Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Všetky naše mužstvá víťazne

V druhej lige sa našim tímom darilo. Podbrezová klasicky doma nadeľovala, teraz Košiciam, jarné repete v Rakytovciach dopadlo skoro rovnako a po sobotňajšom súboji áčok si aj béčko Dukly pripísalo jednogólové víťazstvo.

II. liga Východ - 9. kolo

ŽP Šport Podbrezová B - Košice B 4:0 (4:0)

Železiari v prvom polčase súpera doslova sfúkli z ihriska. Za 20 minút strelili štyri góly, v 26. min. Kočan trafil žrď Repiského bránky. Domáci hrali s chuťou a v 7. min. otvoril skóre Kožička. V 12. min. potrestal lapsus obrany a košického brankára druhým gólom Chomistek. Ešte do prestávky sa strelecky presadil domáci útočný dvojzáprah. Hostia prvýkrát vystrelili na domácu bránku až za stavu 4:0, ich ďalšie pokusy pre defenzívu železiarov veľké nebezpečenstvo neznamenali. V druhom polčase sa hra vyrovnala. Domáci hrozili z rýchlych brejkov, ale napriek veľkej snahe, skóre sa už na Horehroní nezmenilo.

Góly: 7. Kožička, 12. Chomistek, 17. Sedliak, 20. Tubonemi. ŽK: 65. Cuprišin, 77. Adam. Rozhodoval Peter Korista, 180 divákov.

ŽP ŠPORT B: Hanák - P. Turňa, Nosko, Kostelný, Rajovič (85. Podstavek) - Kočan (85. Nikel), Podio, Kožička, Chomistek - Sedliak (66. J. Pančík), Tubonemi.

Dukla B. Bystrica B - Žilina B 3:2 (1:1)

Vo vyrovnanom zápase sa hostia ujali vedenia už v 10. min Ihnatisinom. Duklu to nezlomilo a v 15. min vyrovnala po tečovanej strele Snitkom.

V druhom polčase Dukla predvádzala stále útočný futbal a po pekných akciách v 51. min skóroval Vician a v 70. min dal hlavou na 3:1 Libič. Žilina stále bojovala a podarilo sa jej v 75. min znížiť na 3:2. Tento stav zostal i napriek neustálej snahe Žiliny o vyrovnanie.

Góly: 15. Snitka, 51. Vician, 70. Libič - 10. Ihnatisin, 75. Korístek. ŽK: Hlinka, Považanec - Chupáč, Pleško. Pred 80. divákmi rozhodoval Perašín.

FK DUKLA B: Petrík - Gálik, Hinka, Štuber (48. Libič), Brašeň, Snitka, Kostúrik (74. Bobor), Považanec (90. Wolf), Vician, Chmelík, Turňa.

MFK B. Bystrica - Zvolen 3:0 (2:0)

V repríze jarného súboja o postup z tretej ligy zvíťazili opäť domáci, tentoraz rozdielom triedy, keď v 15. min Cimerman dorážal v štandardnej situácii na 1:0. V prvom polčase zvyšoval v 39. min Valentyni na 2:0.

Druhý polčas diváci videli len jeden gól opäť v podaní Valentyniho, ktorý v 64. min po skrumáži pred zvolenskou bránou zvýšil na konečných 3:0. Aj keď hostia pri niektorých fázach stretnutia mali viac loptu na svojich kopačkách, domáci ich do žiadnej vyloženej príležitosti nepustili a naopak zo svojich šancí dokázali využiť na strelenie troch gólov.

Góly: 15. Cimerman, 39. a 64. Valentyni. ŽK: Lörinc, Belko - Tyčiak, Bohuš. Pred 630. divákmi rozhodoval Ihring.

MFK B. Bystrica: Vyskoč - Penov, Zátek, Gašpar, Lörinc, Belko, Novák (87. Hric), Kupčík, Kohút, Cimerman, Valentyni (81. Bobrovský).

Humenné - St. Ľubovňa 2:1 (2:0), 10. Santos, 27. M. Hamuľák - 64. D. Krajňák, rozhodoval: Kakaščík, 340 divákov.

Trebišov - Spišská N. Ves 1:0 (0:0), 46. Toporčák (11m), rozhodoval: R. Weiss, 300 divákov.

Moldava - Vranov 3:0 (0:0). 49. a 76. R. Jurko, 72. M. Seman, rozhodoval: Mriglot, 3 500 divákov.

Prešov jun. - Lipany 0:1 (0:1). 15. Kirňak, rozhodoval: Anguš, 230 divákov.

Čadca - Poprad 4:1 (3:0), 17. Vnuk, 20. Šidlo, 45. R. Michalík, 86. Jakubec - 68. Kubus, rozhodoval: Debnár, 300 divákov.

16. S. Ľubovňa 9 1 0 8 7:21 3

Program 10. kola v sobotu 3. októbra: Lipany - Košice B, Poprad - ŽP Šport Podbrezová B, Spišská N. Ves - Čadca, Žilina B - Trebišov, Zvolen - Dukla B. Bystrica B, S. Ľubovňa - MFK B. Bystrica, Vranov - Humenné, Prešov jun. - Moldava.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 930

Koronavírus Banskobystrický kraj: Testuje sa aj na rómskom sídlisku v Rimavskej Sobote (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Banská Bystrica, Lučenec, Žiar nad Hronom, Zvolen a ostatných okresoch BB kraja.

Testovanie na sídlisku Dúžavská cesta v Rimavskej Sobote.

V Brezne fungujú všetky odberové miesta

Primátor Abel ich ráno všetky prešiel.

Banská Bystrica: Testuje sa už všade

Na niektorých zo 66 odberových miest zaznamenali ráno meškanie.

Na Moskovskej

V Bystrici avizujú problémy na viacerých miestach

Na niektorých odberných miestach momentálne evidujú až hodinové zdržanie, čo bolo spôsobené práve chýbajúcimi zdravotníkmi zo strany Ozbrojených síl SR .