Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Derby jednoznačne pre domácu Kremničku

V najvyššej stredoslovenskej futbalovej súťaži sa hralo v Kremničke banskobystrické derby, ktoré prakticky rozhodol hetrikom Beňák. Králiky tak ostávajú na poslednom mieste tabuľky, naopak Kremnička na čele.

III. liga Stred - 8. kolo

Kremnička - Králiky 5:2 (3:0)

Na výborne pripravenom trávniku sa vedenia v 16. min ujali domáci zásluhou Beňáka, po prihrávke od Jobka. O päť minút neskôr sa odhodlal k strele z 25m Choma a od tyče sa lopta dostala do brány hostí. Na polčasových 3:0 upravil opäť Beňák, keď mu Jobko v 45. min naservíroval loptu medzi dvoch hráčov do šestnástky hostí.

V druhom polčase hrali Králiky lepší futbal. V 57. min si našiel priestor na strelu Belko a doslova vymietol pavučinu Juračkovej brány. Radovan Beňák sa v 70. min mohol radovať, keď sa po centri od Ševčíka prezentoval tretím gólom. V 81. min skórovali hostia Fojtíkom a o dve minúty neskôr domáci Ševčík hlavou uzavrel stav stretnutia na 5:2

Góly: 16., 45. a 70. Beňák, 21. Choma, 83. Ševčík - 57. Belko, 81. Fojtík. ŽK: Uhliar - Piliar. rozhodoval Tapfer, 150 divákov.

KREMNIČKA: Juračka (84. Ostrihoň) - Jendrišák, Kolofík, Hurík, Palkovič (60. Uhliar), Rapčan, Choma, Ševčík (85. Palovič), Kubát, Beňák, Jobko.

KRÁLIKY: Pavlenda - Kollár, Martinec (75. Ondrejka), Murín, Belko, Šatura, Pililar, Fojtík, Hroš (67. Klinec), Caban, Vajda (73. Lalík).

Fiľakovo - Nová Baňa 3:1 (1:0), Čonka, Rácz, Lipták (11m) - Guláš.

Veľký Krtíš - Dolná Ždaňa 1:1 (1:1), Havrila - Kravári.

Liet. Lúčka - Ružiná 2:0 (1:0), Blaščík, Pittner.

Bytča - Záv. Poruba 1:2 (1:0), Mikula - Švárny, Budvesel.

Lipt. Štiavnica - Turany 3:0 (0:0), Brtko 2, Lepko.

Námestovo - Bánová 4:1 (1:0), A. Brčák, K. Brčák, Kosmeľ, Lejko - Podhradský.

Turč. Teplice - Krásno 2:3 (1:2), Krutek, Koleno - Červenec 2, Šuty.

16. Králiky 10 1 2 7 11:24 5

Program 9. kola v sobotu 3. októbra o 14.30: Ružiná - Bytča, v nedeľu 4. októbra o 14.30: Králiky - Fiľakovo, Krásno - Kremnička, Bánová - T. Teplice, Turany - Námestovo, Z. Poruba - L. Štiavnica, D. Ždaňa - L. Lúčka, N. Baňa - V. Krtíš.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 009

Banskobystričan, ktorý pomáhal už pri testovaní v Bardejove: Musíme byť zodpovední k sebe aj iným

Dnes pomáha ako dobrovoľník v Banskej Bystrici na Pieninskej. Hneď zrána ich tam prekvapil milý odkaz na školskej tabuli.

Ako dobrovoľník sa zúčastnil aj testovania v Bardejove a dnes je opäť v akcii v Banskej Bystrici na Pieninskej.

Koronavírus Banskobystrický kraj: Sobotné testovanie sprevádza aj meškanie (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Banská Bystrica, Lučenec, Žiar nad Hronom, Zvolen a ostatných okresoch BB kraja.