Pondelok, 20. september, 2021 | Meniny má Ľuboslav(a)KrížovkyKrížovky

V šlágri kola sa zrodila remíza

V zaujímavom šlágri vedúcich tímov sa zrodila remíza, v ktorej padlo šesť gólov. To využil Malachov, ktorý vyhral v Streľníkoch a bodovo sa dotiahol na vedúcu dvojicu.

II. trieda A

Šalková - Jakub 4:0 (1:0)

Domáca Šalková mala v tomto zápase iba troch strelcov. I keď nadelila svojmu súperovi štyri góly. Hostia odolávali do konca prvého polčasu, keď za faul v pokutovom území trestal Paršo. V druhom polčase jasne dominovala zostava Šalkovských futbalistov. Peknú nahrávku Tučeka zúročil hlavou Macko. Do siete hosti padli ešte dva góly, keď autormi boli práve spomínaní Šalkovskí strelci.

Góly: 43. J. Paršo, 73., 88. Ľ. Macko, 84. J. Paršo. ŽK: Paršo - Plavec. Pred 100 divákmi rozhodoval Ambróz.

ŠALKOVÁ: M. Vraneš- M. Hrnčiar, T. Budač, J. Paršo, M. Tuček, Ľ. Macko, M. Kútik, P. Bobák, M. Pánik, P. Matuška (5. R. Lata), D. Poláček (64. T. Tuček).

JAKUB: J. Potančok- J. Lukačovič, Maršal, L. Jeziorský, M. Slavec, M. Roháč (73. M. Ligač), M. Andrejko, P. Longauer, M. Pilát (46. O. Riša), M. Kmeť, J. Petrovič (67. M. Golecký).

Dúbravica - Harmanec 1:0

V 75. po inzultácii rozhodcu domácim kapitánom ukončil zápas.

Strelníky - Malachov 0:2 (0:1)

Strelníky zápas s Malachovom jednoducho nezvládli- nemali svoj deň. Ich trápenie začalo hneď od úvodu zápasu a pokračovalo do jeho úplného konca. A tak lepšie pripraveným hosťom stačil aj priemerný výkon na zisk všetkých troch bodov.

Góly: 14. R. Sečkár, 80. B. Srnka. ŽK: I. Kováč, M. Filadelfy - M. Dobrota, Ľ. Chmelík, R. Sanitra, L. Dvorský, A. Matejka. Pred 80 divákmi rozhodoval Domby.

STRELNÍKY: V. Debnár- M. Moncoľ, D. Majer, J. Matyó, D. Štubniak (43. J. Moncoľ), I. Kováč, R. Majer, M. Moncoľ, Ľ. Čief (83. I. Kapusta), M. Filadelfy (84. M. Čief), M. Hronec.

MALACHOV: O. Dvorský- Ľ. Gavelík, Ľ. Kučerák, R. Sanitra, M. Klinčík, A. Matejka, R. Sečkár (70. Rom. Sečkár), M. Dobrota, B. Srnka, T. Kapusta, L. Dvorský.

Riečka - Hronsek 5:0 (1:0)

Zápas prebiehal za miernej prevahy domácich. Hostia sa držali vcelku slušne v obrannej línii. Od polčasu ale prišla zvýšená aktivita domácej riečky, ktorá po pekných a kombinačných akciách nakoniec vyhrala 5:0. V závere sa opäť presadil domáci tréner, ktorý dal piaty gól.

Góly: 19., 49. I. Širka, 69. R. Ráno, 83. P. Kohár, 88. J. Šustek. Pred 80 divákmi rozhodoval Ľ. Medveď.

RIEČKA: Eliáš- M. Petráň, I. Širka, J. Náčin, P. Kohár, M. Hromada, F. Krahulec (63. Spišiak), J. Sanitrár (73. Ďurica), R. Ráno (81. Šustek), P. Šporka, P. Spišiak.

HRONSEK: Kíšik- M. Snopko, M. Mákony, A. Šabó, B. Bystriansky, A. Divok, J. Moravčík, P. Bystriansky, M. Tupý, M. Piecka, K. Zemek (46. P. Garaj).

