Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Prvá prehra Starých Hôr, v čele Harmanec

Harmanec vyhral v Šalkovej najtesnejším rozdielom a je prvý. Na vedúcej priečke vystriedal Staré Hory, ktoré zaváhali v Strelníkoch. Na konci sú stále bez víťazstva Hronskej a Mičiná.

II. trieda A - 4. kolo

Šalková - Harmanec 0:1 (0:1)

Pri sústavnom tlaku domácich hostia ubránili jednogólovú prevahu už od prvého polčasu.

Góly: 3. Matejka. Pred 30 divákmi rozhodoval Macko.

ŠALKOVÁ: Vraneš- Paršo, M. Tuček, M. Chovan (46. Hrnčiar), Kútik (23. Macko), Bobák (46. Ma Chovan), T. Tuček, Solivaj, Pilko, Bursa, P. Dobrík.

HARMANEC: Lapin- Kohút, Rečkovič, Murgaš, Matejka, Čičmanec, Lovás, Rys, Hudáček (22. Rumanovský), Kiedžuch, Bíreš.

Jakub - H. Pršany 1:2 (1:0)

Prvý polčas v prevahe domácich, ktorá bola vyjadrená prvým gólom domácich. V druhom polčase sa hra vyrovnala, hostia sa častejšie dostavali k bráne domácich. Tri minúty pred koncom strelili hostia svoj víťazný gól.

Góly: 27. M. Adrejko - 80. M. Rýs, 87. Ondrejčík. Pred 50 divákmi rozhodoval Ľ. Medveď.

JAKUB: Adam- Čaba (80. Pilát), Jeziorský, Petrovič (70. Ligač), Lukačovič, Kmeť, Škvarka, Longauer, Golecký, Andrejko, Plavec.

H. PRŠANY: Kapusta- Krnáč, Truhla, Brašeň, Dobrota, Rybársky, M. Rýs, Smutný, Kapusta, Ondrejčík, Muríň.

Hiadeľ - Hronsek 0:0 (0:0)

Domáci mali viacero šancí, no nepremenili. Nakoniec sa zápas skončil zaslúženou remízou pre obe mužstvá.

Pred 50 divákmi rozhodoval Kosec.

HIADEĽ: Mikloš- Ľ. Brodek, Vajs, L. Huťka, A. Brodek, M. Štefanovie, M. Mlynarčík, J. Suták, M. Fúdor, Mir. Štefanovie, M. Chomič.

HRONSEK: J. Kyšík- A. Šabó, T. Komora, M. Piecka, M. Makóny, J. Jaroušek, J. Moravčík, P. Bystriansky, M. Tupý, R. Rutkay, Struhárik.

Strelníky - St. Hory 3:1 (2:1)

Na Strelníkoch sa predstavil predbežný líder súťaže a skutočne potvrdil svoje umiestnenie v tabuľke. Jeho mladí hráči vynikali technickou a behavou hrou. Domáci najmä v prvej polovici druhého polčase za hosťami jednoducho nestíhali. Strelníky vďaka streleckej dispozícii bratov Moncoľovcov strelili tri góly a predsa zvíťazili.

Góly: 20. M. Moncoľ - 16. P. Haviar, 33. Ľ. Čief, M. Moncoľ (11m). ŽK: M. Hronec, Ľ. Čief - F. Marko. Pred 120 divákmi rozhodoval Kučera.

STRELNÍKY: V. Debnár- M. Moncoľ, D. Majer, M. Majer (45. J. Moncoľ), J. Maťo (45. Svintek), D. Štubniak, I. Kováč, R. Majer, M. Moncoľ, Ľ. Čief (80. Filadelfy), M. Hronec.

ST. HORY: Jaroušek- M. Maďar, Cimerman, B. Olejár, M. Kalický, M. Hromada, I. Braňo, P. Porubský, P. Haviar (71. F. Marko), A. Štrba (38. R. Filip), D. Babjak.

Riečka - Mičiná 2:2 (1:2)

Od začiatku zápasu boli domáci jednoznačne lepší celok. Po vedení však bohužiaľ povolili. Súper dobre organizoval hru a vyrovnanie prišlo až v závere po dobrej kombinačnej akcii striedajúceho domáceho trénera. Zápas sa skončil zaslúženou remízou.

Góly: 20., 84. P. Kohár - 22. Saktor, 42. Martinec. Pred 80 divákmi rozhodoval .

RIEČKA: Eliaš- Širka, Hormada, Ďurica (46. F. Krahulec), Šporka, Kohár, Šimčík, Sanitrár, Ráno (79. Šustek), Náčin, M. Petráň.

MIČINÁ: Kleniar- Považanec, Karkalík, Marko, Martinec, Kováč, Paľa, Saktor, Majer, Belej, Marko.

Tajov - Podkonice 6:1 (3:1)

Domáci začali svoj gólostroj už v 25. sekunde, keď Kucka vysunul Briša, ktorý presnou strelou otvoril skóre. Hosťom už o 5 minút vyšiel rýchly brejk a Slobodník vyrovnal. V 18. minúte Ursíny technickou strelou vymietol šibenicu z Burinovej brány. Od tohto momentu ovládli domáci futbalisti ihrisko, avšak niekoľko čistých šancí ostalo nepremenených. Napokon im k tretiemu gólu pomohli hostia, ktorí si v 44. minúte dali gól do šatne. V druhom polčase sa hralo prakticky na jednu bránu a do streleckej listiny sa postupne zapísali Binder, Marián Murgaš a gólový účet na 6:1 uzavrel Briš, ktorý ho mimochodom už v samotnom začiatku otváral. Hostí treba pochváliť, keď aj za nepriaznivého stavu bojovali až do konečného hvizdu rozhodcu.

Góly: 1., 73. Briš, 18. Ursíny, 44. Pančík (vlastný), 50. Binder, 62. M. Murgaš - 6. Slobodník. ŽK: Kucka, Binder - Paulák, Kmeť, Richecký. Pred 60 divákmi rozhodoval Karol Ambroš.

TAJOV: Mesík- Machel, Vidiečan, Krivuš (55. Vaterka), Mažgut, Kucka, Uličný, Briš, M. Murgaš (66. D. Murgaš), Binder, Ursíny.

PODKONICE: Budrian- Fridrich, Richecký, Pančík, Polóny, Šajgalík, Slobodník, Vajda, Pavlák, Kmeť, Caban.

14. Mičiná 4 0 1 3 3:11 1

Program 5. kola 6. septembra o 15.30: Podkonice - Šalková B, Mičiná - Tajov, St. Hory - Riečka, Hronsek - Strelníky, Malachov - Hiadeľ, H. Pršany - Dúbravica, Harmanec - Jakub.

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 941

Koronavírus Banskobystrický kraj: Testuje sa aj na rómskom sídlisku v Rimavskej Sobote (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Banská Bystrica, Lučenec, Žiar nad Hronom, Zvolen a ostatných okresoch BB kraja.

Testovanie na sídlisku Dúžavská cesta v Rimavskej Sobote.

V Brezne fungujú všetky odberové miesta

Primátor Abel ich ráno všetky prešiel.

Banská Bystrica: Testuje sa už všade

Na niektorých zo 66 odberových miest zaznamenali ráno meškanie.

V Bystrici avizujú problémy na viacerých miestach

Na niektorých odberných miestach momentálne evidujú až hodinové zdržanie, čo bolo spôsobené práve chýbajúcimi zdravotníkmi zo strany Ozbrojených síl SR .