Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Ďalšia trojgólová prehra bystrických futbalistov

Banskobystrickí futbalisti po výbornom začiatku sezóny, akoby strácali dych. V predchádzajúcom kole prehrali doma s Nitrou trojgólovým rozdielom, teraz si to v Bratislave zopakovali.

BRATISLAVA. Slovan sa ujal vedenia už v 5. min stretnutia, keď domáci zužitkovali prvý rohový kop Jána Kozáka. Špílmacher belasých našiel voľného Petra Petráša, ktorý strelou bez prípravy z voleja trafil bránku hostí. O dvanásť minút neskôr mohli zverenci Michala Hippa zvýšiť svoj náskok, ale Sylvestr, ktorý sám bežal na bránku Bystričanov, v rozhodujúcej chvíli spadol. V 19. min opäť Sylvestr neuspel v osobnom súboji s dvojicou obrancov tímu trénera Jankecha. Druhý gól pridal v 22. min pohotový Halenár, ktorý po úspešnom prieniku po pravej strane umiestnenou prízemnou strelou zvýšil na 2:0. V 43. min sa hlavička Salátu odrazila od brvna bránky hostí a gól Masaryka, ktorý padol v tej istej minúte, nebol uznaný pre postavenie mimo hry útočníka Slovana.

V druhom polčase si prvú šancu vypracovali hostia, no hlavička Seyeho preletela ponad domácu bránku. V 63. min Halenár zopakoval svoj dravý únik po pravej strane z prvého polčasu, ale na jeho polovysokú strelu bol Boroš prichystaný. Čo sa Halenárovi nepodarilo v tomto okamihu, dokázal o tri minúty neskôr, keď presnou umiestnenou strelou k vzdialenejšej žrdi úspešne zakončil akciu po osi Kozák - Masaryk - Halenár. V 69. min Uškovičová strela spoza pokutového územia iba tesne minula bránku Putnockého. O desať minút neskôr brankár Slovana pohotovo zasiahol pred nabiehajúcim Pichom, ktorého do šance poslal Uškovič. V 80. min strela Uškoviča len tesne opäť minula bránku domácich. Dve minúty pred koncom stretnutia Plevovu krížnu prihrávku Dosoudil obetavo odvrátil na rohový kop. V nadstavenom čase mohol trojgólový náskok belasých zveľadiť ešte Ivana, ale svoju šancu úplne voľný päť metrov pred bránkou Banskobystričanov nezužitkoval, lebo vysoko prestrelil.

Hlasy trénerov

Michal Hipp, Slovan: ,,V krátkom čase sme sa stretli s ďalším mužstvom z čela tabuľky. Úvod stretnutia nám nevyšiel tak, ako sme si predstavovali. Najmä prvé štyri minúty boli zlé, ale po vedúcom góle sme začali hrať o niečo lepšie. Ja som už po víťazstve nad Žilinou hovoril, že táto výhra bude mať zmysel, až keď ju potvrdíme víťazstvom nad Banskou Bystricou. Som rád, že sme iniciatívu prebrali najmä po úspešne zrealizovanej štandardnej situácii a po pekných únikoch Halenára a Sylvestra. Hráčov som nabádal k tomu, aby dostali súpera pod tlak a som spokojný, že to v ďalšej časti dodržali. Naše víťazstvo je zaslúžené. Potvrdil to najmä pekný tretí gól v podaní Halenára."
Jozef Jankech, Dukla: ,,Neviem, čo mám vlastne hodnotiť. Zasa sme dostali tri góly, zase sme začali zle hrať od samého začiatku. V prvom polčase sme si nevytvorili takmer žiadnu vyloženú šancu a neskôr všetko, čo sme si vypracovali, sme aj zahodili. Dnešný výkon si musíme dôkladne rozobrať a s hráčmi pohovoriť, pretože niektorí z nich dokážu hrať oveľa lepšie ako dnes."

Corgoň liga - 10. kolo

Slovan Bratislava - Dukla B. Bystrica 3:0 (2:0)

Góly: 5. P. Petráš, 22. a 66. Halenár, ŽK: 42. Grendel - 66. Pleva, rozhodovali: Olšiak - R. Sluk, Vindiš, 3801 divákov.

DUKLA: Boroš - M. Pančík ml., Adámik, Poljovka, Savič - Pečovský, T. Bruško (67. Pich), Pleva, Hučko - Seye (67. Uškovič), M. Kuzma (72. V. Gajdoš).

Senica - Nitra 0:0. ŽK: 83. Gajdošík - 30. Rák, 56. Ľ. Kolár, 75. Kaspřák, rozhodovali: Valášek - Slyško, E. Weiss, 2709 divákov.

Trnava - Dubnica 1:0 (1:0). 7. Doležaj (z 11 m), ŽK: 37. Doležaj - 27. Držík, 70. J. Vavrík, 85. L. Zápotoka, rozhodovali: Vnuk - Mókoš, Kubačka, 4657 divákov.

Žilina - D. Streda 1:0 (0:0). 70. Jež, ŽK: 20. Majus, 35. Koejoe, 56. J. Novota, 57. Nikolič, 60. Seelaus (všetci D. Streda), rozhodovali: Chmura - Rastislav Kubica, Čiernik, 3159 divákov.

Ružomberok - Petržalka 2:0 (1:0). 39. Lačný, 90. J. Maslo ŽK: 18. Gallo, 48. Peter Majerník - 44. Burza, rozhodovali: Šipoš - Košecký, Petríček, 2328 divákov.

Dohrávka 2. kola: Slovan Bratislava - Žilina 2:1 (0:0), 61. Halenár, 82. Slovák - 67. Ľ. Guldan, ŽK: 34. Slovák, 48. Breznaník, 61. Halenár, 85. Bagayoko - 49. Šourek, 83. Ľ. Guldan, ČK: 90.+ Slovák (Slovan) po druhej ŽK - 51. Šourek (Žilina) po druhej ŽK, rozhodovali: Vlk - Balko, Hrčka, 3305 divákov.

Poradie strelcov

1. Ján Novák (Košice), Juraj Halenár (Slovan) - 6 gólov
3. Pavol Masaryk (Slovan), Dušan Uškovič (Dukla), Peter Doležaj (Trnava) - 5 gólov

12. Košice 9 2 1 6 9:16 7
Program 11. kola v sobotu 26. septembra o 17.30: Dukla B. Bystrica - Žilina, Nitra - Slovan, o 19.30: D. Streda - Trnava, Dubnica - Košice, Prešov - Ružomberok. V nedeľu 27. septembra o 19.30: Petržalka - Senica.

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Home (ale aj) Office
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  8. Zelená Bratislava
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  5. Ruža zmeny
  6. Úpravy automobilov pre ZŤP
  7. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  8. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Na Uhlisku vznikne zariadenie pre seniorov s 31 lôžkami

V Banskej Bystrici pribudne viac ako 30 lôžok pre seniorov vyžadujúcich dlhodobú starostlivosť.

V breznianskej nemocnici vytvorili oddelenie pre pacientov s COVID - 19

V budove bývalej transfúznej stanice časom zriadia aj mobilné odberové miesto testovania.