Na Ponikách sa strieľalo ako za Turka

Osrblie po predchádzajúcej prehre v Balogu si liečilo rany doma s Balážami a naložilo im štyri kúsky. Ešte väčšia streľba bola na Ponikách, kde diváci videli osem gólov, sedem v sieti súpera.

1. trieda - 9. kolo

Sl. Ľupča - Jasenie 3:2 (2:1)

Za pekného počasia, na veľmi dobre pripravenom trávniku, sa odohral veľmi kvalitný zápas. Domáci sa hneď ujali vedenia, po odrazenej strele dával gól Ľupták. Hostia boli nebezpeční, z čoho ústilo vyrovnanie v 22. minúte hráčom Bukovcom. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú, ale domáci z rýchleho protiútoku dali na 2:1, tak sa skončil aj 1. polčas. V 2. polčase domáci zahodili tutovku, ale v 72. minúte po trme-vrme vyrovnal hosťujúci Gaboň. Následne z protiútoku domácim zariadil víťazstvo Vaník. Hráči Jasenia sa potom snažili aspoň o bod, ale domáci rozumnou hrou, im ich zámer prekazili. Treba povedať, že tento zápas bol na úrovni 5. ligy.

Góly: 6. Ľupták, 44. Majer, 73. Vaník - 22. Bukovec, 72. Gaboň. ŽK: Holéczy, Svetlík, Hulík, Beňák - Weisenbacher J., Sekáč, Mistrík. ČK: Sekáč. Pred 250 divákmi rozhodoval Mišány.

SL. ĽUPČA: Žokovan. - Svetlík, Mačkovič, Holéczy, Urbančok (46. Vaník), Oravec, Ľupták, Hermánek, Hulík, Majer, Bravčok (64. Beňák).

JESENIE: Havran- Sekáč, Kordík, Bukovec M., Gaboň, Weisenbacher H., Mistrík (74- Lupták), Mrník (90. Černák), Bukovec, Malček (86. Parobek), Weisenbacher J.

Mýto - Lučatín 0:2 (0:1)

Hostia využili územnú prevahu na strelenie dvoch gólov a poľahky si tak odniesli z Mýta tri body.

Góly: 36. Prostredný, 68. Vaník. ŽK: Makuša - Prostredný, Vaník. ČK: Turčan. Pred 50 divákmi rozhodoval Dírer.

MÝTO: Kürty -Húsenica, Ľupták, Giertl, Poško (40. Vrtal), Kršačok, Makuša, Piliar, Kochan, Smola.

LUČATÍN: Citara- Uhrík, Šišiak, Mokroš, Lamper (70. Čief), Sedliak, Vaník, Hraško (46. Majoroš), Turčan, Prostredný, Hruška.

Michalová - Beňuš 1:0 (1:0)

V priemernom zápase si domáci vytvorili prevahu, ktorú vyjadrili už v 8. minúte rýchlym gólom po peknej akcii. Potom mali domáci viac z hry, no z vyložených šancí nedokázali skórovať. V 2. polčase domáci viac bránili, hostia naopak viac útočili, ale gólovú šancu si nevypracovali.

Góly: 8. Baláž. ŽK: Makový, Lapin - Berčík, Ábel. Pred 100 divákmi rozhodoval Kubančík.

MICHALOVÁ: Muránsky- Vraniak, Kruppa st., Berčík, Makový, Baláž (74. Survík), Goceliak, Krppa ml., Trnavský, Suja, Lapin.

BEŇUŠ: Kupec- Plieštik, Hálka, Vetrák, Zelený, Berčík (83. Potkány), Sarvaš (37. Kováčik), Vozár, Šperka, Ábel, Figľuš .

Medzibrod - Hronec 1:0 (1:0)

Na kvalitnom trávniku, za ideálneho futbalového počasia sa zásluhou oboch družstiev hral futbal dobrej úrovne. Domáci začali 1. polčas aktívnejšie a okrem gólu v 9. minúte zahodili ešte tri vyložené šance. V 2. polčase sa už hra odvíjala v strede poľa a výsledok sa nezmenil. Domáci týmto víťazstvom natiahli víťaznú sériu už na päť zápasov v rade.

Góly: 9. Gregor. ŽK: Boroš, Václavík, Šnejt. Pred 180 divákmi rozhodoval Gajdoš.

MEDZIBROD: Kajda- Štefanovie (76. Sokol P.), Smida, Huťka Martin, Sokol, Urbančok, Huťka Miroslav, Huťka (46. Haviar R.), Haviar P., Huťka J. (86. Prievalský), Gregor.

