Utorok, 16. august, 2022 | Meniny má Leonard

Slovenská Ľupča pokračuje vo víťaznom ťažení

V najvyššej oblastnej súťaži tiež ostala iba dvojica tímov s plným počtom bodov. Jasenie a Slovenská Ľupča už síce nepredviedli taký gólostroj ako v minulom kole, ale dôležité je víťazstvo. Na druhom konci sú Poniky a Braväcovo bez bodu.

I. trieda

Jasenie - Medzibrod 2:1 (1:1)

Nováčik súťaže prišiel do Jasenia veľmi sebavedomo a tomu aj podriadil svoju hru. Hostia išli do každej lopty a žiadna akcia pre nich nebola stratená. Domáci boli spočiatku zaskočení, no postupne sa dostali ku svojej hre, dostali sa aj do vedenia v 24. minúte z penalty za faul na prienik Malčeka, no v zapäli stratili vedenie po prudkej strele, ktorú domáci brankár vyrazil, no obrancovia neustrážili Huťku Miroslava, ktorý vyrovnal stav zápasu. Takto skončil ja 1. polčas. V 2. polčase sa hra podobala tej z 1. polčasu a domáci po ďalšom faule v pokutovom území v 62. min išli opäť do vedenia a toto už z rúk nepustili do konca zápasu a zaslúžene zvíťazili nad dosť nepríjemným súperom.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 24., 62.Veľký (11 m) - 25. Huťka M. ŽK: Mrnik, Weisenbacher J., Veľký - Kajda, Haviar R., Huťka Martin, Sokol P. Pred 200 divákmi rozhodoval Blaško.

JASENIE: Havran- Sekáč, Kordík, Bukovec, Gaboň, Veľký (66. Kochan), Demeter (80. Lupták), Mrnik (46. Černák), Weisenbacher J., Weisenbacher H., Malček.

MEDZIBROD: Kajda- Huťka Miroslav, Huťka Ján (30. Chrastina), Sokol, Smida, Huťka Martin, Prievalský, Haviar R., Gregor, Sokol P., Haviar P.

Osrblie - Michalová 3:0 (0:0)

Domáci v prvých desiatich minútach uzavreli súpera, vytvárali si veľa šancí no nedokázali ich premeniť. Súper pohrozil len raz, no ani im sa šancu zúžitkovať nepodarilo. V 2. polčase sa domáci ujali vedenia z priameho kopu, ktorý peknou strelou premenil Fedor. Domáci pokračovali v nátlakovej hre, z čoho vyústil ďalší gól Žilíka. Potom rozhodca nezmyselne nariadil penaltu, no hostia ju nedokázali premeniť. Nakoniec 2 minúty pred koncom stretnutia upravil na konečných 3:0 Štulajter M.

Góly: 50. Fedor, 51. Źilík, 88. Štulajter M. ŽK: Lapin. ČK: Lapin. Pred 200 divákmi rozhodoval Majer.

OSRBLIE: Pacera M- Kupec (68. Vetrák), Baran, Nemčok, Trnik, Hanzlovič, Fedor, Čutka (83. Trangoš), Pacera, Štulajter, Žilík.

MICHALOVÁ: Muránsky - Vraniak, Krupa M., Berčík, Goceliak (58. Kupec M.), Makový, Kupec J., Krupa M. ml., Kučerák, Suja-Pumel, Lapin

Braväcovo - Mýto 1:2 (0:2)

Domáci začali stretnutie veľkým náporom, už v 1. minúte nastrelili brvno, o minútu nato brankár hostí zneškodnil ďalšiu tutovku. Po šanciach domácich prišli dve šance hostí a vo vyrovnanom zápase nastal zvrat, keď v 25. minúte hl. rozhodca odpískal vymyslený pokutový kop v prospech hostí, čím úplne ovplyvnil stretnutie, a tak si hostia odniesli najtesnejšie víťazstvo.

Góly: 86. Lupták - 28. Kleskeň (11 m), 30. Smola. ŽK: Srnka - piliar, Nikel. Pred 150 divákmi rozhodoval Roupec.

BRAVÄCOVO: Pôbiš- Gašperan, Turan (73. Ambróz), Krajan, Koľaj, Švančara (63. Nemčok), Srnka, Brenkus, Bubelíny (73. Šperka), Ľupták, Zelenčík.

MÝTO: Jurina- Húsenica, Danove (90. Medveď), Giertl, Botoš, Piliar (62. Kurek), Makuša, Nikel, Matula, Kleskeň, Smola (61. Kochan).

Poniky - Sl. Ľupča 1:3 (0:1)

V 1. polčase sa hostia z ojedinelej šance dostali do vedenia. Domáci sa snažili o vyrovnanie, no svoje šance zahadzovali. V 2. polčase po vylúčení domáceho hráča sa domáci snažili o zvrat v stretnutí, podrelo sa im vyrovnať a hostia začali len brániť. Až v posledných 10 minútach hostia z protiútokov rozhodli o výsledku.

