Železiari pokračovali vo víťaznej sérii aj v Čadci

Česť našich mužstiev v druhej lige znovu zachraňovali Podbrezovčania, ktorí vysoko vyhrali na Kysuciach. Banskobystrickým tímom sa znovu nedarilo. Dukla B doma remizovala, Rakytovce prehrali.

II. liga Východ - 7. kolo

Čadca - ŽP Šport Podbrezová B 1:4 (1:1)

Domáci tím v úvode zatlačil súpera, snažil sa zamestnávať hosťujúcu defenzívu zo štandardných situácií, no neúspešne. Naopak, železiari v 12. minúte po chybe domáceho brankára otvorili skóre, keď úspešným strelcom bol Tubonemi. Hostia sa z gólu tešili iba sedem minút, keď Čadca po rohovom kope železiarov vyrazila do rýchleho protiútoku a v otvorenej obrane sa najlepšie zorientoval Vnuk - 1:1. Hosťom sa do prestávky príliš hra nedarila, bolo v nej veľa nepresností, ale všetko sa zmenilo v druhom polčase. Domáci zrýchlili hru, zdynamizovali svoj prejav a v 59. min. strelili veľmi dôležitý druhý gól. Domácim ubral z elánu a potom sa už na Kysuciach dominovalo jedno mužstvo - podbrezovské.

Góly: 19. Vnuk - 12. a 74. Tubonemi, 59. Kožička, 77. J. Pančík, ŽK: Kubišta, Polka - Horváth. Rozhodoval Jaška, 350 divákov.

ŽP ŠPORT B: Lauko - P. Turňa, Horváth, Kostelný, Rajovič - J. Pančík (82. Púchy), Kožička, Podio, Kočan (85. Nikel) - Tubonemi, Chomistek.

Dukla B. Bystrica B - FK Poprad 1:1 (1:1)

Banskobystrické béčko kopírovalo A mužstvo z predošlého dňa, keď nevedelo premeniť šesť vyložených gólových šancí. V 32. min síce Gajdoš dal po samostatnom nájazde, ale hostia z ojedinelého protiútoku v 41. min vyrovnali Maťašom. Keďže ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil a domáci neskórovali, zápas tak skončil nerozhodne 1:1.

Góly: 32. Gajdoš - 41. Maťaš. ŽK: Daško. ČK: 78. Daško. Pred 90 divákmi rozhodoval Vlčej.

FK DUKLA B: Ihradský - Vician, Hlinka, Šuber, Brašeň, Snitka, Považanec (61. Poliach), Gajdoš, Libič (76. Bobor), Turňa, Chmelík (84. Minčič).

MFK B. Bystrica - FK Spišská Nová Ves 0:1 (0:0)

Diváci videli slabé stretnutie z pozície obidvoch mužstiev. Od začiatku zápasu sa očakával jeden gól, ktorý by rozhodol o výsledku. Domáci nedokázali v druhom polčase využiť dve dobré príležitosti, ktoré Spišiaci odkopávali z bránkovej čiary. V 78. min prišiel trest v podaní gólu Horvátha, ktorý po centrovanej lopte, hlavou usmernil druhú strelu medzi žrde domácej brány.

Gól: 78. Horváth. ŽK: Souza, Lörinc, Čabala - Horváth, Stabnyk. Pred 212. divákmi rozhodoval Hádek Ivan.

MFK B. Bystrica: Souza - Lörinc, Zátek, Kohút, Penov, Bobrovský (46. Čabala), Kupčík, Cimerman, Valentyni (81. Novák), Starší, Hric. Tréner: Anton Jánoš.

Vranov - Lipany 1:0 (0:0). 63. Jenčko, rozhodoval: Kakaščík, 700 divákov.

Humenné - Žilina B 1:1 (1:0). 16. P. Jurov - 90. Perexta, rozhodoval: Debnár, 380 divákov.

Trebišov - Košice B 3:0 (2:0). 2. Ľ. Rusnák, 29. Toporčák (z pok. kopu), 83. Rugolský, ČK: 63. Pačinda (Košice B) po druhej ŽK, rozhodoval: Mriglot, 330 divákov.

Moldava - Zvolen 3:0 (2:0). 20. R. Jurko, 26. Marek Seman (z 11 m), 80. Andraščík, rozhodoval: Korista, 2500 divákov.

Prešov jun - Stará Ľubovňa 2:0 (2:0). 20. Juan Pedro, 39. Štieber (vlastný), rozhodoval: Molitoris, 150 divákov.

16. S. Ľubovňa 7 1 0 6 6:17 3

Program 8. kola v sobotu 19. septembra o 15.00: Lipany - Podbrezová B, Poprad - Trebišov, Spišská N. Ves - Dukla B. Bystrica B, Zvolen - Humenné, S. Ľubovňa - Moldava, Vranov - Prešov B, v nedeľu 20. septembra o 10.30: Košice B - Čadca, Žilina B - MFK B. Bystrica.