Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Dukla porazila vedúcu Žilinu

Banskobystrickí futbalisti sa proti niekoľkonásobnému majstrovi a lídrovi súťaže vytiahli k veľmi dobrému výkonu a vyhrali jednogólovým rozdielom. Šancí však mali viac.

BANSKÁ BYSTRICA. Žilinčania mali lepší úvod, no svoju aktivitu nepretavili do gólu. Domáci vyčkávali na svoju príležitosť a ujali sa vedenia v 23. minúte po chybe Adauta. Kuzma mu zobral loptu, posunul ju Uškovič, ktorý mu ju vrátil a domáci útočník popod Perniša skóroval. Inkasovaný gól hostí utlmil a taktovku postupne prevzali banskobystrickí futbalisti. V 35. min natiahol Perniša v žilinskej bránke razantnou strelou z vyše 20 m Seye. Zaujímavé momenty sa udiali potom v závere polčasu, keď hostia mohli vyrovnať po štandardných situáciách. Najprv Leitner centroval loptu do ohňa a Guldan hlavičkoval k žrdi. Boroš iba s námahou vyrazil loptu na roh. Vzápätí sa po rohovom kope Ježa nepodarilo domácim odkopnúť loptu, dostal sa k nej Lietava, ktorý pálil presne k žrdi, no tečovaná lopta skončila vedľa bránky. Dukla odpovedala, keď najprv Pleva z uhla tvrdou a nebezpečnou strelou zamestnal Perniša, a potom po rohovom kope Seye hlavičkoval v šestnástke, no hosťujúci gólman loptu chytil.

Aj v druhom polčase sa hral atraktívny futbal, Žiličania sa snažili vyrovnať, no hostia boli nebezpeční z brejkov. Šancu na vyrovnanie mal v 56. min Lietava, ktorému poslal dobrý center Jež, no útočník Žiliny mieril tesne vedľa pravej žrde. O minútu neskôr sa dostal do dobrej príležitosti Oravec, no pokazil rozhodujúcu prihrávku nabiehajúcemu Lietavovi, ktorý mohol skórovať do prázdnej bránky. Potom prišli nebezpečné kontry domácej Dukly, keď najprv Kuzmovu strelu odvracal na bránkovej čiare Leitner, o minútu sa dostal do brejku Pečovský, Perniš zle vybehol, no stredopoliar domáceho tímu prihrávku pred prázdnu bránku zle načasoval a hosťujúci Guldan v poslednej chvíli poslal loptu vedľa žrde. Dukla sa naďalej dostávala do brejkov. V 69. min po centri Plevu hlavičkoval Hučko tesne vedľa žrde. V 74. min Kuzma vysunul Gajdoša, ktorý však v šestnástke Perniša neprekonal. Žilinčanom nešli finálne prihrávky a ani koncovka, v 77. min po Adautovom centri z pravej strany síce Oravec prehlavičkoval Boroša, no zároveň aj bránku. Ďalšiu šancu pripravil Hučkovi aktívny Pečovský, ktorý ale z ľavej strany pokutového územia neskóroval. Vojaci síce gól nedali, ale do soboty vedúci tím Corgoň ligy obrali o tri body a zosadili ho z pozície lídra.

Hlasy trénerov

Jozech Jankech, B. Bystrica: ,,Dnes chlapci predviedli veľmi dobrý výkon, hrali s nasadením počas celého zápasu, iba v druhom polčase nás súper miestami začal prevyšovať. Vypracovali sme si však viacero dobrých príležitostí. Ak by sme aspoň jednu z nich využili, zápas by sme mohli dohrávať pokojnejšie. Proti veľmi dobrej a kvalitnej Žiline sme vyhrali a to ma teší. Chlapcom patrí poďakovanie za nasadenie, dobrý výkon a výsledok."

Pavel Hapal, Žilina: ,,Som sklamaný z výsledku. Do zápasu sme vstúpili dobre, ale inkasovali sme po hrubej chybe. Potom sme enormnou snahou chceli vyrovnať, ale nejde nám to vo finálnej fáze. Nedokážeme premeniť ani stopercentné šance. Tlačili sme sa dopredu, ale otvárali sme priestor súperovi. Bystrica chodila do brejkov a vypracovala si vyložené šance. Myslím si, že domáci vyhrali zaslúžene."

Corgoň liga - 11. kolo

Dukla B. Bystrica - Žilina 1:0 (1:0)

Gól: 23. M. Kuzma, ŽK: 13. Hučko, 30. Pleva, 90.+ Boroš - 90. Leitner, rozhodovali: Trutz - Csabay, Ružbarský, 3108 divákov.
DUKLA: Boroš - Pleva, Adámik, Poljovka, Savič - M. Pančík ml., Pečovský, Seye (77. Pich), Hučko - M. Kuzma (89. Chmelík), Uškovič (64. V. Gajdoš).

Nitra - Slovan Bratislava 0:1 (0:1). 17. Saláta, ŽK: 30. Kaspřák - 37. Sylvestr, ČK: 34. Dosoudil (Slovan), rozhodovali: K. Horváth - D. Hrčka, Kubačka, 4870 divákov.

Dubnica - Košice 1:0 (1:0). 30. Ľupták, ŽK: 54. Duga - 33. Hovančík, 72. Vaščák, 89. Cicman, rozhodovali: Šipoš - Brendza, Rendko, 1680 divákov.

Prešov - Ružomberok 1:0 (1:0). 27. Hanek, ŽK: 18. Josl - 51. Gallo, 90+. Zošák, rozhodovali: Kružliak - Mókoš, Vorel, 2164 divákov.

Poradie strelcov
1. Ján Novák (Košice), Juraj Halenár (Slovan) - 6 gólov
3. Pavol Masaryk (Slovan), Dušan Uškovič (Dukla), Peter Doležaj (Trnava) - 5 gólov

12. Košice 11 2 1 8 9:18 7

Program 12. kola v sobotu 3. októbra o 14.30: Senica - Slovan Bratislava, o 17.30: Nitra - Žilina, Dukla B. Bystrica - Trnava, D. Streda - Košice, Dubnica - Ružomberok, Prešov - Petržalka.