Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Slovenská Ľupča mala strelecký deň

Na čele bez straty bodu je už len Slovenská Ľupča, ktorá doslova rozprášila Heľpu 9:0. Naopak Jasenie muselo prehltnúť horkú pilulku po remíze v Hronci. Cenné body si priviezli Baláže z Beňuša.

I. trieda - 3. kolo

Hronec - Jasenie 1:1 (1:1)

Hostia potvrdili, že ich hra v tejto sezóne je dobrá. Hráči Hronca sa im však ich bojovnosťou vyrovnali. Domáci išli do vedenia v 30. minúte, ale hostia krátko na to vyrovnali po strele Šnejta. Najväčšia šanca domácich bola v 35. minúte, ale brankár hostí ich zachránil od istého gólu. Dobré stretnutie nezvládol hlavný rozhodca, ktorý vniesol do zápasu zbytočnú nervozitu

Góly: 31. Šnejt - 40. Wisenbacher H. ŽK: Janko, Piliar. ČK: Janko. Pred 180 divákmi rozhodoval Kubančík.

HRONEC: Radovič- Frimm, Kučerák, Janko, Václavík (75. Ridzoň), Cibuľa, Piliar (63. Boroš), Šnejt, Gromus (49. Meškan), Pišoja, Náther.

JASENIE: Havran- Sekáč, Veľký (78. Parobek), Bukovec M., Kordík, Bukovec P., Weisenbacher J., Malček, Mrnik (85. Ľupták), Weisenbacher H., Gaboň (55. Černák).

Lučatín - T. Č. Balog 1:0 (1:0)

Pekné počasie, kvalitný terén, vyrovnaná hra oboch mužstiev a kvalitný výkon rozhodcov, tak možno charakterizovať priebeh stretnutia. V 1. polčase predviedli mužstvá útočnú hru zo zabezpečenej obrany a len vďaka zbrklosti útočníkov a výborným výkonom brankárov, góly nepadali. V 2. polčase mali viac z hry hostia, ale nedokázali streliť gól. Osudnou sa pre hostí stala 18. minúta, keď malú domov vystihol Turčan a gólom potrestal obranu hostí. Za predvedený výkon by bola remíza spravodlivejšia.

Góly: 18. Turčan. ŽK: Uhrík.Pred 150 divákmi rozhodoval Kosec.

LUČATÍN: Citara- Uhrík, Hruška Ľ., Mokroš, Lamper, Turčan (78. Hruška I.), Majoroš, Hraško, Sedliak M., Garaj, Prostredný.

T. Č. BALOG: Medveď- Sitarčík, Štulajter R., Budovec, Turňa, Štulajter P., Švantner , Kliment, Pečovský (79. Pančík), Potkány, Švantner T.

Sl. Ľupča - Heľpa 9:0 (4:0)

Akonáhle domáci otvorili skóre sa v duchu niesla otázka, koľko gólov padne. Hetrikom sa zaskvel skvele hrajúci Holéczy, ale pochvalu si za predvedený výkon zaslúžia všetci hráči domácich.

Góly: 26. Urbančok, 36., 53., 55. Holéczy, 45., 46. Oravec, 65. Bravčok, 81. Sandány S., 7. Hermánek. ŽK: Kán.Pred 60 divákmi rozhodoval Zeman.

SL. ĽUPČA: Žokovan- Svetlík, Mačkovič, Holéczy, Urbačok, Oravec, Lupták, Hermánek, Sandány M. (62. Lakomčík M.), Majer (76. Sandány S.), Manik D. (62. Bravčok).

HEĽPA: Malík- Oravkin, Takáč, Ďurajda J., Hiriak, Púplava, Jánošík (62. Kukuľa), Riapoš R., Mak, Kán, Riapoš M. (46. Ginič).

Mýto - Poniky 1:1 (0:0)

V zápase priemernej úrovne sa hostia ujali po chybe domácej obrany vedenia. Domáci zvýšeným tlakom však vyrovnali stav stretnutia na konečných 1:1.

