Piatok, 18. jún, 2021 | Meniny má VratislavKrížovkyKrížovky

Skoro plný zásah našich tímov

Veľmi dobre si viedli mužstvá nášho regiónu v druhej lige. Bystričania doviezli z vonku štyri body, keď Dukla brala tri v Košiciach a Rakytovce jeden v Poprade. Železiari pokračujú vo víťaznom ťažení.

II. liga Východ - 6. kolo

Košice B - Dukla B. Bystrica B 1:3 (0:1)

Domáci začali nátlakovou hrou, ktorú Dukla vydržala a z organizovanej obrany podnikala nebezpečné útoky. Po kope z rohu v 36. min Štuber skóroval - 0:1.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, domáci neboli nebezpeční až na 55. min, keď po kope z rohu vyrovnal hlavou Džogan. Hostia po vydarených akciách v 56. a 73. min zvýšili Vicianom na konečných 1:3.

Góly: 55. Džogan - 36. Štuber, 56. a 73. Vician. ŽK: Minčič. Pred 100 divákmi rozhodoval Kakaščík.

FK DUKLA B: Ihradský - Turňa, Brašeň, Hlinka, Štuber, Borbély (88. Gálik), Minčič, Libič, Považanec (90. Vajda), Vician (90. Poliach), Hučko.

ŽP Šport Podbrezová B - Trebišov 4:1 (1:1)

V súboji dvoch najlepších obrán vo východnej skupine II. ligy sa v lepšom svetle ukázala tá domáca. Prvú zaťažkávajúcu skúšku - keď v 9. min. Ľ. Rusnák z niekoľkých krokov trafil do Hanáka, zvládla úspešne a potom prišli aj chvíle domácej ofenzívy. V 16. min. otvoril skóre prízemnou strelou Martin Karásek. Hostia odpovedali gólom z pokutového kopu a výsledok bol na vážkach až do 65. minúty. Domáci druhým a potom aj tretím zásahom definitívne zlomili odpor súpera a na domácom trávniku si zapísali už štvrtý plný bodový zisk.

Góly: 65. a 82. Tubonemi, 16. Karásek, 71. Sedliak - 20. Guman (z 11 m). ŽK: Chomistek - Baka, Olah, Lukáč, Toporčák. Pred 380 divákmi rozhodoval A. Ihring.

ŽP ŠPORT B: Hanák - P. Turňa, Horváth, J. Kostelný, Harvilko (88. Rajovič) - J. Pančík (76. Nikel), Chomistek, Podio, Karásek - Tubonemi, Sedliak

Poprad - MFK B. Bystrica 1:1 (1:0)

Úvod stretnutia poznačil rýchly gól už v 5. min, keď Bendík z pravej strany obstrelil brankára hostí a od žrdi sa lopta odrazila do brány . Hostia sa dostali do hry až po polhodine stretnutia, avšak v prvom polčase sa gólovo nepresadili. Vyrovnávajúci gól dal v 54. min Starší, keď bol na ihrisku len 2 minúty. Hostia mali ešte dve dobré príležitosti, podnikali rýchle brejky, ale Valentyni sa dvakrát nedokázal sám presadiť pred Danišom. Pre Bystričanov je to po dvoch prehrách prvý cenný bod z ihrísk súpera.

Góly: 5. Bendík - 54. Starší. ŽK: Monka, Sovič - Lörinc, Alexandre, Zátek. Pred 520 divákmi rozhodoval Leško.

MFK B. Bystrica: Alexandre - Zátek, Bobrovský, Cimerman (90. Čabala), Hric, Valentyni (87. Novák), Kupčík, Rožník (52. Starší), Penov, Kohút, Lörinc.

Žilina B - Moldava 2:1 (1:0). 42. Fótyik, 69. Zlatkovič - 74. Jurko, rozhodoval Marhefka, 150 divákov.

Lipany - FK Čadca 3:0 (2:0), 5. a 60. M. Andraščík, 32. P. Záhradník, rozhodoval Špivák, 885 divákov.

Zvolen - Prešov jun 2:1 (1:1), 32. D. Bohuš, 68. Želiezka - 28. Vršajevič, rozhodoval Perašín, 769 divákov.

Stará Ľubovňa - Vranov 3:7 (1:2), 64. a 82. M. Dlugoš, 31. Galik (11 m) - 26., 34., 68. a 88. P. Šamo, 66. a 89. R. Lazúr, 57. Paraska, ČK: 88. Kosturko (SĽ), rozhodoval Anguš, 450 divákov.

Spišská N. Ves - Humenné 0:1 (0:0), 90.+ D. Santos, ČK: 39. D. Benčák (Humenné), rozhodoval R. Weiss, 250 divákov.

16. S. Ľubovňa 6 1 0 5 6:15 3

Program 7. kola v sobotu 12. septembra o 16.30: Vranov - Lipany, Humenné - Žilina B, Trebišov - Košice B, o 20.00: Moldava - Zvolen, v nedeľu 13. septembra o 10.30: Prešov B - S. Ľubovňa, MFK B. Bystrica - Spišská N. Ves, Dukla B. Bystrica B - Poprad, o 16.30: Čadca - Podbrezová B.