Tajov - St. Hory 3:3 (0:1)

Už od prvej minúty zápasu bolo vidno v oboch mužstvách napätie. Veď hralo prvé s druhým mužstvom tabuľky. V 11. minúte veľmi „horlivý" hlavný rozhodca pán Spišák vylúčil domáceho hráča Briša, po tom čo ho starohorský hráč fauloval, čo rozhodca nevidel. Briša vylúčil za údajné kopnutie protihráča. Od tejto chvíle hrali domáci hráči desiati. Hostia to využili a v 19. minúte sa ujali vedenia Kaliským. Polčas skončil 0:1. Druhý polčas lepšie začali domáci a v 49. minúte vyrovnal na 1:1 Uličný s prispením hosťujúceho hráča. V 54. minúte hostia zvýšili na 1:2 Štrbom. Začiatok stretnutia sa odohrával v ideálnom futbalovom počasí, ale v 59. minúte musel hlavný rozhodca prerušiť zápas z dôvodu blesku. Po prerušení lepšie našľapli domáci a v 63. minúte vyrovnali na 2:2 Binderom. Stav vydržal do 73. minúty. Keď hosťujúci Fraňo poslal loptu do domácej siete a bolo 2:3. Domáci hráči svojou usilovnosťou a bojovnosťou donútili Starohorcov k chybe, čo rozhodca potrestal pokutovým kopom, ktorý nekompromisne premenil Binder. Zápas sa skončil 3:3. Rozhodcovská trojica by sa mala hanbiť za výkon, ktorý predviedla v tomto stretnutí. Ich výkon sledoval aj delegát, ktorý ich dúfajme spravodlivo ohodnotil.

Góly: 19. Kaliský, 63., 85. Binder - 49.Uličný, 54. Štrba, 73. Fraňo. ŽK: Kucka, Horný, Vaterka - Filip, Babjak. ČK: Briš (T). Pred 80 divákmi rozhodoval Spišák.

TAJOV: Mesík- Uličný, Rončák, M. Murgaš, D. Murgaš, Zmajkovič (28. Vaterka), Binder (59. Pažout), Briš, Krivuš (80. Biely), Horný, Kucka.

ST. HORY: Jaroušek- Kucbeľ, Maďar, Kaliský, Babjak, Hromada (82. Lonaguer), Porubský, Filip, Haviar, Štrba (71. Fraňo), Debnár (66. Olejár).

Podkonice - Mičiná 1:2 (0:0)

Bol to vyrovnaný zápas, kedy domáci v prvom polčase zahodili dve vyložené šance. V druhom polčase však domáci hneď z prvého útoku strelili gól. Za dve minúty najstarší hráč na ihrisku Považanec vyrovnal na 1:1. Po ďalšej chybe domácej obrany zvýšili hostia na 2:1. Domáci sa snažili vyrovnať, no boli nepresní v koncovke.

Góly: 47. P. Kováč, 54. J. Paľa - 49. J. Považanec

ŽK: D. Karkalík (M). Pred 100 divákmi rozhodoval Mišáni.

PODKONICE: M. Barla- J. Homola, L. Barla, A. Pančík, M. Kukučka, M. Polóny (64. R. Vajda), D. Fridrich, M. Vajda, P. Rychecký (64. Nádaský), P. Kováč, P. Polóny (75. R. Slobodník).

MIČINÁ: I. Kleniar- J. Štubniak, J. Považanec, I. Marko, J. Paľa, D. Karklaík, J. Sámel, Ľ. Krnáč, O. Majer, T. Zachar R. Milerád (84. Z. Ondrejka)

14. Hronsek 6 0 2 4 4:14 2

Program 7. kola 20. septembra o 15.00: Mičiná - Šalková „B", St. Hory - Podkonice, Hronsek - Tajov, Malachov - Riečka, H. Pršany - Strelníky, Harmanec - Hiadeľ, Jakub - Dúbravica.