Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Biely napodobnil Habániho s kartami, navyše inzultoval rozhodcu

V predchádzajúcom kole hráč Dúbravice Habáni vyrazil karty rozhodcovi, teraz ho ešte tromfol Tajovčan Biely. Najskôr arbitrovi rozhodil karty a potom ho inzultoval.

II. trieda A - 9. kolo

Staré Hory - Šalková 2:1 (1:1)

Zápas mal veľmi dobrú úroveň. Obe mužstva sa snažili o kombinačný futbal. A keď sa zdalo, že zápas skončí „spravodlivou" remízou, podarilo sa domácim streliť šťastný gól a zvíťaziť. Jedinou prekážkou oboch mužstiev bol nekvalitný terén. Dobru prácu odviedli taktiež rozhodcovia.

Góly: 14. Haviar, 76. Debnár - 20. Tuček. Pred 50 divákmi rozhodoval Krupa.

ST. HORY: Šveda- Maďar, Rybár (45. Hromada), Kaliský (45. Štrba), Kucbeľ, Debnár (78. Olejár), Haviar, Porubský, Kmeť, Pašák, Fraňo.

ŠALKOVÁ: Bella- Hrnčiar, Budač, Paršo, Tuček, Macko, Kútik, Bobák, Lata, J. Dobrík, P. Dobrík.

Hronsek - Mičiná 0:1 (0:1)

K postaveniu mužstiev v tabuľke zodpovedala aj hra. V prvom polčase sa hra pohybovala medzi 16-kamil pričom mužstvá si vytvoril po dve gólové šance. Domáci nepremenili a hostia sa v 37. minúte Majerom ujali vedenia 0:1 po nedôslednom pokrytí tohto hráča domácou obranou. Po druhom polčase si domáci vytvorili tlak aj šance, ale útočníci tieto nepremenili a tak výsledok prvého polčasu zostal nezmenený. Aj keď rozhodcovia neovplyvnili výsledok stretnutia, ich výkon bol rozporuplný s ponímaním a posudzovaním futbalových pravidiel.

Góly: 37. Majer. ŽK: Jaďuď, Tupý - Majer, Zachar. Pred 50 divákmi rozhodoval S. Ríša st.

HRONSEK: Messerschmidt- Šabo, Komora, Kýšik, B. Bystrianský (46. Garaj), Divok, Moravčík, P. Bystriansky, Tupý, Jaďuď (62. Ruttkay), Belko (46. Piecka).

MIČINÁ: Krnáč- J. Štubniak, Považanec, I. Marko, M. Štubniak (60. Milerád), Karkalík, Sámel, B. Saktor, Majer, Martinec, M. Marko (85. Zachar).

Malachov - Podkonice 1:0 (0:0)

Za pekného veterného počasia sa hral v Malachove nezaujímavý futbal. O výsledku rozhodli dve chyby brankárov. Hostia po chybe domáceho brankára netrafili prázdnu domácu bránu a domáci potrestali chybu brankára hosti víťazným gólom.

Góly: 75. Daniš. Pred 50 divákmi rozhodoval Majer.

MALACHOV: Sečkár- Chmelík, Kučerák, Cimerman, Baranyai, Daniš, Kapusta, Muríň, Matejka (71. Čief), Kubiš, Dvorský.

PODKONICE: M. Barla- Homola, L. Barla, Pančík, Kukučka, Fridrich, Slobodník (76. Chaban), Vajda, Kováč, Richecký, Madaský.

Horné Pršany - Tajov 3:3 (1:2)

V 85. minúte predčasne ukončený zápas. Hráč hostí Biely vytrhol rozhodcovi karty z ruky a zahodil ich. Inzultoval rozhodcu a rozhodca zápas ukončil. Pred 40 divákmi rozhodoval Domby.

Harmanec - Riečka 1:1 (1:0)

Domáci začali s tlakom, z čoho pramenila aj penalta. Domáci mali hru v rukách, avšak zahodili niekoľko šancí. V prvom polčase si chceli víťazstvo poistiť, čo sa im nepodarilo a ani z dvoch krokov nestrelili gól. Hostia sa po chybe domáceho obrancu radovali v 77. minúte gólu a následnej remíze. Divákom sa tento pestrý zápas musel páčiť.

Góly: 13. Kiedžuch - 87. Šimčík. Pred 100 divákmi rozhodoval P. Kosec.

HARMANEC: Radosa- Matejka, P. Rečkovič, Lovás, Kiedžuch, D. Rečkovič, Gregor, Kohút, Murgaš (73. Čičmanec), Rýs, Hudáček.

RIEČKA: Eliáš- Petráň, Širka, Sanitrár (69. Spišiak), Čermák, Šporka, Náčin, Kohár, Hromada, Šimčík, Ráno (77. Karlík).

Jakub - Strelníky 2:1 (0:1)

V prvom polčase vyrovnaný zápas. Hosťom sa podarilo streliť vedúci gól z trestného kopu. Pekný gól do „šibenice". V druhom polčase domáci zvýšili svoje úsilie, dostali hostí pod tlak, z čoho dôsledku si vytvorili veľa šancí. Prvý gól bola pekná strela po kombinačnej akcii. Posledný gól dali po peknom centri z ľavej strany.

Góly: 50. Andrejko, 85. J. Petrovič - 23. M. Majer. ŽK: Párička (J). Pred 50 divákmi rozhodoval Soltáni.

JAKUB: J. Potančok- Čaba, Longauer, Plavec, Andrejko, Kudelka (79. Vrbiar), Jeziorský, Pilát (59. J. Petrovič), Párička, A. Petrovič, Kmeť.

STRELNÍKY: Debnár- M. Moncoľ, D. Majer, J. Moncoľ, M. Majer, Štubniak, Matyó, R. Majer (46. Čief), M. Moncoľ, Svintek, Filadelfy.

Dúbravica - Hiadeľ 1:1 (0:1)

1. St. Hory 9 7 1 1 29:12 22 2. Malachov 9 7 1 1 24:10 22 3. Harmanec 9 6 3 0 24:8 21 4. Tajov 8 5 1 2 22:16 16 5. Riečka 9 4 2 3 18:17 14 6. Šalková B 8 4 0 4 17:13 12 7. H. Pršany 8 3 3 2 19:19 12 8. Strelníky 9 3 2 4 16:14 11 9. Dúbravica 8 2 4 2 14:14 10 10. Hiadeľ 9 2 2 5 10:19 8 11. Podkonice 9 2 1 6 18:26 7 12. Mičiná 9 2 1 6 6:18 7 13. Jakub 9 2 1 6 11:24 7 14. Hronsek 9 0 2 7 6:24 2

Program nasledujúceho 10. kola v nedeľu 11. októbra o 14.30: Šalková B - Hiadeľ SO, Strelníky - Dúbravica, Riečka - Jakub, Tajov - Harmanec, Podkonice - H. Pršany, Mičiná - Malachov, St. Hory - Hronsek.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Ondřej Chvěja (FK Pohronie)

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v ďalšom prípravnom zápase prehrali s FK Pohronie 2:3.