HRONEC: Radovič- Frimm (61. Grómus), Kučerák, Gajdoš, Cibuľa, Václavík, Boroš, Šnejt, Piliar, Náther

Osrblie - Baláže 4:0 (2:0)

Domáci po prehre na Čiernom Balogu sa znovu stabilizovali a od začiatku bolo jasné, kto bude pánom na ihrisku. Hostia sa síce snažili, ale len s námahou čelili lavínovitým útokom domácich. Už v 9. minúte po peknom centri z pravej strany Štulajter otvoril skóre na 1:0. Ten istý hráč v 31. minúte ušiel hosťujúcej obrane a prízemnou strelou upravil na 2:0. V 2. polčase začali domáci trochu profesorsky, čím sa na čas dostali do hry aj hostia. Avšak v 60. minúte Žilík strelou odrazenou od brankára, dorazil do brány. Potom hostia iba nakopávali a v závere zápasu dal Trnik gól do takmer opustenej brány.

Góly: 9., 31. Štulajter, 60. Žilík, 83. Trník. ŽK: Čutka. Pred 200 divákmi rozhodoval Blaško.

OSRBLIE: Pacera M. (60. Patráš)- Danove, Baran, Nemčok, Trnik, Fedor (73. Trangoš), Čutka, Pacera R., Štulajter, Latinák (46. Kupec), Žilík

BALÁŽE: Kostiviar- Demian, Tišliar, Latinák, Karcel, Daniš, Konečný, Chaban M., Čunderlík (74. Chaban R.), Heric, Mesík

Braväcovo - Tatran Č. Balog 3:4 (2:2)

Domáci odohrali smoliarsky zápas, kde mali jednoznačne bodovať. Síce sa im nedá uprieť snaha, žiaľ útočníci aj keď tri góly dali, minimálne toľko šancí ešte zahodili. Svoj deň dnes nemal ani inak dobre chytajúci domáci brankár. Remíza by boli spravodlivejšia, ale futbal sa hra na góly a dnes hostia dali predsa o jeden viac.

Góly: 19., 22. Srnka, 87. Divok - 1. Kiment, 27., 54. Kostelný, 77. Štulajter R. ŽK: Radóc - Budovec. Pred 280 divákmi rozhodoval Caban.

BRAVÄCOVO: Pôbiš- Gašperan, Koľaj, Radóc, Bubelíny, Košík (71. Ambróz), Srnka, Brenkus, Turan (71. Divok), Ľupták (71. Nemčok), Zelenčík

BALOG: Medveď- Sitarčík, Štulajter R., Kostelný, Budovec (27. Štulajter M.), Pečovský, Štulajter P., Kliment, Śvantner, Potkány (79. Pančík), Kvietok

Poniky - Heľpa 7:1 (2:1)

V zápase, v ktorom išlo o prvé miesto z konca tabuľky, domáci začali svižnejšie, vypracovali si niekoľko sľubných akcii, ktoré zostali nevyužité. Napokon sa konečne domáci ujali vedenia v 21. minúte. Súper však vyrovnal po vlastnom góle Vojteka. Do polčasu sa domácim hladným po víťazstve podarilo zvýšiť na 2:1. V 2. polčase hostia kondične odpadli, čoho výsledkom bolo strelenie ďalších gólov.

Góly: 56., 61. Karkalík, 20., 67. Valigura, 36., 78. Maľa V., 51. Klementis - 32. Vojtek vl. ŽK: Potkan - Martinec. Pred 150 divákmi rozhodoval Lepieš.

PONIKY: Madoš- Mišečka, Karkalík (88. Madoš), Potkan, Vojtek, Valigura, Kíšik, Hakel (64. Valent), Klementis (80. Srnka), Maľa J., Maľa V.

HEĽPA: Malík- Takáč, Kukuľa, Hyriak, Púpala, Riapoš M. (81. Ďurajda), Riapoš R. (24. Eremiáš J.), Mak, Kán, Skladaný (65. Eremiáš P.), Martinec

1. S. Lupča 9 8 0 1 37:8 24 2. Osrblie 9 7 1 1 26:5 22 3. Medzibrod 9 5 1 3 15:12 16 4. Hronec 9 4 3 2 18:10 15 5. Lučatín 9 5 0 4 13:9 15 6. Jasenie 9 4 2 3 23:14 14 7. Č. Balog 9 4 2 3 18:13 14 8. Mýto 9 3 4 2 16:12 13 9. Michalová 9 4 1 4 13:16 13 10. Baláže 9 3 0 6 10:29 9 11. Poniky 9 2 1 6 12:20 7 12. Beňuš 9 2 1 6 7:17 7 13. Braväcovo 9 2 1 6 16:28 7 14. Heľpa 9 1 1 7 5:36 4

Program 10. kola 11. októbra o 14.30: Jasenie - Heľpa, T. Č . Balog - Poniky, Baláže - Braväcovo NE 10.30, Hronec - Osrblie, Beňuš - Medzibrod, Lučatín - Michalová, S. Ľupča - Mýto.