasu. V druhom polčase pokračovali hostia v aktivite a po sérii 3 nepremenených šancí zákonite prišiel trest, keď domáci pekným gólom priklonili misky váh na svoju stranu. Od tohto momentu prebiehal na ihrisku boj, pričom obe mužstvá sa snažili rozhodnúť. Na piatologovú úroveň veľmi dobrý zápas. Zaslúženejšia by bola remíza. K nervozite zápasu prispeli aj rozhodcovia svojím výstupom.

Góly: 45. Kentoš. ŽK: Dubovický, Striežový.Pred 100 divákmi rozhodoval.

SÁSOVÁ: Slobodník- Striežovský, Kurčík, Gibala (55. Terem), Turčan, Kentoš, Kováč, Šeliga, Výlupok, Dubovický, Vidiečan.

Lutila - Hrochoť 2:1 (1:0)

Vyrovnané stretnutie a rýchla hra z oboch strán. Domáci sa v prvom polčase ujali vedenia gólom Šarköziho. V druhej polovici sa hosťom podarilo vyrovnať. O zisku troch bodov pre Lutilu rozhodol Radko Kanina krásnou krížnou strelou.

Góly: 67. D. Škamla. ŽK: Poliak, Dorotovič, Selecký. Pred divákmi rozhodoval Ľ. Dado.

HROCHOŤ: M. Mikloš- D. Priadka, P. Považanec, R. Dorotovič, J. Michálik, M. Považanec, J. Dorotovič, V. Poliak, D. Škamla, S. Selecký.

Kremnica - Radvaň 1:1 (0:0)

V prvom polčase bola hra vyrovnaná a mužstvá sa len "oťukávali". V druhom dejstve začali domáci miernym tlakom. V 50. minúte založili ukážkovú akciu a po centri z pravej strany skóroval hlavou Žiarny. V 51. minúte zahrávali hostia priamy kop, ale tesne minuli bránu. O päť minúte neskôr prešiel Mazúr sám cez polovicu ihriska, ale v koncovke mu chýbali sily a tesne minul bránu. V 67. minúte vylúčil rozhodca za nešportové správanie hráča hostí. V 69. minúte Daubner dôsledne sledoval loptu, vypichol ju súperovi, ale jeho strelu vytlačil hosťujúci brankár na roh. Vylúčenie bolo aj na strane domácich. V 76. minúte išiel pod sprchy domáci kapitán Urgela a z následného priameho kopu Radvaň vyrovnala. Domáci zatlačili, Žiarny potiahol loptu po ľavej strane, vrátil ju na 16-tku, Bíreš však tesne minul. V 89. minúte sa do dobrej šance dostal Mazúr, ktorý však netrafil bránu.

Góly: 49. Mazúr - 76. Orság. ŽK: Lupták. ČK: Urgela - Zlevski. 220 divákov

RADVAŇ: Filadelfi- Orság, Porubský, Tkažupa, Čipčala, Maďar, Kulišiak, Bednár (90. Bajdiš), Ševčík, Zlecski, Gašparík (55. Kore).

Priechod - Badín 1:0 (1:0)

Bol to zápas v ktorom prevládala taktika nad futbalovým umením. Od úvodného hvizdu obe mužstvá hrali zo zabezpečenej obrany s úmyslom nedostať gól, ale ohrozovať súperovu bránu z rýchlych protiútokov. V 30. minúte sa domáci ujali vedenia po rohovom kope, keď hosťujúci hráč odhlavičkoval loptu na nohu domáceho Štelcla a ten spoza 16-ky prízemnou strelou k tyči nedal šancu hosťujúcemu gólmanovi. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, útoky sa striedali na oboch stranách, ktoré viac-menej končili pred 16-kou súperovej brány.

Góly: 30. Štelco. ŽK: Štelco, Chaban - Pánik.Pred 220 divákmi rozhodoval Baka.

PRIECHOD: Chromek- Mesík, Homola, Babjak, Ružbacký, Ivanič, Štelco (70. Náčik), Chaban, Považan (60. Šulaj), Oboril (90. Heric), Budaj.

BADÍN: Kubajda- Janík (75. Sovák), Gregor, Kollár, Bikacz, Selecký, Topercer (58. Giertl), Hrnčíř, Lešták, Pánik, Homola.

14. Lovča 2 0 0 2 2:8 0

Program 3. kola sobotu 22. augusta o 16.00: Radvaň - Priechod, 19.30: Šalková - Pliešovce, v nedeľu 23. augusta o 16.00: Badín - Kováčová, Hrochoť - Kremnica, Sásová - Lutila, Č. Balog - Žarnovica, Selce - Lovča.

Autor: jgr, ksi