Góly: 86. Daniš - 74. Halama.Pred 40 divákmi rozhodoval Lauer.

MÝTO: Jurina- Húsenica, Danove, Giertl, Kršačok, Piliar, Makuša (46. Daniš), Nikel, Matula, Kleskeň, Smola (46. Vrtal).

PONIKY: Madoš P.- Maľa, Hiadlovský, Potkan, Vojtek, Halama, Kíšik, Hakel, Klementis, Madoš J., Trnka.

Michalová - Braväcovo 3:0 (0:0)

V treťom kole súťaže sa konečne dočkali víťazstva aj domáci. Úvod 1. polčasu boli síce lepší hostia, ale neskôr domáci hru vyrovnali. V 2. polčase domáci premenili najskôr dva protiútoky, a potom víťazstvo korunovali tretím gólom spoza šestnástky do pravého horného rohu .

Góly: 67.Krupa ml., 72. Baláž, 87. Suja ŽK: Nemčok.Pred 150 divákmi rozhodoval Batis.

MICHALOVÁ: Muránsky- Vraniak, Krupa st., Ostrihoň, Makový (67. Baláž), Goceliak (82. Kupec M.), Kupec J., Berčík, Trnavský, Krupa ml. (74. Kučerák), Suja.

BRAVÄCOVO: Martinec- Gašperan, Radoc, Krajan, Koľaj, Švančara, Divok (46. Nemčok), Srnka, Brenkus, Košík (71. Ambróz), Ľupták.

Medzibrod - Osrblie 1:3 (0:1)

Pred peknou diváckou kulisou, na kvalitnom trávniku, nastúpil nováčik súťaže prvý krát doma s úmyslom naplno bodovať. Avšak narazil na kvalitného súpera, ktorý počas celého zápasu bol aktívnejší, behavejší a rýchlejší. Domáci nezopakovali kvalitné výkony z predchádzajúcich zápasov, a preto je výsledok spravodlivý.

Góly: 50. Gregor - 39., 90. Štulajter, 75. Čutka. ŽK: Gregor, Smida, Štefanovie - Hanzlovič, Pacera, Žilík, Trnik, Nemčok.Pred 220 divákmi rozhodoval Šimko.

MEDZIBROD: Tomheiser- Sokol P., Smida, Huťka M., Sokol, Haviar, Huťka M. (68. Prievalský), Hirta (84. Chrastina), Zeman (63. Štefanovie), Gregor, Huťka J.

OSRBLIE: Pacera M.- Žilík, Baran, Nemčok, Trnik, Hanzlovič, Fedor (49. Kupec), Čutka, Pacera R., Štulajter, Latinák

14. Braväcovo 3 0 0 3 1:13 0

Program 4. kola v nedeľu 30. augusta 2009 o 16.00: Jasenie - Osrblie, Braväcovo - Medzibrod, Poniky - Michalová, Heľpa - Mýto, T. Č. Balog - S. Ľupča, Baláže - Lučatín NE 10.30, Hronec - Beňuš.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Hygge ako životný štýl
  4. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  5. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  6. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  7. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  8. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  9. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  10. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Detidostanú zelené prekvapenie.

Klimatické zmeny sa týkajú každého z nás. Na sídlisku Severná chcú čeliť ich dopadom aj tým, že pre deti vysadia stromy, ku ktorým budú mať blízky vzťah.

12 h
Babilon vydal prvú kuchárku v slovenskej reči

Ján Babilon zhromažďoval recepty dvadsať rokov. V roku 1870 vydal prvú kuchársku knihu v slovenskom jazyku.

Skríningové testovanie sa v meste uskutoční cez víkend.

Zvážnica z Králik na Skalku je rozbitá, pri zjazdoch hrozia nepríjemné úrazy.

Nahnevaní bežkári sa už obrátili listom aj na vedenie obce Králiky, aby začalo konať.