Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

V Trenčíne rozhodol o víťazstve Miroslav Hlinka

Banskobystrickí hokejisti odohrali predchádzajúci týždeň dva stretnutia. V štvrtkovovej televíznej predohrávke si poradili s Nitrou, v nedeľu vyhrali v Trenčíne po samostatných nájazdoch.

BANSKÁ BYSTRICA. Bystričanom sa proti Nitre vo vlaňajšej sezóne darilo, no v predohrávanom zápase 6. kola to spočiatku na ďalší zisk bodov nevyzeralo. Barani mali síce niekoľko šancí v prvej tretine, Pardavý navyše nepremenil trestné strieľanie, ale vedenia sa ujali hostia. Domáci v druhej tretine výsledok dvomi dotlačenými gólmi otočili výsledok a v závere víťazstvo udržali, aj keď Nitrania trikrát trafili žrď.

Hlasy trénerov

Milan Staš, B. Bystrica: ,,Bolo to vydreté víťazstvo. Súper si aj po našich chybách vytvoril veľa príležitostí, potvrdil svoju silu, o to viac víťazstvo teší. Vrátil sa nám do zostavy zranený Tománek, sila prvej formácie narástla. Od začiatku sezóny sa však strelecky trápime, buď nestrieľame, alebo používame len slepé náboje. Do koncovky nám treba vniesť viac agresivity a ja verím, že potom naša strelecká potencia narastie."

Peter Oremus, Nitra: ,,Chabé premieňanie gólových šancí, to nám zväzuje ruky. Jednoducho nestrieľame góly, ani keď pred nami zíva prázdna bránka, čiže nespokojnosť. Vyčítať hráčom nemôžem nič, máme veľa mladých, herný rejav je solídny, no body utekajú, a to nás dosť mrzí."

V Trenčíne vyhrali barani po samostatných nájazdoch

Kompaktnejší úvod mali hostia, ktorí mohli skórovať už v 2. minúte, keď dva razy z presilovej hry ohrozili Kováča. Nátlaková hra Bystričanov v 9. min slávila úspech, keď skóre otvoril extrenčan Jánoš. Po góle však z nepochopiteľných dôvodov začali hrať hostia nečisto a do konca tretiny nachytali päť menších trestov. Keď od 18. min hrali v oslabení o dvoch hráčov, Sekeráš blafákom vyrovnal. Začiatočná strelecká iniciatíva hostí bola v oslabeniach zlikvidovaná na počet 8:7. Vyrovnávajúci gól z konca úvodnej tretiny bol pre domácich povzbudením, lebo do 30. min boli jednoznačne lepším družstvom, ale bez gólovej efektivity. Nápor bol utlmený vylúčením Sekeráša, ale v oslabení mohol skórovať Hruška. Zvyšok presilovky však hostia vďaka Kováčovi nevyužili a do vedenia sa nedostali. Od 33. min hrali hostia krátku presilovku, ktorú prerušil Fatyka svojím odrazením súpera. Najkrajšiu akciu predviedli domáci v 35. min, keď pri úniku Valčáka prebral puk Tybor, ale Petríka neprekonal. Vedúci gól Dukly v 38. minúte strelený Miklíkom mal trvanie len 18 sekúnd, lebo z nasledujúceho protiútoku Bulík vyrovnal. V tretej časti hry sa začalo hrať na istotu. Živší boli hostia, ale rozhodnúť mohla strela Radulya, ktorý pri úniku po pravom krídle trafil Petríka do masky. Gól však v riadnom čase hry nepadol, ani v predĺžení a tak o víťazstve hostí rozhodol v samostatnom nájazde Hlinka.

František Hossa, Trenčína: ,,Zápas sa mohol zlomiť v náš prospech najmä v druhej časti druhej tretiny, keď sme nevyužili tri čisté gólové šance v podobe nájazdov na brankára, vďaka dobrému výkonu Petríka sme však neuspeli. Ak by sme tieto príležitosti premenili, zápas mohol mať celkom iný priebeh. Potom to už bolo z oboch strán najmä taktické v snahe neurobiť chybu. V závere nás obišlo aj šťastie a v rozhodujúcich penaltách sme neuspeli."

Milan Staš, B. Bystrica: ,,Čakali sme ťažký zápas, v ktorom sme narazili na veľmi dobrú defenzívu súpera. Stratili sme naše vedenie a potom mal zápas až do konca vyrovnaný priebeh. Zlomovým momentom pre naše víťazstvo bolo, že sme dokázali udržať nerozhodný stav aj pri presilovkách domácich až do predĺženia. Potom v rozstrele sme mali viac šťastia. Napriek tomu si myslím, že sme si zaslúžili o ten jeden bodík viac ako domáci."

