Osrblie a Michalová mali strelecké preteky

V prvej triede padlo v siedmich zápasoch celkom 32 gólov, čo je priemer 4,6 na stretnutie. Strelecké preteky vyhralo Osrblie so siedmimi.

I. trieda

Lučatín - Jasenie 3:1 (0:1)

Domáci hráči po nešťastných zápasoch pripravili nielen pre početnú divácku kulisu, ale aj pre oslavujúceho prezidenta FK pekný darček v podobe troch bodov. Nasadenie domácich hráčov po góle v 1. polčase s pribúdajúcimi minútami narastalo, čoho výsledkom boli tri góly, ktoré po peknej hre celého mužstva strelil výborne hrajúci Prostredný.

Góly: 64., 74., 89. Prostredný - 42. Bukovec M.

ŽK: Sedliak M., Vaník, Šišiak I. - 37. Weisenbacher J., Sekáč, Malček, Mrník, Kordík. Pred 150 divákmi rozhodoval Kolofík.

LUČATÍN: Citara- Uhrík, Hruška Ľ., Mokroš (82. Hlinka), Lamper, Turčan (90. Jezný), Spišiak I., Vaník, Sedliak, Garaj (85. Hruška I.), Prostredný.

JASENIE: Havran- Sekáč, Veľký, Bukovec M., Kordík, Bukovec P., Weisenbacher J., Malček, Mrník (75. Černák), Weisenbacher H. (61. Parobek), Gaboň.

Sl. Ľupča - Beňuš 3:0 (2:0)

Za pekného počasia, na peknom teréne domáci začali hrať svoju nátlakovú hru. Hostia prišli ako odovzdaný súper, ale nakoniec sa domácim v 32. minúte podarilo streliť gól. Do prestávky pridali ešte jeden. V 2. polčase sa hostia zamerali na ubránenie výsledku, čo ukazovalo aj držanie lopty, ktoré bolo jednoznačne na strane domácich. Avšak jednoznačné víťazstvo predsa len korunoval Lakomčík. Treba poďakovať všetkým hráčom za slušnú hru bez kariet.

Góly: 32., 37. Hermánek, 79. Lakomčík Milan. Pred 200 divákmi rozhodoval Lauer.

SL. ĽUPČA: Žokovan- Svetlík (38. Lakomčík Milan), Holéczy, Urbančok, Oravec, Ľupták, Bravčok (76. Sandány S.), Hermánek, Hurík, Lakomčík, Vaník (74. Beňák).

BEŇUŠ: Kupec- Plieštik, Figľuš, Vetrák, Kňazík, Zelený, Sarvaš, Vozár, Šperka, Potkány (75. Kováčik), Ábel.

Mýto - Hronec 2:2 (1:1)

Vo vyrovnanom stretnutí sa domáce mužstvo ujalo vedenia z pokutového kopu. Hostia po chybe domáceho brankára vyrovnali a v 52. minúte sa ujali vedenia. Domáci však zvýšenou aktivitou zápas vyrovnali na konečných 2:2.

Góly: 17. Makuša (11m), 60. Kleskeň - 31. Piliar, 52. Janko. ŽK: Giertl - Náther. Pred 100 divákmi rozhodoval Spišák.

MÝTO: Jurina- Danove, Kršačok, Giertl (49. Daniš), Botoš (75. Roháč), Kurek, Makuša (57. Ľupták), Nikel, Piliar, Kleskeň, Kochan.

HRONEC: Radovič- Frimm, Kučerák, Janko, Václavík, Cibuľa (77. Oláh), Botoš, Šnejt, Piliar, Pišoja (68. Ridzoň), Náther.

Michalová - Baláže 6:0 (2:0)

V priemernom a slušne hranom stretnutí mali domáci neustálu prevahu, ktorú dokázali využiť, kedy po pekných akciách súperovi nastrieľali až 6 gólov.

Góly: 12., 45. Krupa ml., 63., 83., 90. Kučerák, 90. Lapin. ŽK: Chaban V. Pred 150 divákmi rozhodoval Sitarčík.

MICHALOVÁ: Muránsky- Vraniak, Krupa st., Berčík (64. Baláž), Makový, Ostrihoň, Goceliak, Krupa ml. (58. Kučerák), Trnavský (76. Kupec), Suja, Lapin.

BALÁŽE: Kostiviar- Kenický, Chaban R., Heric, Latinák, Tišliar, Čunderlík, Karcel, Chaban V., Dian, Rusko.

