Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Dukla znovu vyhrala, v Dunajskej Strede

Banskobystrickí futbalisti pokračujú na víťaznej vlne. V tejto sezóne ešte neprehrali, naopak už v štvrtom stretnutí za sebou vyhrali a brankár Boroš si udržal čisté konto už vyše 370 minút.

DUNAJSKÁ STREDA. Napriek daždivému počasiu sa hral na Žitnom ostrove veľmi svižný a okulahodiaci futbal. Už v 6. min mohla Banská Bystrica vyhrávať 2:0. Najprv v úvodnej minúte po Majusovom zaváhaní unikol na pravom krídle Marek Kuzma, pripravil šancu Uškovičovi, ale ten minul zblízka ľavý horný roh bránky domácich. V 6. min rýchlonohý Seye zobral loptu Majusovi, no Bruško v páde len opečiatkoval žrď Novotovej svätyne. Domáci odpovedali Nikoličovou šancou, tú však zabrzdila zdvihnutá zastávka asistenta hlavného rozhodcu. V 25. min Hassan po šikovnej kľučke naservíroval presný center na NďKendovu hlavu, ale brankár Boroš bol pripravený. V 26. min sa zranil špílmacher DAC-u Halimi a nahradila ho rakúska posila Dunajskostredčanov Richard Wemmer. O päť minút neskôr po šikovnej prihrávke Seyeho oklamal Uškovič pohybom Majusa, pustil do tutovky Bruška a ten nedal prízemnou strelou šancu Jánovi Novotovi - 0:1. Do polčasovej prestávky zaujala ešte strela Hassana z dvadsaťmetrovej vzdialenosti.

Druhý polčas sa odohral prakticky len pred hosťujúcim brankárom Borošom. Banskobystričania vyčkávali na brejkové príležitosti a táto taktika, aj keď s veľkou dávkou šťastia, sa im vyplatila. Najprv v 56. min najlepší strelec domácich Koejoe takmer prekonal Boroša, ten však vytiahol vynikajúci reflexívny zákrok. O štyri minúty sa NKendo rútil na hosťujúceho brankára, no trafil len vybiehajúceho Boroša. Hostia využili tretie zaváhanie litovského legionára Majusa v zápase, ktorý miesto taktického faulu na polovici ihriska, pustil striedajúceho Ďuriša do protiútoku. Ten ponúkol loptu nezištne Pečovskému a pre najlepšieho hráča zápasu nebol v 77. min problém upraviť popod Novotu na konečných 2:0 v prospech Banskej Bystrice.

Hlasy trénerov

Kurt Garger, Dun. Streda: ,,Som prekvapený výborným tempom zápasu. Stretnutie bolo skvelé, hralo sa z jednej strany na druhú. V zápase nám horela naša ľavá strana, čo súper potrestal. Po zmene strán sme si vytvorili tlak. V dôležitých, vyrovnaných zápasoch, ako bol ten dnešný, musíme využiť takú šancu, akú mal NKendo. Prehrali sme aj preto, že sme nemali trochu šťastia."

Jozech Jankech, Dukla: ,,Bol to veľmi slušný, obojstranne útočný zápas. Už v úvode sme mohli dvakrát skórovať. Podarilo sa nám potrestať chybu domácich. Po zmene strán sa Dunajskostredčania snažili urobiť niečo s výsledkom. Dostali sme sa pod tlak. Čakali sme na brejky a to sa nám vyplatilo. Som spokojný s výkonom nášho mužstva. Na každom poste v kádri je vyrovnaná konkurencia a to sa prejavuje ako na hre jednotlivcov, tak aj v hre celého kolektívu."

Corgoň liga - 7. kolo

Dunajská Streda - Dukla B. Bystrica 0:2 (0:1)

Góly: 31. Bruško, 77. Pečovský, ŽK: 30. Pečovský (B. Bystrica), rozhodovali: Pavlík - Csabay, T. Somoláni, 6100 divákov.

D. STREDA: Ján Novota - Nikolič (79. Bognár), Adiaba, Majus, Kazlauskas - Helísek, Boya, Halimi (26. Wemmer), Hassan (61. Speranza) - Koejoe, N Kendo.

DUKLA: Boroš - Pleva, Poljovka, Adámik, Savič - Seye (85. Pich), Bruško (70. Hučko), Pečovský, M. Pančík ml. - Marek Kuzma, Uškovič (62. Michal Ďuriš).

Ružomberok - Spartak Trnava 2:1 (0:1). 57. a 79. Ďubek - 39. Kožuch, ŽK: 28. Sivčevič, 38. Lačný, 90.+ P. Penksa - 8. P. Ďuriš, 10. Ľ. Bernáth, 75. Kralj, 82. Doležaj, ČK: 77. J. Kotula (Trnava) za kopnutie protihráča, rozhodovali: Chmura - Laskovský, E. Weiss, 3621 divákov.

Dubnica - Nitra 3:0 (1:0). 34. M. Filo ml., 63. Nosek, 82. Kiška, ŽK: 58. Kaspřák, 68. Áč (obaja Nitra), rozhodovali: Horváth - Mókoš, Kubica, 2870 divákov.

Poradie strelcov

1. Pavol Masaryk (Slovan), Dušan Uškovič (Banská Bystrica), Ján Novák (Košice) - 5 gólov,

9. Tomáš Bruško, Viktor Pečovský - 2 góly,

19. Róbert Pich (všetci Banská Bystrica) - 1 gól.

12. Prešov 6 1 1 4 3:8 4

Program 8. kola v sobotu 29. augusta o 16.00: Senica - Dukla B. Bystrica, o 19.30: Trnava - Petržalka, v nedeľu 30. augusta o 19.30: Košice - Ružomberok, Slovan Bratislava - Dubnica, Žilina - Prešov, Nitra - D. Streda.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 825

Registračný formulár je otvorený aj počas celého dnešného dňa.

1 h

Skríningové testovanie bude v Banskej Bystrici pokračovať zajtra.

Antigénové testovanie na koronavírus.

Niektoré obce nášho regiónu testujú na nezvyčajných miestach. Napríklad v horehronskej obci Beňuš sa testuje v dome smútku.

Testovanie v základnej škole na Radvanskej.

Mesto zverejnilo prvé priebežné čísla zo skríningového testovania.