Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

Švidráň hetrikom pomohol k víťazstvu

Znovu sa darilo Brusno, ktoré vyhralo v Hajnáčke. Švidráň strelil hetrik v prvom polčase, ale domáci dokázali na jeho góly rýchlo odpovedať, na viac však nemali. Podlavice znovu prehrali, teraz v Žiari.

IV. liga skupina Juh - 10. kolo

Hajnáčka - Brusno 3:5 (1:3)

Začiatok zápasu nevyšiel domácim futbalistom podľa predstáv, naopak hostia sa už v 3. min ujali vedenia gólom Švidráňa, ktorý si do polčasu pripísal klasický hetrik. Z domácich ešte do polčasu Urban znížil. Po prestávke Hajnáčka vyrovnala hru a skóre v priebehu necelých dvoch minút zásluhou Czeného a Uhrína. Brusno však znovu strhlo vedenie na svoju stranu po jedenástich minútach a víťazný gól strelil v 75. min Sokol z priameho kopu, keď vymietol pavučinu z 25 metrov.

Góly: 45. Urban, 53. Czené, 54. Uhrín - 3., 21. a 43. Švidráň, 65. Giertl, 75. Sokol. ŽK: Pataki, Sendrei, Sokiš, Nagy - Giertl, Belko. ČK: 75. Belko (Bursno). Rozhodoval Kret, 180 divákov.

BRUSNO: Škubák - Oravec, Tuhársky, Giertl, Lehocká, Sokol, Soják (70. Kováč), Švidráň (80. Špirka), Belko, Chrenovský, Ďurajka.

Žiar n/Hronom - Jupie Podlavice 3:1 (1:1)

Zápas začali lepšie hostia a už v druhej minúte zasahoval Pažout po strele Schmidmayera. V 20. minúte trafil z priameho kopu Šimon obrancu. O osem minút neskôr, po faule na Dobrotu, otvoril hlavou skóre Šimon. V 38. minúte spálil veľkú šancu hosťujúci Takáč. Domáci poľavili a v 40. minúte vyrovnal Hejčík. Druhý polčas začali domáci svižne a už v 49. minúte preveril hosťujúceho brankára Rapčan. V 55. minúte netrafil bránu Karakačanov. Proti Burkušovi sa nepresadil ani Mackura. V 62. minúte centroval Karakačanov a Rapčanovu strelu vykopával z brány hosťujúci Nemec. V 76. minúte prihrával Karakačanovi Rapčan a legionár v žiarskom drese pridal druhý gól domáceho tímu.V 86. minúte chybovala obrana hostí. To využil Karakačanov a zvýšil na 3:1. Hostia po treťom góle ožili, ale domáci im už nedovolili žiadne prekvapenie

Góly: 28. Šimon, 76. a 88. Karakačanov - 40. Hejčík. ŽK: Karakačanov, Dobrota, Mackura - Rakyta, Baran. Rozhodoval Nemček, 220 divákov.

PODLAVICE: Burkuš (77. Lukáč) - Majling, Nemec, Hejčík, Rebek, Rakyta (79. Winter), Baran, Tkáč, Schmidtmayer, Zehnal, Stacho.

Dol. Strehová - Revúca 0:2 (0:0), Maté, Bajús.

Štiavnické Bane - Tisovec 2:2 (2:1), Pavlík, Holmík - Adámek, Bálint.

Poltár - Kalinovo 2:2 (2:0), Pagáč 2 - Marcinek, Püspöky.

Hliník - Divín 1:0 (1:0), Pilník.

Ban. Štiavnica - Veľký Blh 3:0 (1:0), Kminiak 2, Necpal.

14. Divín 10 1 1 8 10:29 4

Program 11. kola v nedeľu 18. októbra o 14.00: V. Blh - D. Strehová, Divín - B. Štiavnica, Jupie Podlavice - Hliník, Kalinovo - Žiar n/H, Tisovec - Poltár, Brusno - Š. Bane, Revúca - Hajnáčka.

9. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto
  10. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  1. Recyklovať PET fľaše a plechovky môžu už aj obyvatelia Krupiny
  2. V centre Bratislavy vznikajú apartmány určené na predaj
  3. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
  10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania 2 415

Na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme je každý povinný dodržiavať zásady protipožiarnej bezpečnosti.

SITA 52m
Stredoslovenské múzeum - ilustračné foto.

Tajomstvo stredovekého hradu Peťuša pri Zvolene odhalia na podujatí Stretnutie s minulosťou v Stredoslovenskom múzeu v Banskej Bystrici.