Slabšia domáca úroda, iba päť bodov

V druhej lige naše mužstvá nevyužili výhodu domáceho prostredia. Jedine béčko banskobystrickej Dukly bodovalo naplno. Remíza Rakytoviec s vedúcim remízou je dobrá, no rezerva Podbrezovej sklamala.

II. liga Východ - 11. kolo

ŽP Šport Podbrezová B - Spišská N. Ves 1:1 (1:1)

V prvom polčase mala Podbrezová B prevahu, súper sa zameral viacej na defenzívu a snažil sa hrať na rýchle protiútoky. Domáci viacerými nepresnými prihrávkami uľahčovali hosťom bránenie. V 23. min strelili hostia vedúci gól, keď domáca obrana nechala hráča hostí Ondáša úplne voľného a ten z prvej trafil bránu. Až v závere prvého polčasu sa po skrumáži pred hosťujúcou bránou podarilo domácim vyrovnať Kožičkom.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, domáci si stále vytvárali tlak, ale všetky pokusy končili len v priestore pred ich šestnástkou. V 81. min mal šancu domáci hráč Kostelný, keď z pár krokov prehlavičkoval bránu. Hostia sa snažili každú stratu lopty domácich využiť na rýchly protiútok, ale domáca obrana ich zabrzdila ešte pred šestnástkou.

Góly: 43. Kožička - 23. Ondáš, ŽK: Kostelný, Podio - Sirko, Melnyk, Čekovský. Rozhodoval Debnár, 150 divákov.

ŽP ŠPORT B: Hanák - P. Turňa, Nosko, Kostelný, Harvilko (85. Blaško), Kočan (63. Pančík), Kožička, Podio, Chomistek, Sedliak, Púchy.

Dukla B. Bystrica B - Stará Ľubovňa 2:1 (1:0)

V jednoznačnom zápase pre Duklu, ktorá dominovala peknou kombinačnou hrou, sa jej nedarilo premeniť vyložené gólové šance. Prvý gól padol až v 45. min, keď center do brány umiestnil Brašeň.

V druhom polčase hostia úplne uzavreli obranu, z ktorej vyrážali do ojedinelých protiútokov. Dukla pokračovala v zahadzovaní vyložených šancí. Až v 65. min Hlinka skóroval na 2:0. Keď sa už schyľovalo k záverečnému hvizdu rozhodcu, ojedinelý samostatný únik zastavil Hlinka len za cenu faulu. Z nariadeného pokutového kopu, upravil Štieber na konečných 2:1.

Góly: 45. Brašeň, 65. Hlinka - 90. Štieber (11m), ŽK: Poliach, Hlinka - Petrus. Rozhodoval Korista, 50 divákov.

FK DUKLA B: Gramblička - Vician, Hlinka, Gálik, Brašeň, Snitka, Poliach, Vajda (32. Laksík), Bruško (78. Chomístek), Bobor (84. Nemec), Chmelík.

MFK B. Bystrica - Vranov 1:1 (1:0)

Na štadióne v Rakytovciach sa predstavil súper zo špice druholigovej tabuľky, čo dokazoval počas celého stretnutia aj svojou hrou. Do vedenia sa však dostali v 30. min domáci, keď Novák ľavou nohou obstrelil Balinta vo vranovskej bráne. V prvom polčase sa už pred bránami mužstiev nestalo nič, čo by menilo stav a tak domáci po 45. minútach vyhrávali 1:0.

V druhom polčase po autovom vhadzovaní domácich na polovici súpera, získali hostia loptu a prešli do rýchleho protiútoku Lazúrom, ktorý nedal Vyskočovi šancu. Do konca stretnutia hostia mali loptu pod kontrolou, avšak domáci mohli získať 3 body, keď Cimermanovu hlavičku zneškodnil hosťujúci brankár. V ťažkom stretnutí na mokrom teréne diváci videli dobrý futbal, no spokojné s výsledkom nebolo ani jedno mužstvo.

Góly: 30. Novák - 52. Lazúr, ŽK: Novák, Kupčík - Vožný, Šamo. Rozhodoval Perašín, 180 divákov.

MFK B. Bystrica: Vyskoč - Penov, Zátek, Gašpar, Lörinc, Belko, Novák (74. Hric), Kupčík, Čabala (60. Mala), Cimerman, Valentyni (60. Filo).

Košice B - Poprad 0:2 (0:1), 20. Sovič, 60. Rams, rozhodoval: Mriglot, 100 divákov.

Humenné - Prešov jun. 3:2 (2:1), 39. a 51. Hamuľak, 6. Berianidze - 5. P. Kozák, 90.+ D. Leško (z 11 m), rozhodoval: Molitoris, 190 divákov.

Čadca - Žilina B 1:2 (0:0), 67. Jakubec - 63. a 80. Ihnatišin, rozhodoval: Marhefka, 200 divákov.

Trebišov - Zvolen 2:0 (1:0), 19. E. Lukáč, 74. Toporčák, rozhodoval: Anguš, 250 divákov.

Moldava - Lipany 2:0 (0:0), 54. T. Gavlák, 79. M. Kováč, rozhodoval: R. Weiss, 1 800 divákov.

16. S. Ľubovňa 11 1 0 10 8:24 3

Program 12. kola v sobotu 17. októbra o 14.00: Vranov - Dukla B. Bystrica B, Lipany - Poprad, Spišská N. Ves - Košice B, Zvolen - Čadca, S. Ľubovňa - Trebišov, o 19.00: Moldava - Humenné, v nedeľu 18. októbra o 10.30: Žilina B - Podbrezová B, Prešov B - MFK B. Bystrica.