Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Barani porazili aj Skalicu

Hokejisti Banskej Bystrice odštartovali ďalší ročník najvyššej súťaže excelentne, keď v druhom kole porazili aj Skalicu na čele s hviezdnym Žigom Pálffym.

Ofenzívny scenár kvalitného stretnutia sa napĺňal od úvodných minút. Domáci Fruhauf už v 70. sekunde zblízka Faltera neprekonal, zato hostia svoju prvú príležitosť hneď využili. Višnovského prihrávku spoza bránky poslal za Petríkov chrbát v 2. min. Kocák. V 4. min. potrestal Gründlingovu hrubicu pred Falterom Tomáš Bulík a vyrovnal. V úvodných sekundách druhej tretiny nekoncentrovanej skalickej obrane vypichol puk Bulík a v oslabení dostal domácich do vedenia 2:1. Krátko na to náskok Baranov zvýšil pri presilovke Bauer. Domáci dvojgólový náskok neudržali. Zálešák expresne odpovedal na tretí domáci gól a Pálffy šikovne tečoval Schnabelovu delovku od modrej. Dvanásť sekúnd po vyrovnávajúcom góle išli domáci opäť do vedenia zásluhou Pardavého. Útočný hokej pokračoval aj v tretej tretine. Pálffy a spol v závere stupňovali svoju aktivitu, ale domáci si tesný náskok udržali aj zásluhou výborného výkonu brankára Petríka.

Hlasy trénerov

Milan Staš, HC'05: ,,So Skalicou sme chceli pretrhnúť nepriaznivú bilanciu. Na úvodný gól sme dokázali odpovedať, v druhej tretine sa roztrhlo vrece so šancami aj gólmi. Do tretej tretiny sme išli s tým, že chceme udržať výsledok, čo sa nám aj darilo. V poslednej minúte pri power play Skalice stála pri nás štastena. Proti veľmi dobre hrajúcej Skalici sme podali super kolektívny výkon, skalp vicemajstra nás veľmi teší."

Ján Faith, Skalica: ,,Pokiaľ sme hrali päť na päť, tak to bolo minimálne vyrovnané, ale v presilovkách nás domáci dostávali pod tlak. Inkasovali sme po hrubých chybách obrancov, naopak my chyby domácich hráčov nevyužili. Mali sme niekoľko samostatných nájazdov, ale gól sme gól bohužiaľ nedali."

Hokej - Extraliga - 2. kolo

B. Bystrica - Skalica 4:3 (1:1, 3:2, 0:0)

Góly: 4. a 21. Bulík, 24. Bauer, 32. Pardavý - 2. Kocák, 25. Zálešák, 32. Pálffy. Rozhodovali Lokšík - Stano, Bundil, vylúčení: 6:9 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 3200 divákov.

HC'05: Petrík - Kolba, Bauer, Frühauf, Vantroba, Vizváry, Biro, Bambúch, A. Mrena - R. Paľov, M. Hlinka, Drotár - Országh, Bulík, Pardavý - Dian, Sabol, Jánoš - Ižvolt, Češík, Tonkovič.

Poprad - L. Mikuláš 5:1 (1:0, 3:1, 1:0), 18. a 27. Haščák, 22. Majeský, 37. Škovira, 44. Mašlonka - 28. Bartanus.

Nitra - Košice 4:2 (0:1, 1:1, 3:0), 26. Slovák, 47. Ručkay, 49. Rumpel, 60. T. Chrenko - 8. a 31. Gron.

Trenčín - Martin 3:4 (1:3, 2:1, 0:0), 11. T. Radulay, 23. Tybor, 26. Dubec - 5. Polák, 8. Jabrocký, 14. I. Dornič, 40. Trokan.

Orange 20 - Bratislava 1:4 (0:1, 0:2, 1:1), 55. Bakoš (tr. strieľanie) - 6. Demel, 22. Hujsa, 35. Tesařík, 53. Lipianský.

Spišská N. Ves - Zvolen 4:3 pp a sn (2:2, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0), 7. Lemešáni, 11. Pavličko, 37. Smotrila, rozh. sn Jurík - 5., 12. a 53. Kopecký.

13. SR 20 2 0 0 0 0 0 2 3:8 0

Program 3. koptembra: Žilina - Nitra, Martin - B. Bystrica, Skalica - Spiš. N. Ves, Zvolen - SR la v utorok 15. se20, Slovan - Poprad, Košice - Trenčín.

4. kolo v piatok 18. 9.: Trenčín - Žilina, Ban. Bystrica - HC Košice, Spiš. N. Ves - Martin, Orange 20 - Skalica, Poprad - Zvolen, L. Mikuláš - Bratislava.

5. kolo v nedeľu 20. 9.: Zvolen - L. Mikuláš, Skalica - Poprad, Martin - Orange 20, Košice - Spiš. N. Ves, Žilina - B. Bystrica, Nitra - Trenčín.