Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Pod Poľanou bolo veselo, videli sedmičku

V piatej lige sa strelcom darilo a naše mužstvá rozdávali prídely. Najväčší dala Hrochoť Kremnici, ale štvorky Sásovej, Šalkovej a Seliec sú tiež pekným vysvedčením pre ofenzívu.

V. liga sk. C - 3. kolo

Sásová - Lutila 4:0 (1:0)

Domáci už v 28. sekunde otvorili skóre po tečovanej strele. Do polčasu si vypracovali niekoľko šancí, pričom dvakrát trafili brvno hosťujúcej brány. V druhom polčase pokračovali domáci v súvislom tlaku, výsledkom čoho bolo niekoľko príležitostí a ku koncu prikrášlenie výsledku. Hostia hrozili len rýchlymi protiútokmi, pričom ich snaha končila pred 16-kou domácich.

Góly: 1. Kováč, 56. Vidiečan, 69. Výlupok, 85. Dubovický. Rozhodoval Kučera, 150 divákov.

SÁSOVÁ: Slobodník- Striežovský, Kučík (66. Marko), Dočkal, Turčan, Šeliga, Venglarčík (79. Terem), Kováč, Výlupok, Vidiečan (74. Ďuriš), Dubovický.

Šalková - Pliešovce 4:1 (2:1)

Ak si domáci futbalisti nechceli pohnevať svojich fanúšikov, museli zabrať naplno. Nováčik súťaže sa predstavil vo veľmi dobrej forme. Jeho behaví futbalisti vynikali dynamickou hrou, v ktorej však chýbala účinná koncovka. Taktovku hry mala pevne v rukách Šalková už od prvých minút. Peknú kombinačnú hru a priamočiaré útoky dokázal využiť najmä nový hráč vo farbách Šálkovej- Keller. Odmenou za dobrý futbal bol potlesk od početnej diváckej kulisy.

Góly: 10. K. Ratica, 42., 89. Keller, 67. Baran (11m) - 46. Farkaš. ŽK: Farkaš, Záturecký, Šimkovič. Pred 350 divákmi rozhodoval Kyzek.

ŠALKOVÁ: Bella- Ratica, Pilko, Dobrík Pa. (35. Solivaj). Dobrík Pe., Keller, Poláček (64. Bursa), Jančiar (46. Tuček), Šimčík, Baran, Chovan M.

Selce - Lovča 4:0 (2:0)

Domáci začali vo svižnom tempe a po 14. minútach dali na 2:0. V druhom polčase sa hra preniesla do priemeru. Obe mužstvá sa predbiehali v počte zahodených šancí. Domáci síce svojim výkonom neprekvapili, hostia však boli primeraným súperom.

Góly: 7. Matonok, 14., 60. (11m) a 86. (11m) Slobodník. Rozhodoval Ligač, 120 divákov. ŽK: Pokoš.

SELCE: Lalík- Slobodník, Pokoš, Dirbak, Kubina, Kmeť, P. Matonok, M. Matonok, Mořingl (45. Rakyta), Zátroch (45. Štrečok), Túry.

Partizán Čierny Balog - Žarnovica 3:1 (2:0)

Domáci od úvodného hvizdu rozhodcu vyvinuli tlak na hostí a v 1. polčase mali prevahu, no nevyužili väčšie množstvo šancí. V 2. polčase hostia zlepšili svoju hru, znížili náskok a snažili sa o vyrovnanie, avšak domáci v závere poistili zaslúžené víťazstvo.

Góly: 1. Turňa, 17. Boháčik, 81. Medveď M.- 55. Černák. ŽK: Auxt, Báboľ, Turňa- Rožko. Rozhodoval Packo, 150 divákov.

Č. BALOG: Giertl- Medve)d T., Auxt (84. Motyčka), Boháčik, Rusnák, Švalík, Pančík (80. Medveď M.), Pečovský, Baboľ, Gašperan, Turňa (87. Babeľa)

Hrochoť - Kremnica 7:1 (3:1)