6. kolo

HC'05 B. Bystrica - HC Nitra 2:1 (0:1, 2:0, 0:0), 26. Bulík, 34. Sabol - 9. Gráčik. Rozhodcovia Rudý - M. Novák, M. Junek, vylúčení 7:5, navyše 10 min T. Chrenko (Nitra), presilovky 0:0, v oslabení 0:0, 2094 divákov.

L. Mikuláš - Skalica 3:4 pp (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1). 5. M. Bartánus, 28. Cibuľa, 52. Kriška - 17. Kostourek, 22. Jarolín, 26. Zálešák, 62. Pálffy (tr. strieľanie). Poprad - Martin 2:5 (2:3, 0:2, 0:0). 12. Lapšanský, 20. Fabian - 6. Klepáč, 12. Themár, 13. I. Dornič, 28. M. Beran, 37. Appel. Spišská N. Ves - Žilina 6:3 (0:3, 4:0, 2:0). 29. S. Pavličko, 31. Hamrák, 34., 36. a 60. L. Jurík, 50. Smotrila - 6. Kokavec, 13. R. Krajči, 17. Spilar. Zvolen - Slovan Bratislava 0:5 (0:2, 0:1, 0:2). 6. a 40. Lipiansky, 8. Demel, 42. Richard Huna, 44. Kuľha. Orange 20 - Košice 3:6 (1:2, 1:2, 1:2). 3. Cingel, 29. Ján Sýkora, 43. Hudáček - 4. a 21. Dravecký, 19. P. Bartoš, 21. Rudolf Huna, 54. Kledrowetz, 55. Šimurda.

7. kolo

Trenčín - HC'05 B. Bystrica 2:3 sn (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1), 19. Sekeráš (Valčák, V. Kováč), 37. Michel Miklík (Paroulek) - 9. Jánoš (Paľov), 38. Bulík (Pardavý, Tománek), rozhodujúci sn M. Hlinka. Vylúčení: 6:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Horínek, M. Orolin, 2710 divákov. B. BYSTRICA: I. Petrík - Bauer, Kolba, P. Frühauf, Vantroba, Vizváry, Biro, Bambúch, A. Mrena - Pardavý, Bulík, Tománek - Surový, Miroslav Hlinka, V. Országh - Jánoš, Ľ. Sabol, Paľov - Ižvolt, Češík, Drotár.

Žilina - Orange 20 9:1 (4:0, 2:1, 3:0), 5. Kokavec, 10., 15. Vala, 20. Spilar, 25, 38. Škoda, 42., 50. Rúfus, 48. Hreus - 40. Gašparovič. Nitra - Spišská N. Ves 4:2 (2:0, 1:0, 1:2), 9. Gráčik, 14. Kováčik, 21. Podstavek, 55. S. Saliji - 46. Petruk, 57. Harabin. Martin - Lip. Mikuláš 8:3 (2:0, 2:2, 4:1), 4. Klepáč, 15., 40. Themár, 24. Appel, 26. Markovič, 52. Dornič, 54. Baček, 60. Pozník - 27. Devečka, 37. Bartánus, 51. Halaj. Slovan Bratislava - Skalica 4:2 (1:0, 1:1, 2:1), 1., 58. Lipiansky, 29. Kuľha, 41. Vaic - 30. Pašek, 45. Jarolín.

13. Orange 20 7 0 0 0 7 13:37 0

Program 8. kola v piatok 2. októbra: HC 05 Ban. Bystrica - voľno, Spiš. N. Ves - Trenčín, Orange 20 - Nitra, Poprad - Žilina, L. Mikuláš - Košice, Slovan Bratislava - Martin, Zvolen - Skalica.

9. kolo v nedeľu 4. októbra o 17.00: Ban. Bystrica - Spiš. N. Ves, Martin - Zvolen, Košice - Slovan Bratislava, Žilina - L. Mikuláš, Nitra - Poprad, Trenčín - Orange 20.

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Zelená Bratislava
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Počet nakazených prekročil hranicu 3 tisíc za jeden deň

ide o slovenský absolútny rekord s mimoriadnou dynamikou rastu 94 percent voči minulej sobote. V Banskobystrickom kraji to bolo 315 prípadov.

Dneškom sa zatvárajú aj zariadenia na južnej strane Chopku

Ide o reakciu na preventívne opatrenia v súvislosti s COVID - 19.

Chopok, v pozadí Ďumbier

Stredoslovenské múzeum mapuje súčasné obdobie pandémie

Stredoslovenské múzeum (SSM) v Banskej Bystrici spúšťa výzvu pre Banskobystričanov, ktorej cieľom je zachytiť aktuálnu situáciu v meste prostredníctvom spomienok či fotografií.