Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Slovenská Ľupča pokračuje vo víťaznom ťažení

V najvyššej oblastnej súťaži tiež ostala iba dvojica tímov s plným počtom bodov. Jasenie a Slovenská Ľupča už síce nepredviedli taký gólostroj ako v minulom kole, ale dôležité je víťazstvo. Na druhom konci sú Poniky a Braväcovo bez bodu.

I. trieda

Jasenie - Medzibrod 2:1 (1:1)

Nováčik súťaže prišiel do Jasenia veľmi sebavedomo a tomu aj podriadil svoju hru. Hostia išli do každej lopty a žiadna akcia pre nich nebola stratená. Domáci boli spočiatku zaskočení, no postupne sa dostali ku svojej hre, dostali sa aj do vedenia v 24. minúte z penalty za faul na prienik Malčeka, no v zapäli stratili vedenie po prudkej strele, ktorú domáci brankár vyrazil, no obrancovia neustrážili Huťku Miroslava, ktorý vyrovnal stav zápasu. Takto skončil ja 1. polčas. V 2. polčase sa hra podobala tej z 1. polčasu a domáci po ďalšom faule v pokutovom území v 62. min išli opäť do vedenia a toto už z rúk nepustili do konca zápasu a zaslúžene zvíťazili nad dosť nepríjemným súperom.

Góly: 24., 62.Veľký (11 m) - 25. Huťka M. ŽK: Mrnik, Weisenbacher J., Veľký - Kajda, Haviar R., Huťka Martin, Sokol P. Pred 200 divákmi rozhodoval Blaško.

JASENIE: Havran- Sekáč, Kordík, Bukovec, Gaboň, Veľký (66. Kochan), Demeter (80. Lupták), Mrnik (46. Černák), Weisenbacher J., Weisenbacher H., Malček.

MEDZIBROD: Kajda- Huťka Miroslav, Huťka Ján (30. Chrastina), Sokol, Smida, Huťka Martin, Prievalský, Haviar R., Gregor, Sokol P., Haviar P.

Osrblie - Michalová 3:0 (0:0)

Domáci v prvých desiatich minútach uzavreli súpera, vytvárali si veľa šancí no nedokázali ich premeniť. Súper pohrozil len raz, no ani im sa šancu zúžitkovať nepodarilo. V 2. polčase sa domáci ujali vedenia z priameho kopu, ktorý peknou strelou premenil Fedor. Domáci pokračovali v nátlakovej hre, z čoho vyústil ďalší gól Žilíka. Potom rozhodca nezmyselne nariadil penaltu, no hostia ju nedokázali premeniť. Nakoniec 2 minúty pred koncom stretnutia upravil na konečných 3:0 Štulajter M.

Góly: 50. Fedor, 51. Źilík, 88. Štulajter M. ŽK: Lapin. ČK: Lapin. Pred 200 divákmi rozhodoval Majer.

OSRBLIE: Pacera M- Kupec (68. Vetrák), Baran, Nemčok, Trnik, Hanzlovič, Fedor, Čutka (83. Trangoš), Pacera, Štulajter, Žilík.

MICHALOVÁ: Muránsky - Vraniak, Krupa M., Berčík, Goceliak (58. Kupec M.), Makový, Kupec J., Krupa M. ml., Kučerák, Suja-Pumel, Lapin

Braväcovo - Mýto 1:2 (0:2)

Domáci začali stretnutie veľkým náporom, už v 1. minúte nastrelili brvno, o minútu nato brankár hostí zneškodnil ďalšiu tutovku. Po šanciach domácich prišli dve šance hostí a vo vyrovnanom zápase nastal zvrat, keď v 25. minúte hl. rozhodca odpískal vymyslený pokutový kop v prospech hostí, čím úplne ovplyvnil stretnutie, a tak si hostia odniesli najtesnejšie víťazstvo.

Góly: 86. Lupták - 28. Kleskeň (11 m), 30. Smola. ŽK: Srnka - piliar, Nikel. Pred 150 divákmi rozhodoval Roupec.

BRAVÄCOVO: Pôbiš- Gašperan, Turan (73. Ambróz), Krajan, Koľaj, Švančara (63. Nemčok), Srnka, Brenkus, Bubelíny (73. Šperka), Ľupták, Zelenčík.

MÝTO: Jurina- Húsenica, Danove (90. Medveď), Giertl, Botoš, Piliar (62. Kurek), Makuša, Nikel, Matula, Kleskeň, Smola (61. Kochan).

Poniky - Sl. Ľupča 1:3 (0:1)

V 1. polčase sa hostia z ojedinelej šance dostali do vedenia. Domáci sa snažili o vyrovnanie, no svoje šance zahadzovali. V 2. polčase po vylúčení domáceho hráča sa domáci snažili o zvrat v stretnutí, podrelo sa im vyrovnať a hostia začali len brániť. Až v posledných 10 minútach hostia z protiútokov rozhodli o výsledku.

Góly: 72. Karkalík - 8. Hermánek, 81. Sandány, 90. Urbančok J. ŽK: Kolenička, Mišečka - Hermánek. ČK: Mišečka. Pred 250 divákmi rozhodoval Kučera

PONIKY: Kolenička - Maľa J., Karkalík, Potkan, Vojtek, Halama, Kíšik (82. Trnka), Hakel (87. Bračo), Klementis, Madoš J. (46. Mišečka M.), Maľa V.

