Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Kremnička prehrala, ostala prvá

Futbalisti Kremničky prehrali v tejto sezóne prvýkrát, na ich postavení na čele sa však nič nezmenilo, Ružiná má horšie skóre. Králikom sa stále nedarí doma vyhrať, teraz remizovali s Fiľakovom a ostali posledné.

III. liga Stred - 9. kolo

Krásno - Kremnička 3:1 (1:1)

Už v 2. min pohrozil Choma strelou do brvna z 30m. V 10. min nevyužil šancu na strelenie gólu z pokutového kopu Hornák, keď netrafil bránu. V 16. min sa zranil Jendrišák a domáci Šutý hneď využil početnú prevahu. Jobko vyrovnal v 21. min, keď mu nahrával Ševčík.

V druhom polčase sa domáci opäť ujali vedenia, keď v 65. min Šutý trafil vedľa žrde Juračkovej brány. Domáci už iba bránili a hostia ich zatlačili do pokutového územia. V 81. min domáci stanovili konečný výsledok na 3:1.

Góly: 16. a 65. Šutý, 81. Hornák - 21. Jobko. ŽK: Badura. Rozhodoval Mastiš, 150 divákov.

KREMNIČKA: Juračka - Kolofík, Hurík, Jendrišák (16. Murgaš), Ostrihoň, Rapčan, Choma, Kubát, Ševčík, Jobko, Beňák (75. Palovič).

Králiky - Fiľakovo 0:0

Domáci začali veľmi dobre a už v 3. min po veľmi dobrej prihrávke Hroša, Murín netrafil z 13m bránu. V 7. min kopal rohový kop Murín a hlavička Ondrejku tesne minula hornú žrď. V 30. min znova po kope z rohu Murína a Šaturovej hlavičke, lopta tentoraz tesne minula ľavú žrď hosťujúcej brány. Hostia v prvom polčase ohrozili domácu bránu strelou z trestného kopu a v 35. min domáci brankár zlikvidoval aj strelu hosťujúceho hráča Rácza. V 38. min po výbornej nahrávke na Fojtíka, tento išiel sám na brankára, no dlho otáľal s loptou a obrancovia mu ju odkopli do bezpečia.

V druhom polčase si domáci vytvorili tlak, hostia vôbec neohrozili bránu domácich a strely Murína, Hroša a Fojtíka spoľahlivo zlikvidoval hosťujúci brankár Varga. V 78. min polostrelu -polocenter Kollára do šibenice, zázračne vyrazil na roh brankár hostí a tak sa zápas skončil bezgólovým výsledkom. Stretnutie s prehľadom rozhodovala rozhodcovská trojica Ligas, Kuteľ, Ondák.

ŽK: Piliar - Adamec, Tóth. Rozhodoval Ligas, 100 divákov.

KRÁLIKY: Pavlenda - Kollár, Ondrejka, Martinec, Murín, Belko, Klinec (33. Šatura), Piliar, Fojtík (82. Vajda), Hroš, Caban.

Bánová - Turč. Teplice 1:0 (0:0), Podmanický.

Turany - Námestovo 0:0.

Záv. Poruba - Lipt. Štiavnica 0:0.

Ružiná - Bytča 4:0 (2:0), Kurák, Hazucha 2, Máč.

Dol. Ždaňa - Liet. Lúčka 2:0 (1:0), Boldiš, Pálenik.

Nová Baňa - Veľký Krtíš 2:3 (2:3), Juska - Pixiades, Horn (11m), Ondrejka.

16. Králiky 11 1 3 7 11:24 6

Program 10. kola v sobotu 10. októbra o 14.30: T. Teplice - Turany, v nedeľu 11. októbra o 10.30: Kremnička - Bánová, o 14.30: Králiky - Krásno, Fiľakovo - V. Krtíš, L. Lúčka - N. Baňa, Bytča - D. Ždaňa, L. Štiavnica - Ružiná, Námestovo - Z. Poruba.