Domáci začali tlakom, ale Kremnica pozorne bránila. Vyrážala do protiútokov a v 13. minúte Palík vysunul z vlastnej polovice Mazúra. Ten obišiel všetko, čo mu stálo v ceste a vsietil vedúci gól. Domáci po tomto momente zvýšili tlak a v 20. minúte sa im podarilo vyrovnať. O päť minút neskôr preloboval Považanec obranu a aj brankára, 2:1. V 29. minúte zvýšil na 3:1 Michálik "bombou" z dvadsiatich metrov. V 43. minúte mohli pridať štvrtý gól, ale Kováč vyrazil nepríjemnú strelu na roh. V 49. minúte zahrával priamy kop Peter Ďurica a Mecele len tesne minul domácu bránu. Päť minút po polčase mal ďalšiu šancu Mazúr, ale tesne minul domácu bránu. O minútu sa však potvrdilo nedáš - dostaneš a domáci Poliak zvýšil na 4:1. Piaty gól domáceho tímu padol z rohu v 61. minúte. Hostia hrali pod neustálym tlakom a domáci pridali ďalšie dva góly. V 72. minúte fauloval Lupták v 16-tke, ale domáci Michalík pokutový kop nepremenil. Hostia si vybrali nováčikovskú daň u zdatného súpera a do horšieho skóre ich zachránil len dobre chytajúci Kováč.

Góly: 20., 29 a 87. Michálik, 25. Považan, 51. Poliak, 61. Slávka, 64. Škamla - 13. Mazúr. ŽK: Ľupták. Rozhodoval Maga, 200 divákov. HROCHOŤ: M. Mikuláš- D. Priadka, P. Považanec, R. Dorotovič (65. R. Havrla), J. Michálik, J. Dorotovič (46. R. Sláva), V. Poliak, D. Škamla, S. Selecký, Baitar I., Považanec M.(73. Berky).

Radvaň - Priechod 3:1 (2:0)

V zaujímavom a slušnom zápase zvíťazili zaslúžene domáci hráči, ktorí mali celý zápas pod kontrolou. Domáci sa ujali vedenia v 38. minúte po peknej akcii Kulišiaka. Ország strelil gól ponad vybiehajúceho brankára. V 44.minúte upravil hlavou na 2:0 Kažupa a v 60. minúte zvýšil Bednár na 3:0. Skóre mohlo byť aj vyššie, ale niektoré šance domácich boli nevyužité. Hostia znížili na konečných 3:1. V 80. minúte, po zahraní trestného kopu, po peknej strele k tyči, znížili hostia na konečných 3:1.

Góly: 38. Ország, 44. Škažupa, 60. Bednár - 80. Chaban M. . ŽK: Porubský - Chaban M. Rozhodoval Faber, 200 divákov.

RADVAŇ: Štrba- Rubind, Ország, Porubský, Tkažupa,, Maďar (77. Trizna), Kulišiak,Balón, Bednár (88. Gašparík), Lipták (90. Bajdiš), Ševčík,

PRIECHOD: Chromek- Mesík, Homola (79. Barla M.), Babjak, Ružbacký, Ivanič, Štelcl, Chaban P.(46. Heric), Považan (46. Šulaj), Oboril (90. Heric),Chaban M.

Badín - Kováčová 3:1 (3:0)

Domáci od začiatku boli lepším mužstvom, vytvorili si tlak v 1. polčase, z čoho rezultovali tri góly. Druhý polčas sa len dohrával, aj keď hostia nastrelili žrď, no to bolo z ich strany všetko.

Góly: 10. Selecký, 14. Sovák, 25. Hrnčíř - 90. Koreň . ŽK: Andraščík - Elek. Rozhodoval Kollár, 350 divákov.

BADÍN: Riečan- Janík, Andraščík, Sovák (60. Strelec), Gregor, Kollár, Bikacz, Selecký, Topercer(46. Pánik), Giertl (76. Homola), Hrnčíř, Lešták

1. Č. Balog 3 3 0 0 12:4 9 2. Selce 3 2 0 1 10:2 6 3. Hrochoť 3 2 0 1 11:5 6 4. Sásová 3 2 0 1 8:3 6 5. Badín 3 2 0 1 7:4 6 6. Priechod 3 2 0 1 6:5 6 7. Šalková 3 2 0 1 6:7 6 8. Lutila 3 2 0 1 5:6 6 9. Radvaň 3 1 1 1 5:5 4 10. Žarnovica 3 1 0 2 5:7 3 11. Kováčová 3 1 0 2 5:8 3 12. Kremnica 3 0 1 2 4:12 1 13. Pliešovce 3 0 0 3 4:10 0 14. Lovča 3 0 0 3 2:12 0

Program 4. kola v nedeľu 30. augusta o 16.00: Kováčová - Lovča, Pliešovce - Selce, Lutila - Part. Č. Balog, Kremnica - Sásová, Priechod - Hrochoť, Badín - Radvaň, 15. septembra: Žarnovica - Šalková.