SL. ĽUPČA: Źokovan- Svetlík, Mackovič, Holéczy, Urbančok, Oravec (46. Lupták), Hermánek (84. Bravčok), Sandány, Majer, Lakomčík, Vaník

Heľpa - Lučatín 3:2 (1:1)

Bolo to rýchle stretnutie z oboch strán. V 1. polčase boli domáci lepším mužstvom, vypracovali si niekoľko gólových príležitostí, ktorá však nepremenili. Z náhodného protiútoku hostia v 45. minúte do šatne vyrovnali, čím sa domácim začínal 2. polčas o to horšie. Avšak po peknej akcii Kána s Jánošíkom, prvý menovaný strhol vedenie na domácu stranu. O 10 minút nato hostia znovu vyrovnali po chybe v domácej obrane. Spravodlivosť sa však nakoniec priklonila na stranu domácich, ktorí viac bojovali. Víťazstvo je teda zaslúžené.

Góly: 16. Jánošík, 49. Kán, 80. Oravkin - 45. Garaj, 61. Turčan

ŽK: Mokroš

Pred 150 divákmi rozhodoval Mišány

HEĽPA: Bulava- Oravkin, Kukuľa, Ďurajda, Takácz, Púplava (90. Malík), Hyriak, Riapoš, Kán, Siman (46. Koštál), Jánošík (68. Vinič)

LUČATÍN: Citara- Uhrík, Mokroš, Hruška, Sedliak M., Turčan (71. Urva), Lamper, Sedliak J. (71. Čief), Hraško, Majoroš (90. Šišiak), Garaj

T. Č. Balog - Beňuš 3:0 (2:0)

V priemernom zápase, za pekného počasia sa zrodilo zaslúžené víťazstvo domácich.

Góly: 12. Śtulajter R., 36. Kliment, 87. Švantner T.

Pred 200 divákmi rozhodoval Kridoň

T. Č. BALOG: Medveď- Švantner S., Budovec, Kováčik, Pečovský (78. Pančík), Kvietok, Sitarčík (68. Auxt), Turňa, Štulajter R., Kliment (46. Štulajter P.), Śvantner T.

BEŇUŠ: Kupec- Plieštik, Figľuš, Kňazík (59. Ábel), Hálka, Zelený, Kováčik, Berčík, Sarvaš, Vozár, Šperka

Baláže - Hronec 4:2 (2:1)

Domáce mužstvo chcelo odčiniť prehru po 1. kole, čo sa im už od úvodu darilo, keď v ôsmej minúte strelili prvý gól. Do polčasu padli ešte 2 góly na oboch stranách. V 2. polčase domáci pridali tretí gól a hostia síce ešte zdramatizovali vývoj zápasu, ale domáci pridali štvrtý gól a zaslúžene vyhrali.

Góly: 8., 33. Rusko, 57., 86. Kenický - 21. Cibuľa, 67. Pišoja

ŽK: Mesík, Rusko - Janko

Pred 50 divákmi rozhodoval Poláček.

BALÁŽE: Kostiviar- Jablonovský, Slobodník, Mesík, Čunderlík, Heric, Chaban, Kenický, Dian, Karcel (50. Latinák), Rusko

HRONEC: Radovič, Frimm, Kučerák, Janko, Václavík, Cibuľa, Pilliar, Šnejt, Boroš (46. Gromus), Pišoja, Náter.

1. S. Lupča 2 2 0 0 11:1 6 2. Jasenie 2 2 0 0 7:1 6 3. Osrblie 2 1 1 0 4:1 4 4. Č. Balog 2 1 1 0 4:1 4 5. Mýto 2 1 1 0 3:2 4 6. Lučatín 2 1 0 1 4:3 3 7. Heľpa 2 1 0 1 3:4 3 8. Beňuš 2 1 0 1 2:3 3 9. Baláže 2 1 0 1 4:7 3 10. Medzibrod 2 0 1 1 2:3 1 11. Hronec 2 0 1 1 3:5 1 12. Michalová 2 0 1 1 1:4 1 13. Poniky 2 0 0 2 1:5 0 14. Braväcovo 2 0 0 2 1:10 0

Program 3. kolav nedeľu 23. augusta o 16.00: Hronec - Jasenie, Beňuš - Baláže, Lučatín - T. Č. Balog, S. Ľupča - Heľpa, Mýto - Poniky, Michalová - Braväcovo, Medzibrod - Osrblie.

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  2. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  3. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  4. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Dali by ste dieťaťu cigaretu? Mnohí áno

Dali by ste dieťaťu cigaretu, ak by si ju vypýtalo? Väčšina z nás áno. Dokumentuje to sociálny experiment a mystery shopping, ktoré zastrešila vzdelávacia iniciatíva NA VEKU ZÁLEŽÍ.

Blíži sa k nám arktický vzduch, k najchladnejším bude patriť náš región

Pre okresy Banská Bystrica a Brezno platí výstraha druhého stupňa, teploty môžu klesať až na mínus 22 stupňov.

Komunitné testovanie v Banskej Bystrici: 8 459 otestovaných, 72 pozitívnych

Odborníci sa zhodli, že komunitné testovanie zamestnancov z okresu Banská Bystrica malo význam.