Medzibrod - T. Č. Balog 2:0 (0:0)

Domáci po minulotýždňovej zaslúženej výhre na ihrisku oslabenej Heľpy nastúpili na stretnutie proti oveľa kvalitnejšiemu a skúsenejšiemu súperovi. Hostia prišli k nováčikovi súťaže jednoznačne bodovať. Avšak domáci taktiež podali kvalitný výkon, v 2. polčase strelili dva góly a zaslúžene zvíťazili.

Góly: 79. Smida, 90. Chrastina. Pred 180 divákmi rozhodoval Kosec.

MEDZIBROD: Tonheiser- Štefanovie, Smida, Huťka Martin, Sokol (22. Sokol ml.), Urbančok, Obuch (71. Priehlavský), Gregor, Huťka Miroslav (54. Chrastina), Haviar, Huťka J.

T. Č. BALOG: Medveď- Sitarčík, Štulrajter R., Kováčik (79. Pančík), Budovec, Turňa, Pečovský, Štulrajter P., Švantner, Kliment, Potkány (46. Śtulrajter M.)

Osrblie - Heľpa 7:0 (3:0)

V slušne hranom zápase odviedol veľmi dobrú prácu rozhodca Dírer aj bez druhého asistenta . Domáci od začiatku zápasu nenechali nič na náhodu a uzavreli hostí na ich polovici. Už v 1. polčase sa dokázali trikrát gólovo presadiť, hneď po obrátke zvýšili na 4:0 a pokračovala prakticky hra na jed bránu. Bolo to aj odôvodnené, pretože u hostí nemohli nastúpiť až štyria hráči základnej zostavy.

Góly: 17., 46. Štulajter, 30., 57., 85. Čutka, 36. Latinák, 50. Žilík. Pred 150 divákmi rozhodoval Dírer.

OSRBLIE: Pacera M.- Danove, Baran, Vetrák, Latinák, Trník (70. Trangoš), Fedor (60. Kupec), Čutka, Pacera R., Štulajter, Žilík

HEĽPA: Málik- Martinec, Oravkin, Hyriak, Kukuľa, Harvan, Riapoš, Jánošík, Kán,. Skladaný, Gmit

Braväcovo - Poniky 5:1 (0:0)

Domáci začali zápas veľmi slabo, prvý polčas patrí poďakovanie hlavne divákom, že neodišli domov z takého slabého futbalu. Paradoxne domáci konečne začali hrať až keď inkasovali na 0:1. Vyrovnanie prišlo už o šesť minút. Po tomto góle domáci už hrali dobre a hlavne dávali góly, ktoré rozhodli o jednoznačnom víťazstve.

Góly: 62., 77.Zelenčík, 79.,82. Srnka M., 87. Košík - 55. Kišík. ŽK: Bubelíny, Gašperan, Turan - Trnka, Halama. Pred 180 divákmi rozhodoval Melicher.

BRAVÄCOVO: Martinec- Gašperan, Bubelíny, Krajan (72. Srnka E.), Radóc, Švančara (59. Košík), Koľaj, Srnka M., Brenkus, Ľupták (59. Turan), Zelenčík.

PONIKY: Madoš P.- Madoš J., Halama, Potkan, Vojtek, Trnka, Kišík, Hakel, Klementis, Maľa, Hrčka.

1. Osrblie 7 6 1 0 21:3 19 2. S. Lupča 7 6 0 1 32:5 18 3. Hronec 7 3 3 1 13:9 12 4. Lučatín 7 4 0 3 10:7 12 5. Jasenie 7 3 2 2 16:11 11 6. Mýto 7 2 4 1 13:10 10 7. Michalová 7 3 1 3 12:11 10 8. Medzibrod 7 3 1 3 12:12 10 9. Baláže 7 3 0 4 10:23 9 10. Č. Balog 7 2 2 3 12:9 8 11. Beňuš 7 2 1 4 7:13 7 12. Braväcovo 7 2 0 5 13:24 6 13. Poniky 7 1 1 5 5:14 4 14. Heľpa 7 1 0 6 4:29 3

Program 8. kola 27. septembra o 15.00: Jasenie - Poniky, Heľpa - Braväcovo, T. Č. Balog - Osrblie, Baláže - Medzibrod NE 10.30, Hronec - Michalová, Beňuš - Mýto, Lučatín - S. Ľupča.