Góly: 72. Karkalík - 8. Hermánek, 81. Sandány, 90. Urbančok J. ŽK: Kolenička, Mišečka - Hermánek. ČK: Mišečka. Pred 250 divákmi rozhodoval Kučera

PONIKY: Kolenička - Maľa J., Karkalík, Potkan, Vojtek, Halama, Kíšik (82. Trnka), Hakel (87. Bračo), Klementis, Madoš J. (46. Mišečka M.), Maľa V.

SL. ĽUPČA: Źokovan- Svetlík, Mackovič, Holéczy, Urbančok, Oravec (46. Lupták), Hermánek (84. Bravčok), Sandány, Majer, Lakomčík, Vaník

Heľpa - Lučatín 3:2 (1:1)

Bolo to rýchle stretnutie z oboch strán. V 1. polčase boli domáci lepším mužstvom, vypracovali si niekoľko gólových príležitostí, ktorá však nepremenili. Z náhodného protiútoku hostia v 45. minúte do šatne vyrovnali, čím sa domácim začínal 2. polčas o to horšie. Avšak po peknej akcii Kána s Jánošíkom, prvý menovaný strhol vedenie na domácu stranu. O 10 minút nato hostia znovu vyrovnali po chybe v domácej obrane. Spravodlivosť sa však nakoniec priklonila na stranu domácich, ktorí viac bojovali. Víťazstvo je teda zaslúžené.

Góly: 16. Jánošík, 49. Kán, 80. Oravkin - 45. Garaj, 61. Turčan

ŽK: Mokroš

Pred 150 divákmi rozhodoval Mišány

HEĽPA: Bulava- Oravkin, Kukuľa, Ďurajda, Takácz, Púplava (90. Malík), Hyriak, Riapoš, Kán, Siman (46. Koštál), Jánošík (68. Vinič)

LUČATÍN: Citara- Uhrík, Mokroš, Hruška, Sedliak M., Turčan (71. Urva), Lamper, Sedliak J. (71. Čief), Hraško, Majoroš (90. Šišiak), Garaj

T. Č. Balog - Beňuš 3:0 (2:0)

V priemernom zápase, za pekného počasia sa zrodilo zaslúžené víťazstvo domácich.

Góly: 12. Śtulajter R., 36. Kliment, 87. Švantner T.

Pred 200 divákmi rozhodoval Kridoň

T. Č. BALOG: Medveď- Švantner S., Budovec, Kováčik, Pečovský (78. Pančík), Kvietok, Sitarčík (68. Auxt), Turňa, Štulajter R., Kliment (46. Štulajter P.), Śvantner T.

BEŇUŠ: Kupec- Plieštik, Figľuš, Kňazík (59. Ábel), Hálka, Zelený, Kováčik, Berčík, Sarvaš, Vozár, Šperka

Baláže - Hronec 4:2 (2:1)

Domáce mužstvo chcelo odčiniť prehru po 1. kole, čo sa im už od úvodu darilo, keď v ôsmej minúte strelili prvý gól. Do polčasu padli ešte 2 góly na oboch stranách. V 2. polčase domáci pridali tretí gól a hostia síce ešte zdramatizovali vývoj zápasu, ale domáci pridali štvrtý gól a zaslúžene vyhrali.

Góly: 8., 33. Rusko, 57., 86. Kenický - 21. Cibuľa, 67. Pišoja

ŽK: Mesík, Rusko - Janko

Pred 50 divákmi rozhodoval Poláček.

BALÁŽE: Kostiviar- Jablonovský, Slobodník, Mesík, Čunderlík, Heric, Chaban, Kenický, Dian, Karcel (50. Latinák), Rusko

HRONEC: Radovič, Frimm, Kučerák, Janko, Václavík, Cibuľa, Pilliar, Šnejt, Boroš (46. Gromus), Pišoja, Náter.

1. S. Lupča 2 2 0 0 11:1 6 2. Jasenie 2 2 0 0 7:1 6 3. Osrblie 2 1 1 0 4:1 4 4. Č. Balog 2 1 1 0 4:1 4 5. Mýto 2 1 1 0 3:2 4 6. Lučatín 2 1 0 1 4:3 3 7. Heľpa 2 1 0 1 3:4 3 8. Beňuš 2 1 0 1 2:3 3 9. Baláže 2 1 0 1 4:7 3 10. Medzibrod 2 0 1 1 2:3 1 11. Hronec 2 0 1 1 3:5 1 12. Michalová 2 0 1 1 1:4 1 13. Poniky 2 0 0 2 1:5 0 14. Braväcovo 2 0 0 2 1:10 0

Program 3. kolav nedeľu 23. augusta o 16.00: Hronec - Jasenie, Beňuš - Baláže, Lučatín - T. Č. Balog, S. Ľupča - Heľpa, Mýto - Poniky, Michalová - Braväcovo, Medzibrod - Osrblie.