Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Barani prehrali doma s majstrom z Košíc

Banskobystrickí hokejisti natupovali proti východniarom s vizitkou mužstva bez prehry, po jeho skončení odchádzali z ľadu smutní. Aj svojou vinou, nepremenili niekoľko šancí a štyrikrát trafili žrde.

BANSKÁ BYSTRICA. V úvode sa síce na ľade iskrilo, no úradujúci majster si pribúdajúcimi minútami a aj s gólovými trefami vynútil pred zaplneným hľadiskom úctu. Pomerne vyrovnané stretnutie však bolo dlho na vážkach. Hostia proti dovtedy nepremoženému tímu sa opreli do súpera zhurta, už v 20. sekunde po Höglundovej strele z uhla dvíhali ruky na znak radosti, no rozhodca ich vzápätí v radosti utlmil. Aj Draveckého pokus v 6. min mal nádejný smer, Petrík jeho strelu kryl a zavelil do útoku.

Svoj premiérový gól v drese nového chlebodarcu vykúzlil v 8. min Hlinka, keď obkrúžil bránku a všetkých brániacich, vrátane Hudáčka dokonale nachytal na hruškách. Domáci zobrali opraty do svojich rúk, no len do 13. min. Najskôr úplne voľný Bartoš Košičanov nepotešil, no v 18. min Jenčík už áno, keď v prečíslení namiesto nahrávky voľnému Höglundovi brankára Petríka zaskočil. V 19. min Surový zlyhal v pomerne veľkej šanci a náladu svojim spoluhráčom nevylepšil. Druhá tretina patrila už viac hosťom, v 22. min Kledrowetz z uhla po predchádzajúcej chybe Drotára prestrelil Petríka, ďalší gól pridal v 34. min Dravecký po nezištnej nahrávke Hunu spoza bránky a nad Bystričanmi sa začalo stmievať. Trápili sa najmä pri využívaní šancí, postupne sa pri nich neúspešne vystriedali Pardavý, Bulík, Vantroba so žŕdkou v 32. min i Országh. V úvode tretej tretiny po 23 sekundách riešil videorozhodca situáciu po strele Frühaufa v prospech brániacich sa Košičanov, v 43. min v olabení trafil Surový hornú žŕdku.

meny v zostave oživenie v domácich radoch vytúžený efekt nepriniesli, naopak, v 48. min Dravecký mal na hokejke víťaznú istotu, v rovnakej minúte na druhej strane Pardavý v tutovke trafil žŕdku a len zvýraznil strelecké suchoty domácich. Nepomohla im ani 54 sekúnd trvajúca presilovka o dvoch hráčov, v ktorej im ruky i nohy zväzovala nervozita. Od 58:01 si zahrali domáci pri power play vabank, ale len šesť sekúnd, Petrík sa vrátil do bránky, opustil ju znova v 58:55 a o 15 minút neskôr Húževka pretlačil puk do prázdnej bránky.

Hlasy po zápase

Milan Staš, tréner B. Bystrice: ,,Chceli sme nadviazať na dobrý výkon doma so Skalicou. Súper nám ukázal, ako sa hrá, zatlačil nás, uspávacou taktikou nepustil k ničomu. V druhej tretine sme prestrieľali súpera, no gól sme nestrelili, kontaktný gól sme nedali ani v tretej tretine, zblízka sme nevedeli trafiť bránku. Ak nebudeme využívať tutové šance, s jedným gólom sa proti majstrovi uspieť nedá."

Anton Tomko, kouč Košíc: ,,Netajím sa tým, že sme chceli bodovať, čo sa nám podarilo a sme tomu nesmierne radi. Prvá tretina bola v našej réžii, podali sme taktický, disciplinovaný, kolektívny výkon a ten nám vydržal až do konca. V druhej tretine sme dbali na to, aby sme Bystričanov doma eliminovali, navyše sme strelili dva góly a v podstate rozhodli o našom víťazstve."

Tomáš Surový, hráč B. Bystrice: ,,Musíme sa z prehry poučiť a získať body späť čo najskôr na ľade súpera, dúfam, že už teraz v nedeľu v Žiline. Po mnohých rokoch som hral doma, bol som z toho dosť nervózny. Po švédsky neviem, Höglunda v drese Košíc nepoznám, do reči som sa s ním nepustil. Košičania boli efektívni, my sme búšili, nedali gól, šport je šport, ide sa ďalej. Dúfam, že som smolu Bystričanom nepriniesol, do 26. októbra tu budem najdlhšie, potom už musím zamieriť späť do Švédska."

HC'05 B. Bystrica - HC Košice 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 8. Hlinka - 18. Jenčík, 22. Kledrowetz, 34. Dravecký, 60. Húževka. Rozhodcovia Baluška - Brath, Horínek, vylúčení 3:4, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, zmeny: 41. bez Sabola, Mrenu, Bambúcha (všetci Bystrica), 3130 divákov.

HC'05 Bystrica: Petrík - Frühauf, Vantroba, Kolba, Bauer, Vizváry, Bíro, Bambúch, Mrena - Surový, Bulík, Pardavý - Paľov, Hlinka, Drotár - Dian, Sabol, Jánoš - Országh, Češík, Tonkovič.